Má sestra je sériový vrah

Má sestra je sériový vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424055/bmid_ma-sestra-je-seriovy-vrah-yrI-424055.jpeg 3 276 84

Korede je zahořklá. Není divu… Její sestra Ayoola je krásná a oblíbená, jenže dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním. Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť — prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se Korede bude muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže ona svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě. Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého… Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou? Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce. Kniha získala nominaci na Booker Prize 2019.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

My Sister, the Serial Killer , 2018

mysimas
11.12.2021 3 z 5

Svižné a jednoduché čtení, přečetla jsem na jeden zátah. Trochu mi to připomnělo seriálového Hannibala, akorát tu jde o vztah sesterský a ne milostný (nebo co to mezi sebou Hannibal a Will vlastně mají) a vraždy tu hrají ještě menší roli — v podstatě akorát reprezentují Ayoolinu temnou stránku, se kterou se Korede musí nějak vyrovnávat, a jinak zůstávají spíš v pozadí.
Příběh je opravdu jednoduchý a dost předvídatelný, ale četlo se to dobře a knih o sourozencích a konkrétně sestrách zas tolik neznám, takže za mě to bylo fajn zpestření.

Lka
04.11.2021 2 z 5

Audiokniha:
Kniha měla zajímavý námět. Protože jsem knihu poslouchala jako audio, tak docela šlo. Číst knihu bych asi nechtěla. Kniha neurazí, nenadchne.

lucifess
05.10.2021 2 z 5

Zajímavý námět na příběh, ale bohužel mě kniha nijak nezaujala. Potenciál tam ale rozhodně byl, škoda. Vše v knize mi přišlo velmi povrchové, čtenář ani neměl šanci pochopit pohnutky jednotlivých postav. K nikomu v knize jsem necítila sympatie.

Hakate
26.07.2021 3 z 5

Od knihy jsem čekala asi něco více,
Zajímavý námět, vtipné, ale alespoň se člověk dozví něco málo z Afriky.

mi-380
17.04.2021

Něco z černé Afriky, autorka z černé Afriky. Pokleknout? Ne, ani tentokrát ne, nebyl jsem vychován jako rasista a nerad bych to pod tlakem měnil. Ale tohle mě nebaví, nebaví, stále nebaví. S tím zvláštním stylem vyprávění jsem nedokázal srovnat krok. Předčasně přerušeno, přes atraktivní název i námět a dobře udělanou audioknihu.
x % (zatím 101 hodnotících generuje modrý průměr 62 %).

toni-az
04.04.2021 3 z 5

První zhruba polovina vypadala jako Harlekýnka z prostředí Nigérie, a to prostředí na knížce bylo asi tak to nejzajímavější. Nicméně postupem času to začalo celkem fungovat. Kdyby byla celá jako konec, bylo by to snad i na 4 *, a to jako chlap zjevně nejsem cílová skupina.

Minimálně půl hvězdy za perfektní načtení od Zuzany Kajnarové. Až je překvapivé, z čeho všeho jsou ochotní udělat audiobook a dokonce investovat do kvalitní herečky pro načtení. Popravdě řečeno si myslím, že pro tuto knihu je to až skoro škoda.

Gooverka
28.02.2021 2 z 5

Zajímavý námět, originální prostředí Nigérie a příběh dvou sester, kdy se naprosto otáčí role - fandíte spíše vražedkyni, než obětem. Vůbec to nebyla špatná knížka, ale asi si ji za pár dní nebudu pamatovat. Hlavně ke konci by to chtělo větší spád a možná nějaké rozuzlení. Poslouchala jsem ji jako audioknihu.

Belanna
27.02.2021 3 z 5

Moje první knížka od africké autorky. Místy vtipná, místy drsná. Dobře se čte. Nezklamala mě.

Phoe-be
02.02.2021 3 z 5

Na tak kratkou knihu je namet skvele zpracovany, cte se to dobre a rychle. Vypravecka se zpocatku jevi jako ta hodna z ustredni sourozenecke dvojice, postupne se ale ukazuje, ze charakter ani jedne z nich zdaleka neni cernobily... Neni to dilo, nad kterym byste jeste tydny po precteni premysleli, to u dvousetstrankoveho krimi pribehu asi ani neni primarnim cilem, ale je to neotrele, svizne, a rada po tom za par let sahnu znova.

lucie2371
29.01.2021 3 z 5

Upřímně, čekala jsem od této knihy víc. Trochu zajímavé to začalo být asi až 50 stránek před koncem...

iveta3689
28.01.2021 3 z 5

Zajímavý, neokoukaný námět. Líbilo se mi také africké prostředí, je to změna oproti knihám, které normálně čtu. Obě sestry byly dost svérázné a každá jiným způsobem protivná. To ale nebylo na překážku ději, spíš to ladilo do celkové atmosféry.

trudoš
23.01.2021 3 z 5

Jednoduché psycho, obrácené naruby, kdy fandíte spíš vrahovi než jeho obětem. Tedy, ne že by Oyinkan Braithwaiteová vykreslovala nigerijské sestry jako nějaké vzory sympatie – postupně zjišťujete, že přes líbivou tvář první a domnělé svědomí druhé si holky ohledně patologických vztahů vzájemně nemají co vyčítat. Problém je, že forma zde vítězí nad obsahem. Autorka se nesnaží zaskočit čtenáře nečekanými zvraty nebo změnami úhlů pohledu. Průběžně přehodnocujete, to ano, ale jak se události narýsují, tak se ve finále i odehrají.
Nicméně, nemůžu říct, že by mě novela zklamala; lehkost vyjadřování, vědomá nadsázka a podmanivé tempo nedávají příliš možností knihu odložit dřív, než se dostanete na poslední stránku. Samozřejmě mě mrzí nevyužitý kulturní potenciál, tak trochu jsem čekal, že do příběhu bude nějak zasahovat i exotické prostředí. Na druhou stranu, probírat se elaborátem různorodostí etnických skupin v africkém velkoměstě by se mi vlastně ani nechtělo. Takže nakonec spokojenost.

Jarka_rybář
22.10.2020 3 z 5

Vtipné čtení. Taková kombinace harlekýnky, společenského románu (sonda do vztahu obou sester), a thrilleru (ale ne děsivého). Popravdě řečeno je to hlavně vtipné.
Knížka zklame to člověka, který čeká vážnou literaturu, ale potěší člověka, který čeká oddechové čtení, protože tohle není "velká a vážná literatura". Je to hlavně vtipné.

kačenka80
14.10.2020 odpad!

Nic horšího jsem dlouho nečetla. Nudná kniha co jsem po 50 stranách odložila. Je to poprvé co jsem nějakou knihu nedočetla a číst nebudu. Název super i námět ale velké zklamání.

Lady.Lucrezia
29.09.2020 2 z 5

Vražda, to je oč tu běží... Bohužel autorka neproměnila všechny trumfy, co v rukávu měla. Příběh je zajímavý a čtenář je jen tichým pozorovatelem po určitý jeho úsek, který mohlo obohatit trocha těch sociokulturních popisů. Bohužel, autorka to tak nezamýšlela a kniha tak postrádá hloubku. Jde jen o měkkou linku, kdy na konci stejně jako v Mrazíkovi padá falešný cop a druhá sestra zachraňuje, to co zbývá.

Ronnie68
17.09.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako typ od kamarádky ... a musím uznat, že vůbec špatná nebyla ... četla se úplně sama ... zajímavý příběh ...

FejKýý
08.09.2020 2 z 5

Tuhle knihu jsem poslouchala jako audio, je krátká, takže mě to trvalo jen jeden den, příběh byl za mě zvláštní, čekala jsem od toho úplně něco jiného a taky jsem myslela že se bude řešit něco jiného. Kniha mě bohužel nesedla. Jo a uklízení mrtvol mě šíleně připomnělo Kinga. Dávám 2,5*.

Evaho73
16.08.2020 3 z 5

Pre autorov je už veľmi ťažké nájsť neotrelú tému, prípadne ju spracovať jedinečným spôsobom tak, aby zaujala čitateľov.
Autorke Oyinkan Braithwaite sa príbeh dvoch sestier celkom podaril, ale k čitateľskej dokonalosti mne osobne chýbali ešte minimálne dva stupne.
Absentovali mi tu opisy atraktívneho Lagosu najväčšieho mesta v Nigérii a jedného z najväčších miest Afriky. Pokiaľ by sa autorka viac pohrála s opisom atmosféry prostredia, prípadne mentality tamojších obyvateľov, príbeh by na mňa zapôsobil oveľa efektívnejšie.
Takisto opisy konania a pohnútok oboch sestier by si zaslúžili trochu viac priestoru.
Napriek tomu, ma kniha zaujala svojskou originalitou.

Kerberos
08.08.2020 4 z 5

Pěkně namluvená audiokniha z exotického prostředí.Krásná psychopatka,která vraždí milence a sestra za ní zametá stopy.
Kniha končí otevřeně, nikdo není potrestán a Ayoola bude nejspíš ve všem pokračovat.

aydam
07.08.2020 3 z 5

Krása zabíjí, pánové...
Sympatická mi nebyla žádná postava.
Dětství sester je sice politováníhodné, ale jejich jednání neomlouvá.