Mach a Šebestová v historii

Mach a Šebestová v historii https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530828/bmid_mach-a-sebestova-v-historii-65b244f014537.jpg 4 57 57

Další dobrodružství dvou školáků a psa Jonatána, kteří tentokráte podniknou výlet do historie. Pro mladší děti. Mach se Šebestovou díky kouzelnému sluchátku prožijí neuvěřitelné příhody. Zažijí Napoleonovu porážku u Waterloo, Šebestová bude pár dní francouzskou královnou, seznámí se s malým Mozartem a se Šemíkem se zúčastní dostihů v Chuchli...... celý text

ddkk
25.03.2024 5 z 5

Tyhle příběhy Macha a Šebestové nám ještě chyběly (a zatím chybí i M. a Š. za školou). Pobavily nás stejně jako ty ostatní, chlapečci se dověděli novinky z historie, přičemž nejvíce je zaujal Napoleon Bonaparte a Šemík. A napříště to máme nalajnované jasně: nejprve výlet k nedalekému Památníku bitvy tří císařů a pak v Praze na Vyšehrad.

Mně osobně nejvíce naštvala Marie Antoinette - jak ta chtěla vychytrale vyklouznout z vlastní popravy, to se teda nevidí! Stejně nevyklouzla!

Doporučujeme a vůbec nám nevadí dlouhatánské věty pana Macourka. Koneckonců, ty jsou přece jeho poznávacím znamením a navíc si stejně vždycky představujeme neopakovatelný přednes Petra Nárožného.

yellow
26.11.2022 3 z 5

Příběhy pro mě byly asi nejzajímavější, co jsme dosud z Macha a Šebestové četly. Ale prostě ten způsob, jakým je to napsané mi celou knížku značně zprotivil.

mia.com
28.08.2018 4 z 5

Další fajn příběhy Macha a Šebestové. Tyhle jsou podle mě nejzajímavější díky cestování do historie.

Greengrass
28.02.2017 5 z 5

Tedy! Kouzelné sluchátko umí věcí! Příběhy dua M+Š nás naprosto uchvátily, bylo velmi těžké vracet se z historie zpět do současné reality. Synek poprvé slyšel jména jako Napoleon či Šemík. Je velmi motivován dozvědět se o historii ještě trochu více. Děkujeme, milý pane Macourku! Děkujeme, milý pane Borne!

veronie
09.12.2016 4 z 5

Z počátku předčítání mi trochu lezly na nervy příšerně dlouhé věty. S tečkami, které by věty oddělovaly autor šetřil. Jinak pěkné a poučné příběhy.

sosna
17.02.2014 4 z 5

Čtená dcerce - prvňáčkovi:-) Máme příběhy M+Š moc rádi a ilustrace Adolfa Borna jsou prostě strhující. K dnešním narozeninám dcerka dostane poslední chybějící díl M+Š za školou...Myslím, že se do něj hned pustíme.

SabinaV.
21.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série

kapllu
19.11.2012 4 z 5

Klasika mého dětství. No řekněte, nechtěli byste si taky občas zatelefonovat? Já tedy určitě ano!

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Kouzelné sluchátko umožňuje bez problémů cestovat třeba i časem.

A tak si dva spolužáci z 3.B. pořádají výlety do minulosti.