Magický expres

Magický expres
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448472/bmid_magicky-expres-DRV-448472.jpg 4 61 61

Magický expres série

Príbeh o priateľstve, láske a hľadaní stratenej dôvery, plný tajomstiev a mágie. Trinásťročná Flinn Nachtigallová sedáva noc čo noc na opustenej železničnej stanici. Na mieste, kde pred dvoma rokmi bez stopy zmizol jej nevlastný brat. Zostala jej po ňom jediná spomienka – pohľadnica s podivnými veršami a obrázkom starého vlaku, ktorý však nik iný nevidí. V jeden večer tu tento vlak ťahaný mohutným parným rušňom zastaví. Flinn doň bez rozmyslu naskočí a ani netuší, že ide o magickú internátnu školu a ona sa práve strmhlav vrhla do najväčšieho dobrodružstva svojho života...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

Der Welten-Express , 2018

Orange8knihomol
01.02.2020 5 z 5

(SPOILER) I když je knížka určena spíše mladším čtenářům (okolo 11-ti let), myslím, že si najde nejednoho příznivce. Autorka stvořila skvělý příběh, plný magie, napětí a hlavně úžasných hrdinů (nechybí však ani typický/á záporák/čka), které spojuje silné pouto přátelství a také odhodlání nalézt Jonteho, bratra ústřední postavy Flinn, třináctileté dívky z ne zrovna bohatých poměrů. A o tom vlastně celá kniha je. Až spatří světlo světa i další díly, nehledě na okolnosti se do nich určitě pustím. Koho by také nezajímal život v magické internátní škole na kolejích!? Z mé strany obrovské DOPORUČENÍ všem příznivcům Harryho Pottera! (UPOZORNĚNÍ: Kniha nekopíruje slavnou sérii o HP ani se jí nijak valně nepodobá! Jen se domnívám, že by se potterheadům mohla líbit. ;) )

Veruu95
07.12.2019 4 z 5

Moc fajn počtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se v podstatě nic nevyřešilo - ale zase chápu, že byla spíše nastíněna zápletka pro další díl(y).
Ale kniha dokázala udržet moji pozornost, příběh byl dobře promyšlený a pár nečekaných zvratů se také objevilo.
Do dalšího dílu se určitě pustím (pokud ho přeloží), jelikož mě zajímá, co bude dál :D.