Madisonské mosty

Madisonské mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259277/bmid_madisonske-mosty-HRu-259277.jpg 4 504 504

Madisonské mosty série

Robert Kincaid, bohem nadaný fotograf, naturelem trochu bohém a "potulný kovboj", konečně ve svých dvaapadesáti letech potká životní lásku. Jako řízením osudu zastaví jednoho dne u osamělého domku Francesky Johnsonové, ženy místního farmáře a vzorné matky, která je právě doma sama, protože manžel a děti na týden odcestovali. Oba jako blesk z čistého nebe zasáhne neodolatelné kouzlo vzájemné přitažlivosti a poklidný, stereotypní Francesčin život je nečekaně vyveden ze zaběhnutých kolejí. Prožijí spolu několik neopakovatelných dní fyzického i duševního souznění, nakonec ale stejně přijde okamžik rozloučení...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bridges of Madison County , 1992

jindrunia
09.09.2015 3 z 5

Je mi zahadou, jak podle teto absolutne prumerne knihy o par stranach mohl nekdo natocit tak uzasny film.

momo01
24.08.2015 3 z 5

Po přečtení na mně zůstalo trochu sladkého růžového slizu... Vždyť jo, já vím, být ve fázi zamilovanosti, vidím to jinak.... Takže za mě zlatý střed...

fruitbueno
10.08.2015 3 z 5

Dojemná novela o tom, že láska kvete v každém věku.

magnolia
04.08.2015 5 z 5

Krásné.
Při čtení jsem byla ráda, že je zrovna letos takový horký srpen. Také se mi potvrdilo, že film se s knihou nedá srovnávat a že je vždycky dobře, když se kniha čte v tom správném věku (tuto jsem již kdysi četla, tehdejší dojem si už nevybavím, ale nyní jsem si ji užívala). Přála bych každé Francesce jejího Roberta Kincaida.

TaLu
25.07.2015 5 z 5

Asi udivím tvrzením, že na rozdíl od mnohých jiných, jež tu přidávají své komentáře, tuto knihu za romantiku nepovažuji.
Je to pro mne výpověď o momentech, ve kterých naše rozhodnutí určují nejen život náš, ale i životy těch, kteří k nám patří.
Jako jeden z mála vyprávěných silných příběhů o životě a člověčenství se mnou zůstával příběh hlavních postav ještě dlouhou dobu.
Jen hlavní hrdince "nemohu odpustit" , že když mohla , tak nehledala, a neprožila celých devět (?) let jinak.
Film jsem dlouho odkládala, nakonec jsem byla mile překvapená. Nikdo jiný Roberta hrát ani nemohl. Velmi dobrá volba obsazení hlavních rolí. Ovšem film bych na rozdíl od knihy za romantický asi označila.

Imor
18.06.2015 5 z 5

Tak já nevím jestli kniha nebo film - obojí mělo nějaké kouzlo. Kniha se dobře četla a na film se dobře koukalo :-)

feex8
07.06.2015 2 z 5

Jedna velka nuda pre mna. Cakala som nieco lepsie, nieco zazivnejsie. Lubosty pribeh bol pre mna dost nerealny (ironia, ze?), a zdalo sa mi smiesne, zeby sa jedna dospela zena mohla za par dni (resp. spolocne stravenych hodin) zalubit az tak, zeby potom z toho mala problem vytriezviet. Cely cas mi to tam vadilo. Tiez aj styl, ktorym je to pisane, mi nesadol.. Tahalo sa to ako.. Tahalo sa to. Bodka.

Moje hodnotenie: 22%

kejty91
02.06.2015 4 z 5

hezký příběh o utrpení z lásky

odvážná a obdivuhodná žena, ta Francesca.

Joges
29.05.2015 5 z 5

Povedená kniha, která je o trochu lepší než film. Do filmu se nedají samozřejmě nacpat a naskládat všechny pocity a myšlenky knižních postav, proto ji hodnotím o něco výše. Příběh nenaplněné lásky, kterých bylo, je a bude na tisíce, a který koketuje s podobnými knižními náměty, stojí jistě za povšimnutí, mně ale až tolik nezasáhl a nešokoval (nechci zveličovat), prostě se mi jenom líbil.

Tess.96
25.05.2015 5 z 5

Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Nyní jsem jí četla po třetí a stále mi to připadá jako nový příběh plný vzájemné, hluboké lásky, která byla opětovaná i přes obrovskou dálku. Moje pocity u čtení knihy byly neuvěřitelné. Kniha mě dokázala vzrušit, dojmout i rozbrečet. A ještě tomu navíc přidává, že je to skutečný příběh dvou lidí.

eva-lupen
15.04.2015 5 z 5

Jedna z mála knih u kterých se povedla i filmová verze. Jen je škoda, že nenatočili i pokračování. Komu připadá, že je příběh neúplný, tak ať si přečte i Prach tisíce cest.
" Existují písně, které se rodí z trávy a prachu tisíce venkovských cest...". A o tom to je. Žádná červená knihovna, ale úchvatný příběh.

gallovl
10.04.2015 3 z 5

Slaďárna, ale přežila jsem.

PetraBery
06.04.2015 4 z 5

Příběh osudové lásky, kterou asi málokdo z nás pozná... Film jsem neviděla, možná se k němu někdy dostanu, zvlášť když jsou na něj tady takové pochvalné komentáře.

Terry.89
20.02.2015 4 z 5

Taková kultivovanější červená knihovna. Příjemné počtení pro dlouhé chvíle.

Katschka
12.02.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejkrásnějších knih vůbec!

Lidka
01.08.2014 5 z 5

Řeknu to jen stručně, tohle je pro mne prostě srdeční záležitost,

stastena1976
01.08.2014 5 z 5

Člověk u filmu brečel jak želva:) A když ho uvidí podruhé, potřetí...bude brečeť opět :) Při čtení knihy se o breku říct nedá. Necítit z ni tu vzájemnou přitažlivost, která byla mezi Meryl a Clintem.

Film doporučuji :)

Clarisima
07.06.2014 4 z 5

Asi jako jedna z mála jsem film ještě neviděla a jsem na něj zvědavá. Souhlasím se Simcou, kdo něco podobného prožil, pochopí, pro ostatní je to červená knihovna. A tady je právě můj problém s knihou... já svoji pravděpodobnost nepravděpodobného dovedla do opačného konce, takže mne tento konec příběhu krapet rozčiluje - mít tolik let šanci něco změnit a místo toho popíjet jednou za rok koňak...Francesco, Francesco...

simca007
03.01.2014 3 z 5

Příběh v knize je zmatený a neúplný...ve filmu to bylo zpracováno opravdu mnohem lépe...ale ten příběh samotný miluju. Komu se tohle kdy stalo, toho to osloví, komu se to nestalo, tak asi nepochopí...

miklaras
01.11.2013 2 z 5

Na to, jak se mi líbil film, kniha byla prostě....letní slaďáček na dovolenou

zfilmováno mosty

Robert James Waller