M1 Abrams vs T–72 Ural : operace Pouštní bouře 1991

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Operace Pouštní bouře v únoru roku 1991 je fascinujícím příkladem střetnutí mezi moderními tanky amerického a sovětského původu. Na jedné straně stál americký typ M1A1, tehdy pravděpodobně nejmodernější tank na světě, jehož nejnovější verze nebyla stará ani dva roky. Na straně druhé jeho rival z dob studené války, sovětský typ T-72, tvořící páteř výzbroje Rudé armády. Vynikající technická analýza předního znalce vojenské techniky, Stevena J. Zalogy, spolu s podrobnými vzpomínkami velitele tanku M1A1, který svedl boj s iráckými T-72, dělá z této knihy strhující příběh moderního tankového boje. Podrobně je tu podán průběh bojů v Iráku, zejména důvody toho, proč zdánlivě velice silná irácká armáda, její nejlepší obrněné jednotky byly tanky americké armády zcela zničeny, i velmi zajímavý pohled na úroveň tankové techniky a způsob jejího nasazení na samém konci studené války...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114683/m1-abrams-vs-t-72-ural-114683.jpg 4.43
Žánr
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha M1 Abrams vs T–72 Ural : operace Pouštní bouře 1991

Přidat komentář
Perseus
08.08.2020

Kniha by se dala rozdělit přibližně do tří částí. První je stručná historie obou typů, druhá se věnuje výcviku tankistů na obou stranách a třetí popisuje jejich střetnutí, včetně taktiky a používané munice, a vysvětluje proč Iráčané drtivě prohráli.
Z mého pohledu určitě zajímavé knížečka.

Tomas@S
04.03.2019

Tuto knížku jsem hledal a našel jako zdroj podrobných technických informací o těchto tancích, protože jsem před časem viděl dva zajímavé dokumenty. Jeden o průběhu tankových střetnutí v operaci Pouštní bouře a druhý o továrně kde se vyrábí tank Abrams. Knížka ať velmi tenká obsahuje spoustu zajímavých detailů a fotografií. Co bylo slabší tak mapy popisující bitvy, ty jsou nepochopitelné.