Ľudovít a Zélia Martinoví

Ľudovít a Zélia Martinoví https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366530/mid_ludovit-a-zelia-martinovi-nGP-366530.jpg 5 16 5

Dňa 13. júla 1858 sa Ľudoví Máriin oženil so Zéiiou Guérinovou v kostole Panny Márie v Aiencone. On má tridsaťštyri a ona dvadsaťšesť; poznajú sa iba tri mesiace, ale ani na okamih nepochybujú, že ich manželstvo je Božou vôľou. Pritom to nebolo manželstvo, po čom tieto dve horlivé srdcia túžili od útlej mladosti. Boh ich však povolal k inej forme svätosti, Spájala ich neskalená láska a stali sa rodičmi deviatich detí; jedným z nich bola svätá Terezka, ktorú pápež Pius X. označil za najväčšiu sväticu moderných čias". V roku 2015 Cirkev po prvý raz v dejinách svatořečila manželský pár a teraz nám ho predkladá ako mimoriadne svedectvo pre dnešnú dobu. Kto boli títo rodičia, ktorých vlastná dcéra považovala za hodnějších neba než zeme"? Uvedený farbistý životopis ponúka skutočné stretnutie s dvoma výnimočnými osobami, ktoré spojila starostlivosť Prozreteľnosti. Ich prekvapivo moderný životný príbeh je plný nežnej a zároveň hrdinskej ľudskosti. Uprostred bežných námah, skúšok i radostí rodinného života nám manželia Martinovi ukazujú výnimočnú cestu neochvejnej dôvery a lásky k Bohu, ktorý je vždy na prvom mieste.... celý text

martunka
13.11.2022 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem si tuhle knihu koupila. Mohla jsem tak nahlédnout do života manželů a rodičů, kteří pro mě budou nadále velkou inspirací.

Chesterton
02.01.2018 5 z 5

Velice realistický příběh a pravdivý život. Velký obdiv.

Atisa
06.06.2017 4 z 5

Příběh byl úžasný. Občas mi i málem slza ukápla. Určitě na tuto pozoruhodnou rodinu budu často vzpomínat. Čtyři hvězdičky dávám pouze kvůli nedokonalé stylistické formě, ačkoli vím, že tím nejdůležitějším v této knize bylo samozřejmě sdělit příběh.

EliškaPeř
11.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha o svělých lidech

Indr
06.09.2011 5 z 5

Úžasná kniha o lidech hodných příkladu o vztahu a odevzdání se Bohu.