Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 550 550

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

Pýchaaposudek
31.10.2021 1 z 5

„Cítím se tak trapně, že víc to snad nejde, když v tom najednou uslyším vykřiknout Šedivku: Lulino, jdi do toho, máš na to!!! Neboj se a skáááákéééj!!! Skákej co nejvýše a pohazuj vlasy jako pořádná rajda, máš je nádherné! Prodej je!“
(str. 58)

Asi kombo PMS a těch nadšených reakcí tady, prvotinu herečky Jany Bernáškové alias Lucie alias Luliny jsem si taky objednala. Předsádka knížky slibuje, že „román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie“. Takhle: některé klíčové otázky si rozhodně kladu doteď. Třeba: jak je možný přežít celých 350 stránek takovýho skvostu?! Sama jsem pokus o zábavu ukončila na str. 61, když autorka sama dozná, cituji: „...stupeň trapnosti začíná dosahovat neúnosné hranice“. Ve skutečnosti jej dosáhl už na straně 10, ale nevzdávám se bez boje.

Toliko můj zážitek. Faktem zůstává, že autorka se zjevně trefila do vkusu mnohých, u psaní se nejspíš dobře bavila, nikomu to neublíží a prodeje jsou vynikající. Dokonce jsem v posledním čísle časopisu Knihkupec zahlédla, že další titul ze stejného zdroje už je na světě...

Směle můj komentář přeskočte jako arogantní a hlavně nerelevantní, vždyť jsem zvládla sotva pětinu obsahu. Těm z vás, kteří se o kvalitách této "literární" události zatoužíte přesvědčit vlastními smysly: nabízím jeden v podstatě nepoužitý výtisk zdarma k dispozici.

Maky1505
28.10.2021 5 z 5

Tahle knížka byla skvělá!!!!!! Top. Co jsem si nejvíce vzala z knížky.... 2 pravidla.....určitě si jí přečtěte.

Dámaskloboukem
26.10.2021 1 z 5

NE. Tak tohle určitě ne!
Dávám jednu hvězdu: Půl za odvahu. Pod toto se veřejně podepsat vyžaduje opravdu velkou náruč odvahy.
Druhou půlku za originalitu. Ještě jsem nenarazila v naší literatuře na něco podobného (naštěstí)!
Tohle dílo dokáže obrátit v hrobě Boženu Němcovou i Jana Amose.
Když se ve škole probírala přímá řeč, tak autorka evidentně chyběla. Zato když se braly vulgarismy, tak šla pilně na doučovaní.
A obsah? Každý svůj život vidíme jinak. V tomto případě bych se tím moc nechlubila. Ale chápu …. těžký život herce. Slávě je potřeba přinášet různé oběti.
Jestli muj komentář přečte nějaký majitel firmy, prosím pěkně, zvažte zda by Jana Bernášková nebyla vhodnou tváří pro vaše produkty. Je jedno jestli vyrábíte těsnění, ponožky nebo rostlinné oleje. Myslím, ze by se bez problému hodila ke všemu a veřejnost by byla ušetřena jejích dalších zoufalých literárních počinů.

Danka1975
14.09.2021 3 z 5

Koupeno za účelem dovolenkového čtení a tímto byl cíl naplněn.. . . Nic náročného, nebolely od toho ruce ani hlava, prostě holčičí čtení a kdyby hrdinka byla o generaci starší, možná by mě to ba víc :-) . . .Ale ke slunečníku a prostě vypnout by to šlo a jako prvotina taky dobrý :-). . . . . .A chválím za ftipný a originální nápad "čarodějnického vaření přání". .viz kniha :-)

martinkaLLL
09.09.2021 3 z 5

Průměrná kniha. Četla jsem, že má být vtipná, ale vtipu to moc nemělo, takže to bylo zklamání. A styl vulgárního psaní mi také moc nevyhovoval. Jako průměrné to hodnotím jen kvůli nápadu toho celého příběhu.

MilackovaN
04.09.2021 2 z 5

Další kniha, stejně jako Věci, na které nastal čas, která nepoužívala přímou řeč. Vzhledem k tomu, že už jsem s tím měla zkušenost, tak mi to ani tolik nevadilo. Kniha je psána opravdu velmi vtipně a ze života. Sice nejsem cílovka (nemám milostný trable a ani dítě), ale přesto mě kniha bavila. Jediný, co mi na knize vadilo byla Šedivka, tu jsem nedávala, a její role v knize mi přišla zbytečná...

Alexxxka
28.08.2021 4 z 5

Dostala jsem jako dárek na Vánoce a moc se mi líbila :-) Hlavně po temach válka, thrillery... Příjemné a úsměvné počteníčko :-)

Cleo De Nile
27.08.2021 4 z 5

Zcela jiný typ literatury, než běžně čtu - Janu Bernáškovou mám ale jako herečku moc ráda, tak jsem tomu dala šanci. A nemohlo to dopadnout lépe. Skvěle jsem si u knihy odpočala, a musím říct, že věrohodnější dialogy (zejména rozhovory mezi Lucií a Denisou či Alčou) jsem dlouho nečetla. Hlavní hrdince a jejímu mláděti jsem celou dobu držela palce, aby to s nimi dopadlo co nejlépe, a zejména, aby si první jmenovaná uvědomila, že má všechno ve svých rukou, a že na tom vlastně nikdy nebyla tak špatně, jak si myslí.
Jsem zcela spokojena, a těším se na Couru. :)

Martina157
23.08.2021 4 z 5

Už se těším na další knížku

Hanaluna
23.08.2021 3 z 5

Fajn oddechové čtení, v mém případě poslouchání audioknihy. Interpretace výrazně zvyšuje hodnotu knihy. Ze života, z hereckého prostředí, ale žádnou hlubokou myšlenku nečekejte.

Kristyne3789
17.08.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Prostě román pro ženy. Skvělá literatura na oddechnutí. Kdo zná okolí Podolí a Vyšehradu, tak ho určitě bude bavit, že se děj odehrává ve známých lokalitách. Člověk si pak může vše více živě představit:-)
Na to, že je to autorky první kniha, tak musím říct, že vydařená. Ráda si přečtu něco dalšího.

alnahu
13.08.2021 4 z 5

Oddechovka ze života ,příběh je průměrný ,ale napsaný s humorem a pro mne dost peprným jazykem , vcelku dobré počtení. Obálka knihy se mi nelíbí.

bookcase
09.08.2021 5 z 5

Jsem mile překvapená. Líbí se mi, jak Jana Bernášková píše a smekám klobouk, že šla s kůží takhle na trh. Četlo se mi to dobře, na text bez uvozovek jsem zvyklá, takže v pohodě. A ta mluva. No, ženské jsou někdy horší než pověstní dlaždiči, co si budem. :)

janasim
29.07.2021 5 z 5

Teda já jsem tak ráda, že jsem si tuto knihu koupila! Neuvěřitelně moc se mi líbila a to jsem k ní přistupovala s obavou. Humor Jany Bernáškově mě bavil. To, že tak otevřeně píše román inspirovaný jejím životem, oceňuji. Samozřejmě jsem se i já v knize v něčem našla a o to víc se zasmála.
Ještě před tím, než jsem se do knihy začetla, si jí přečetl i můj manžel. Zřejmě se mu líbila a prohlásil, že ztratil iluze o ženských románech a že netušil, že ženy takto mezi sebou mluví :-D Peprné je to tedy dost, ale v tomto případě mi to ani moc nevadilo.

trdlo1
26.07.2021 5 z 5

Výborný román pro ženy, velmi dobrý k zamyšlení. Super prázdninové čtení.

anezur33
26.07.2021 3 z 5

Odpočinková kniha,dá se říci,ze je i ze života.

Armygirl1989
25.07.2021 5 z 5

Kniha naprosto super, příběh dnešní doby Knížka se četla sama. Musím teda říct, že nejdřív mi absence uvozovek u přímé řeči chyběla, ale pak jsem si zvykla a líbilo se mi, že většina knihy byla psána hovorovou češtinou. Říkejte si co chcete, ale takhle se prostě v dnešní době mluví. Těším se na další knihu přečteno za jeden den, jedním dechem

Evar88
13.07.2021 3 z 5

Moderní román o tom, jak nám vztahy dokáží komplikovat a také obohatit život. Za mě svižné čtení plné emocí, vášní, radosti i nenávisti. Bohužel toho naturalistického sexu a vulgarismů je v knize opravdu moc.

LucieT
20.06.2021 5 z 5

Za mě super oddychovka. Navzdory absenci přímé řeči se mi kniha skvěle četla a fakt mě to moc bavilo. Ať už paní Bernášková napíše další díl nebo jiný titul, určitě po něm skočím.

gudaska
19.06.2021 4 z 5

Knížka se četla velice svižně. Oddechové čtení pro ženy, myslím, že každá z nás si tam najde něco ;)

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981