Lupene na vode

Lupene na vode
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112344/lupene-na-vode-NaM-112344.jpg 4 305 305

Shemaine O´Hearnovú, snúbenicu markíza Mercera, falošne obvinia z krádeže a odsúdia do väzenia. Shemaine sa za dramatických okolností vyslobodí a dostane sa ako otrokyňa do Ameriky, kde si ju kúpi staviteľ lodí. V prostom drevenom zrube v lese, ďaleko od krutých rečí, ktoré obviňujú pekného vdovca zo smrti jeho manželky, Shemaine podľahne túžbe po tomto láskavom mužovi. No ponad oceán sa už blíži mrak ohrozujúci ich šťastie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Petals On The River , 1997

modranka
19.04.2013 2 z 5

tak dievčatá, fakt neviem, ale nikomu nevadia, nelogické scény? Nechcem veľmi prezrádzať z deja, ale krivé obvinenie markízovej snúbenice by len tak neprešlo, tss tss... nezmyseľný presun hlavných aktérov príbehu na vysťahovalecký ostrov. Vražda Vikktórie a nikto to nevyšetruje? Ani jej manžel? A nakoniec, autorka sa zbavila všetkých záporných postáv tak, že ich nechala pozabíjať. U mňa len 2 hviezdičky.

hortenzie
05.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Většina jejích knih má takový spád, že se čtou jedním dechem. A ne vždy si můžete tipnout, jak vyprávění dopadne.

marijko
13.01.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Obdiv oběma hlavním hrdinům - Shemaine, která křivě nařčena a odeslána z trestanci od svých anglických blízkých i svého snoubence, z prostředí hýčkané mladé dívky, následně prodána americkému muži, který čelí obvinění z vraždy své ženy... ukáže sílu vyrovnat se nejen z nespravedlností, zlotřilci, novým postavením chůvy... ale i najít štěstí, a lásku.Kniha se mi dostala do rukou náhodou. Čekala jsem, že ji obratem po přečtení prodám. Nyní je v mé knihovně jako jedna z těch nejlepších..

Lenka 13
03.07.2012 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře,druhý románek od této autorky a moc se mi libil.

maryzka
16.04.2012 2 z 5

Je to pěkná kniha i když si myslím že autorka asi zamýšlela napsat víc příběhu nebot tento román je prolínán s jiným románem postavy tam vystupují taky.

tina.38
04.04.2012 5 z 5

Knihu jsem četla už několikrát a pořád je skvělá-i na trestanecké lodi může člověk potkat pravou lásku.

Lena79
24.02.2012 3 z 5

Pěkná kniha, pěkný příběh...jen mi některé dialogy přišly zbytečný..

Juliette
02.02.2012 4 z 5

Kniha velmi hezky a čtivě napsaná. (Tak jako všechny knihy této autroky :-)) Tady ale obdivuji i překladatelku. Překládat dětské šišlání...no to musí být opravdu "oříšek".

Margaretta
25.08.2011 5 z 5

Nádherná kniha, která určitě stojí za přečtení. Doma se o i hašteříme pět holek (já, máma, sestra a sestřenky). Každá z nás ji přečetla snad stokrát, ale ještě nás nepřestala bavit. Vřele doporučuji!

WEIL
20.08.2011

Být dcerou jednoho z nejúspěšnějších obchodníků v Anglii v polovině 18. století, to nejsou jen radosti, a cestovat s trestanci do Ameriky se dceři obchodníka nelíbí, ale musí.