Magický expres

Magický expres https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418162/bmid_magicky-expres-4CC-418162.jpg 4 61 22

Magický expres série

Noc co noc sedává třináctiletá Flinn na opuštěném nádraží, odkud před dvěma lety beze stopy zmizel její nevlastní bratr Jonte. Zůstala jí po něm jen pohlednice s podivnými verši a obrázkem starého vlaku, který ale nikdo kromě ní na pohlednici nevidí. Když pak přesně tento vlak vjede do stanice, hned do něj bez rozmyslu naskočí. Netuší, že se právě vrhla do největšího dobrodružství svého života. Jde totiž o magickou internátní školu na kolejích!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Der Welten-Express , 2018

Orange8knihomol
01.02.2020 5 z 5

(SPOILER) I když je knížka určena spíše mladším čtenářům (okolo 11-ti let), myslím, že si najde nejednoho příznivce. Autorka stvořila skvělý příběh, plný magie, napětí a hlavně úžasných hrdinů (nechybí však ani typický/á záporák/čka), které spojuje silné pouto přátelství a také odhodlání nalézt Jonteho, bratra ústřední postavy Flinn, třináctileté dívky z ne zrovna bohatých poměrů. A o tom vlastně celá kniha je. Až spatří světlo světa i další díly, nehledě na okolnosti se do nich určitě pustím. Koho by také nezajímal život v magické internátní škole na kolejích!? Z mé strany obrovské DOPORUČENÍ všem příznivcům Harryho Pottera! (UPOZORNĚNÍ: Kniha nekopíruje slavnou sérii o HP ani se jí nijak valně nepodobá! Jen se domnívám, že by se potterheadům mohla líbit. ;) )

Veruu95
07.12.2019 4 z 5

Moc fajn počtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se v podstatě nic nevyřešilo - ale zase chápu, že byla spíše nastíněna zápletka pro další díl(y).
Ale kniha dokázala udržet moji pozornost, příběh byl dobře promyšlený a pár nečekaných zvratů se také objevilo.
Do dalšího dílu se určitě pustím (pokud ho přeloží), jelikož mě zajímá, co bude dál :D.