Ludwig van Beethoven

Ludwig van Beethoven https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327477/bmid_ludwig-van-beethoven-XFE-327477.jpg 3 3 3

Popis života a díla Ludwiga van Beethovena, který byl vydán v roce 1943, v rámci edice nazvané Duch a dílo.

Biografie a memoáry
Vydáno: , Orbis

Ludwig van Beethoven, als Mensch und Musiker im täglichen Leben , 1927

maryzka
22.04.2024 2 z 5

Za mě do školy referát možná dobrý, ale nějak tu knihu nemusím. Tam se jednalo o rozbor ,, Beethovenovi osobnosti, jeho hudby i jeho povolání( skladatel, pianista, muzikant. A navíc i když se to netváří propagandisticky, tak stejně to je ( podle vydání i podle rozboru jeho ,, Osudové"

novecento
07.02.2024 4 z 5

Kniha čtenáři odhalí, že ani geniální člověk jdoucí za svým cílem, nemá jednoduchý život. Najdeme zde hodně autentických vzpomínek přátel, kteří stáli v té době poblíž a snášeli s Beethovenem jeho úspěchy i neúspěchy. Knihu z roku 1943 jsem vypůjčil v knihovně, ale budu ji hledat v antikvariátech, stojí za to, mít jí v knihovně. V úvodu knihy je odstavec básníka Otakara Březiny na motiv z Beethovenovy hudby:
To z dálky staletí van tichý v tvář mi nedých, tvých tónů byl to hlas pod okny duše mé, jenž na mne volal: Pojď, a v svitu září bledých a v zlatém dešti hvězd se koupat budeme.

Ran
05.09.2018 3 z 5

I přesto, že má kniha už starší styl psaní a jazyk, tak se mi četla celkem dobře.

hudba Ludwig van Beethoven

Autorovy knížky