Madame Picasso

Madame Picasso https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273989/bmid_madame-picasso-2yk-273989.jpg 4 103 33

Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malířů naší doby. Ma jolie, má krásko, nazýval Pablo Picasso dívku, která mu náhodou zkřížila cestu, aby už z jeho života nikdy neodešla. Kdyby byl tenhle příběh vymyšlený, mnozí by ohrnuli nos nad další neuvěřitelnou „pohádkou o Popelce". Jenomže tohle je pravda. Jen místo prince potkala Eva Gouelová, chudá venkovská dívka a švadlenka v kabaretu Moulin Rouge, Pabla Picassa. A výstřední mladý génius k ní brzy zahořel stejnou vášní jako ona k němu. S jiskřivým půvabem a smyslností nás jejich příběh zavede do opojné Belle époque, do pařížských kaváren a salonů, kde nad sklenkami pernodu diskutují veličiny jako Gertrude Steinová či Guillaume Apollinaire. Nahlédneme nejen do soukromí Piccasova ateliéru a ložnice, ale i do jeho záhadného rozervaného srdce. Milenci však nakonec musejí čelit ráně osudu, jakou si nedovedli ani představit... „Během studia podkladů pro tento román jsem narazila na dvě skutečnosti, které mě obzvláště zaujaly a povzbudily ve snaze stát se hlasem této téměř neznámé Evy. Prvním z nich byl její údajně nedokončený obraz s postavou, která připomíná Picassa, o kterém se mluví ke konci příběhu. Plátno bylo přibližně půl století po jeho vzniku skutečně nalezeno. Přestože do Picassova života za celou dobu zasáhla řada jiných žen, tento obraz zůstal ukrytý mezi jeho soukromými věcmi. Druhým zajímavým momentem byla slova Picassova přítele a životopisce Pierra Daixe: ,Když jsme o ní mluvili šedesát let poté, vytryskly mu při té vzpomínce slzy z očí. Žili společně jako jeden, a když se dostavil úspěch, Pablo ji potřeboval.' Přeji si, aby Madame Picasso byla poctou této jejich lásce." - autorka knihy Anne Girardová... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Metafora

Madame Picasso , 2014

hajrys
11.09.2017 5 z 5

Přesto, že jsem se nemohla nějakou dobu dostat k napsání komentáře, kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Naprostý souhlas se čtenářkou pode mnou,. Nemá cenu, cokoliv dodávat.

Corly
08.09.2017 5 z 5

Nejradši bych dala 10 hvězdiček....:-)
Zrovna dočteno....a nemám slov...
Teď nemůžu číst něco dalšího, to nejde. Musím to nechat doznít. Nebo začít číst zase znovu. :-)
Tolik emocí, tolik myšlenek, slz, smutku i krásna a inspirace...Nikdy nezmizí z mé duše...poklad mezi příběhy. Moc chci věřit, že to přesně takhle bylo. I když je to tak smutné...,ale zároveň jedinečně kouzelné! Úplně jsem se do něj zamilovala :-) a teď vidím v jeho díle, co jsem dřív neviděla...
Ma jolie...

Jana283
14.08.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku víc informací o Picassovi, jeho díle, kubismu, o jeho osobitém stylu. Nicméně dostalo se mi toho, co sám název sliboval - krásného a něžného milostného příběhu, který mne těšilo číst.

orinka3
29.08.2016 5 z 5

Kniha o velkém géniovi, lidské vášni, víru života. Obě hlavní postavy jsou vylíčeny s maximálním porozumění pro hloubky duše a všechny její zákruty. Při četbě jsem si uvědomila, že ačkoliv o Picassově tvorbě slýchám celý život, o něm samotném nevím zhola nic. Přestavovala jsem si ho docela jinak.

Tiffany
19.07.2016 5 z 5

Výborná knížka. Nakladatelsví METAFORA má mnoho zajímavých titulů.

Imor
11.07.2016 5 z 5

Opravdu nádherně napsaný příběh. Kubismus mě nikdy neoslovil, ale po přečtení této knihy se těším na návštěvu nějaké galerie, kde vystavují obrazy od Picassa . Ráda bych si přečetla i jeho životopis, který napsal Patrick O´Brian, ale asi bude těžké knihu sehnat.

Vikovshik
24.04.2016

Krásný a úchvatný příběh, který zcela pohltí čtenáře.

Schmetti
14.03.2016 5 z 5

Před pár týdny jsem dočetla knihu Madame Picasso od Anne Girard a pořád jsem unešená. Byl to láskyplný příběh plný umění, dozvíte se spoustu věcí o Picassovi a jeho životě. Knížku by si měli přečíst milovníci artu:) Madame Picasso patří k mým nejoblíbenějším knížkám :) Zde je recenze :)

Ivuska.09
23.02.2016 4 z 5

Kniha plná lásky, vášně a emocí. Krásné čtení, které má v sobě víc, než se na první pohled může zdát. Vše doplněné úchvatným francouzským prostředím.

Márinka
25.01.2016 5 z 5

Krásný příběh hýřící barvami, láskou, vášní, oddaností. Umělecké prostředí v Paříži na počátku minulého století je popsáno tak živě, že čtenář má pocit, jako by se sám s těmi mágy štětce a slova procházel Salonem nezávislých.

Ariko
11.01.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla v roce 2016 a hned taková krása. Umění, literatura, láska i neštěstí. A ten závěr...... Za mě osobně krásná kniha, kterou jsem si oblíbila. Navíc mám ráda knížky, které mě motivují k dalšímu pátrání.

bookcase
10.01.2016 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, vášně a Paříže.

Alex.Barunka
16.12.2015 5 z 5

Nadšení. Madame Picasso je milý, příjemný a pozoruhodný příběh plný lásky, pochopení a boje.
Chvíli mi přišlo, jako by příběh nikam nevedl, a pak bum.
Určitě doporučuji!

láska umělci osobnosti malíři Pablo Picasso

Anne Girard
francouzská, 1981
2015  84%Madame Picasso
2013  75%Dokonalá žena je blbka!

Kniha Madame Picasso je v