Lupiči a Čárytužka

Lupiči a Čárytužka https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70703/bmid_lupici-a-carytuzka-yGv-70703.png 4 31 6

Kdyby si kouzelný malíř Čárytužka nenamaloval kloučka Součka, byl by ušetřil sobě i svému kamarádu Kutílkovi mnoho starostí. Nemuseli by Součka vychovávat, učit ho mluvit, vyrábět mu hračky a věčně trnout strachy, co zase vyvede a kam zase uteče. Kdyby si Čárytužka z mlsnosti nepřikouzlil eskyma a nepřejedl se jich, neonemocněl by a nenakreslil by v horečce piráta jménem Žlbuňk Žbluňk a špióna Dírku, kteří mu způsobili spoustu trampot, nakonec ho vzali do zajetí a Kutílka málem připravili o život.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Приключения Карандаша и Самоделкина (Priključenija Karandaša i Samodělkina) , 1964

framil
28.05.2019 5 z 5

Jako malý kluk jsem tuhle knížku strašně prožíval. Stejně jako třeba Neználka. Velké srovnání se světem u nás tenkrát nebylo, ale dětské knihy rusové uměli. Stejně jako spousta jejich sci-fi byla výborná. V dětství, které nám rodiče opravdu nechali prožít v krásném nevědomí, to byli sympatické postavičky, které nepotřebovali ukazovat svaly a vše řešit střelbou. Do toho krutého světa nás rodiče pustili až později, a jsem jim za to vděčný, i když i malý člověk tušil, že všechno není jako v pohádce. Ale vše by mělo vždy přijít v tom správném věku. A u mě přišel Čárytužka s Kutílkem v pravý čas.

topi80
23.02.2018 4 z 5

Knížka s poměrně ujetým námětem a dějem, ale v Sovětském svazu prostě dětskou literaturu uměli.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Knihu jsem milovala,když jsem byla malá. Taky jsem ráda kreslila a představovala si,jak by to bylo úžasné,kdyby obrázky oživly.
Četla jsem pak i pokračování,ale to už nebylo ono.

Jitka_Roškotová
22.01.2017 5 z 5

Knížku Lupiči a Čárytužka jsem objevila ve své dětské knihovničce, když jsem hledala další knížky, které bychom si mohly s dcerkou číst před spaním. Vůbec jsem si ji nepamatovala a byla jsem velmi příjemně překvapena. Svět stavitele Kutílka a malíře Čárytužky je opravdu kouzelný. Všechny Čárytužkovy kresby hned ožívají a to není jen tak... obzvlášť, když si jen tak bez rozmyslu nakreslí malého kloučka, piráta nebo špióna. To pak není o zábavu a veselé příhody nouze. Délka příběhů je ideální pro čtení před spaním a děti v nich najdou i spoustu poučení. Určitě si s dcerkou seženeme i druhý díl, který nám v domácí knihovničce zatím schází...

tinka93
28.04.2014 5 z 5

Milá knížka, podporuje rozvoj fantazie na nejvyšší úrovni:)

Argony
08.11.2013 4 z 5

Moc pěkné čtení pro děti. Tento první díl se nám líbil víc než pokračování.

pro děti od 6 let

Jurij Družkov (p)