Low-cost za každou cenu

Low-cost za každou cenu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446161/low-cost-za-kazdou-cemiWGM2qP-9E5-.png 4 9 2

Balkánský poloostrov a západní Evropa. V žádném případě se nejedná o promyšlené a pečlivě naplánované výlety. Naše dodávka se ubírá vpřed na základě rámcového plánu, ale co bude zítra nebo pozítří s jistotou nikdo dopředu neví. Nemůže vědět. Každý z náš má vlastní představu o tempu cesty, o tom, co chce vidět a kolik toho chce vidět, přičemž absolutního konsenzu dosáhneme často jen ve dvou případech – při snaze o udržení co nejnižšího rozpočtu a co největších zásob piva. Hlavní dobrodružství tak tkví především v nejistotě z toho, co vznikne z četných kompromisů uvnitř skupiny.... celý text

karolina8709
26.03.2022 3 z 5

Takovej pohodovej deník z cest, přečetla jsem to za jedno dopoledne. Textu je celkem málo, a je doplněný pěknýma fotkama.

PrincaListicka
09.09.2020 4 z 5

Tahle knížka je taková roztomilá sonda do světa mužů a toho, jak narozdíl od nás žen nic až tak moc neřeší.

Dostanou se nám dva příběhy - první je o cestě na Balkánský poloostrov a druhý o cestě po západní Evropě. Na obě dvě se vypraví 5 kamarádů, přičemž obou se účastní také samotný autor knihy Tadeáš.
Musím říct, že ve jménech cestovatelů jsem se trochu ztrácela, protože jsem se o nich moc informací nedozvěděla.

Kluci si pronajmou devítimístnou dodávku a prostě vyrazí, bez nějakých větších plánů, jen s hrubým obrysem cesty a časovým rozvrhem. A hlavně s velkou zásobou piva, vína, potažmo jiného alkoholu. :D

Asi jsem čekala, že se dozvím víc zajímavostí nebo reálií z navštívených zemí, ale kluci spíš obráželi pláže nebo kavárny. To už je však jen otázka osobní preference.

Každopádně v knize je spousta vtipných scén - Ať už když kluci už po tisící vaří k obědu špagety a nebo hledají vhodný plac na zaparkování přes noc, sotva projdou u celní kontroly či stráví dvě hodiny v obchoďáku při výběru vína. :D

Zajímavé je, že i když je autor sám součástí příběhů, nejsou psány v ich formě, ale v er formě, takže do nich nevkládá žádné své myšlenkové pochody nebo pocity.

Kniha je doplněna překrásnými fotografiemi. :)

Evropa cestopisy Balkán

Autorovy knížky

2020  80%Low-cost za každou cenu

Kniha Low-cost za každou cenu je v