Magické hory

Knižní podoba televizního cyklu, který představil význačné české hory, jejich geologický vývoj i zajímavé historické souvislosti. Během putování po horách vyprávějí příběhy o krajině, životě hor a lidí, kteří je postupně obývali, a o jejich smyslu pro člověka geolog Václav Cílek a herečka Květa Fialová. Říp, Bezděz, Blaník, Sněžka, Milešovka, Radhošť, Kleť, Radobýl, Kozákov, Trosky, Hostýn, Pálava a Petřín – mnohé z těchto hor sloužily od nepaměti jako strážní hory a jako místo pro komunikaci se vzdálenými kmeny. Publikace obsahuje informace o geologii i historickém významu vybraných lokalit, připomíná i mýty a příběhy, jež jsou s nimi spjaty. Provází zároveň po krajině, která zmiňované hory, vrcholky a kopce obklopuje, i po přírodních a kulturních památkách v jejich bezprostředním okolí. V publikaci, jež může posloužit i jako zdroj inspirace pro pěší i cyklistické výlety, se střídají populárně laděné výkladové pasáže s dialogy obou protagonistů; vše doplňují kvalitní barevné fotografie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174723/magicke-hory-174723.png 4.48
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Albatros (ČR), Česká televize (Edice ČT), Plus

Magické hory : české a moravské hory osobitým pohledem Květy Fialové a Václava Cílka

Kniha Magické hory

12.03.2018

Krásné a zajímavé putování po naší rodné zemi. Líbilo se mi to a určitě si knížku někdy znovu půjčím.

vlkcz
29.04.2016

"Povinná" četba pro všechny milovníky české krajiny. Václav Cílek s Květou Fialovou jsou milí průvodci, kteří jen tak "mimochodem" sdělí spoustu zajímavostí o horách a vrších České republiky.