Môj hriech je láska k tebe

Môj hriech je láska k tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486340/bmid_m-j-hriech-je-laska-k-tebe-Ebw-486340.jpg 4 6 3

Alexandra Lanzová je mladé, trochu naivné dievča, ktoré sa sústredí na svoje štúdium ekonómie. Jediné, čo v jej živote chýba, je láska, no aj tá čoskoro zaklope na dvere. Zoznámenie s Michalom je ako vystrihnuté z hollywoodskeho filmu. Od toho dňa jej život už nie je vôbec rovnaký, lenže nie všetko je skutočne také dokonalé, ako sa na prvý pohľad javí. Pre Michala Melcera, ktorý neprávom strávil desať rokov vo väzení za vraždu svojej šéfky a údajnej milenky, je jediným hnacím motorom pomsta a odhalenie pravdy. Tuší, kto je za tým, ale zatiaľ nemá dôkazy. Na svojom pláne pracoval roky a k jeho uskutočneniu potrebuje práve krásnu Alix. Budú staré hriechy silnejšie než nová láska, ktorá vznikne v srdciach mladých ľudí, alebo ich minulosť navždy rozdelí?... celý text

MartinaTina
24.05.2022 5 z 5

Alexandra a Michal sú postavy, ktoré si vás získajú. Ona je sladká a nevinná a on si zas vytrpel mnoho zlého a je to na ňom vidieť. Lex možno niekomu príde naivná a hlupučká, no je to celkom pochopiteľné. Nič tragické sa v jej živote nestalo, v každom vidí len to dobré a verí, že zlo do života nepatrí. Vďaka Mišovi si však dáva dole pomyselné ružové okuliare a zisťuje, že realita je niekde úplne inde.
Okrem romantickej linky sa pri čítaní jemne pustíte do hľadania odpovedí a rozuzlenia udalostí, ktoré ovplyvnili hneď niekoľko životov. Na povrch vypláva rovno niekoľko tajomstiev, no práve vďaka nim si k sebe nachádza cestu láska s pochopením a odpustením.
Autorka ponúka pohľad aj späť do minulosti a popri čítaní si môžete spájať súvislosti a postaviť si tak skladačku k odhaleniu temnej minulosti, ktorá ničí hlavných hrdinov aj v súčasnosti.
Z vedľajších postáv si isto obľúbite Marínu, Mišovu mladšiu sestru, ktorá má skutočne nevymáchanú pusu a trefne pomenúva ľudí aj veci okolo seba :D. Scény, kde sa zjaví Marína sú plné smiechu aj v situáciách kedy by ste ich možno nečakali, no práve to dodáva tým momentom niečo viac.
Rozuzlenie isto každého prekvapí, treba nechať, že to autorka pekne zaobalila a až ku koncu začalo všetko do seba perfektne zapadať.

Vknihách
03.03.2022 3 z 5

Na prvý pohľad ma prekvapila obálka. Netradičná voľba pixelovej ilustrácie sa naozaj podarila. Taktiež anotácia sľubovala zaujímavé čítanie.
Netvrdím, že prvé vety sú jediným pozitívom! To isto nie,ale poďme si povedať o (z môjho pohľadu) negatívach a rušivých prvkoch.
V prvej tretine knihy sme mali neúrekom slovných spojení: podlomené kolená, brnenie tela, bozk na ružové pery, pričasto bola spomínaná priam nadpozemská krása Lex; Ďalej sme tu mali Lexinu rozpoltenú osobnosť- ľúbim ťa a o pár riadkov nižšie = nežiarlim,to by som k tebe musela niečo cítiť; ďalej Michalove úvahy (aký je namotaný a nadržaný-kým si neprišiel na svoje); a polku knihy sme pri rôznych udalostiach čítali toto=On: Neurážajte Lex; Ona: ďakujem, že si sa ma zastal
Najväčší zvrat v polke knihy by bol aj uveriteľný, nebyť božskej krásy hlavnej hrdinky...moja reakcia bola PPČ(rozumej PleskPoČele!) :| takže, síce to do deja zapadlo, čo-to sa vysvetlilo,ale uveriteľné to teda nebolo.
Čo sa týka postáv, a tých bolo teda hojne(predstavte si mexickú telenovelu a herecké obsadenie),boli rôznorodé. Najviac mi nesedela Nikol. Vraj mala 18,no správaním by som jej netipla viac ako 13 rokov. Veľmi sympatický mi bol Daniel, ktorého som si dllllho mýlila s Dominikom a Michalov otec. Čo sa týka krimi zápletky, ako prvý podozrivý ma napadol práve ten pravý! Aj keď autorka hádzala návnady zľava sprava, istá som si až do konca nebola. Čo ma doslova dráždilo pri čítaní boli prezývky Alix, Fína a Klar X( akože mená si vyberá autorka,ale prečo takéto skratky?! aspoň mne to nejde ani do huby -_-
ALE! Autorka má veľmi dobrý štýl písania,aj keď by sa kniha dala okresať najmä o opakujúce sa scénky,na prvotinu bola veľmi dobrá. Avšak dávam len celé hodnotenia,tak pre tentokrát to bude takto… teším sa na ďalšie príbehy od Veroniky

Hanulka
29.01.2022 4 z 5

Po přečtení anotace jsem nějakou dobu zírala. Hlavně při druhém odstavci, kde se píše o minulosti hlavního mužského hrdiny Michala Melcera. Říkala jsem si wow toto je jako by zrovna spadla bomba na Hirošimu a v té samé chvíli, jsem se začínala usmívat jako měsíček na hnoji. Protože jsem si říkala toto je téma, které jsem v knize ještě nečetla. Tedy v žádné romantické, a mohlo by to být úžasné, a tak jsem se rovnou začetla.

Hned na začátek v prologu nám autorka přivodí menší zástavu srdce, kterou jsem musela rozpumpovat dávkou kofeinu přímo do žíly...
Hned na začátek nám toto autorka provede a navnadí na čtení dál.

Musím říct, že se mi hlavní postavy, Alexandra a Michal dost líbily. Nebyli dokonalí a to bylo plus tohoto příběhu. Samozřejmě v celé knize, která má 461 stran (ano hecla jsem se a pouštím se do knih, které mají více než 300 stran, AVE JÁ), nejsou jen tyto postavy, najdeme tam i vedlejší, které autorka nedala až moc do úzadí a já bych si dokonce dokázala představit nějaký příběh třeba o Jozefíně, Dominikovi.

Další plus, které čtenář může ocenit je to, že příběh se odehrává na Slovensku, což není moc knih. Aspoň teda já jich moc nečetla. Kniha obsahuje romantiku, vtip, a situace, u kterých se vám zastaví srdce.
Zároveň mě potěšil autorčin styl psaní. Nebyl nudný, takže se kniha četla lehce.

Bohužel mám k této knize i pár mínusu.
I když jsem si oblíbila mužskou postavu Michala, občas mi vážně pil krev a brnkal mi na nervy.

Podle anotace jsem čekala trochu více akce. Ano, vím, že jsem výše zmínila, že v knize jsou situace, které vám zastaví srdce, ale já očekávala asi něco víc akčnějšího. Protože kniha mi přišla spíš více romantická. Ale na kvalitě příběhu to podle mě nemá extra velký vliv, je to jen můj pocit a názor.

láska pomsta romantika hříchy

Autorovy knížky