Malá encyklopedie charakterových vlastností aneb Jak poznat člověka na první pohled https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149749/mala-encyklopedie-charakterovych-vlastnosti-aneb-jak-poznat-cloveka-na-prvni-pohled-149749.jpg 3 3 2

Populární psychologická příručka odhaluje charakterové a osobnostní vlastnosti podle vnějších tělesných znaků, mimiky i dalších hledisek. Text předkládá nespočet typologií jedince, které jsou však velmi povrchní. Pod názvy kapitol Moderní fyziognomie, Orgánová analýza od rukou po nohy nebo Prognózy z dětských rukou se skrývá rozdělení typů osobností podle vnějších tělesných znaků (jazyk, nosní dírky, typ účesu,...), vnitřních orgánů (hypofýza, nadledviny), chování (hlas, řízení auta, držení cigarety, poloha při spaní,...). Nechybí dělení podle krevních skupin, grafologie i zvěrokruhu, autor se neváhá pustit do problematiky těhotenství, dovedností dítěte v jednotlivých vývojových stupních a dokládá též charakter dle "nového horoskopu", posunutí jednotlivých znamení vycházejíce z hesla: "Všechno je jinak". Text ilustrují názorné kresby i příběhy ze života historických postav, příp. holywoodských hvězd. ... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Brána

Lexikon der Charakterkunde

ditul
18.11.2019 4 z 5

Některá témata mě oslovila, některá byla pro mě méně zajímavá.
...Všichni jsme vnitřně rozpolceni. Máme dvě poloviny těla, dvě hemisféry, dvě poloviny obličeje, které se od sebe liší, jak nám prozradí pohled do zrcadla nebo zkoumání fotografie.
Z anatomie a fyziologie víme, že člověk je ve svém celku ovládán mozkem "křížově". Pravá polovina mozku řídí levou polovinu našeho těla. Levá polovina mozku vede, ovlivňuje a řídí pravou polovinu těla.
Jestliže však jsou poloviny obličeje rozdílné a mezi oběma polovinami mozku a oběma polovinami těla probíhá stálý boj, pak tento boj tvoří náš charakter a ve svém výsledku i naše chování vůči nám samotným i vůči našemu okolí...

zuzi1162
07.10.2015 2 z 5

Vůbec nevím proč jsem si tu knihu půjčila.

Jean Baptiste Delacour (p)
německá, 1904 - 1976
2010  80%Snář - Lexikon snových symbolů
2004  80%Numerologie - Magie a mystika čísel
2006  67%Malá encyklopedie charakterových vlastností aneb Jak poznat člověka na první pohled
1999  100%Věštby k prahu 3. tisíciletí
1992  0%Veštby o \" konci sveta\"