Má dáti - dal

Má dáti - dal https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 1 1

Lili2
30.08.2020

2.dil - baron s rodinou prohypotekaril svoje sídlo a stěhuje se do zboru šlechtického sídla v Polsku, kde byl kdysi namajcovan do odkoupení hypotéky.
Čachry, cachry a zase čachry s nemovitostma a prachama.
Jede sem s ním i jeho obdivovatel Antonín coby správce a účetní, baron nevěří dluhům svého syna, které mu Antonín předestřel, takže Antonín Barona opouští, nicméně zůstává zde jeho kamarád Fink, který toto sídlo odkoupí a bere si za ženu baronovu dceru. Antonín v hlavním městě (města zde nejsou pojmenována) vyřeší podvody s dlužnými úpisy a hypotékami, které byly židem ušity na baronovi, a bere si za ženu dceru svého dřívějšího zaměstnavatele.
Osudy lidí jsou navzájem propojeny, čte se kniha dobře, ale na složité finanční čachry musí čtenář dávat bacha. Možná ekonom by je pochopil snáze, než já, ale i tak jsem byla ráda, že jsem mohla nahlédnout do finančních transakcí poloviny 19. stol.

Lili2
22.08.2020

Bohem, Bohem!!!!! Bohem zapomenutá kniha. 1.dil:
Úvěry, hypotéky, převádění hypoték a jiné čachry s nimi, a to prosím 1.pol.19.stol.- židi versus baron. Jak ho dostat na mizinu a shrabnout jeho majetek. Stalo by za zfilmovani, pokud by to ovšem v dnešní době prošlo.

Gustav Freytag
německá, 1816 - 1895