Lovec špionů

Lovec špionů https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418623/bmid_lovec-spionu-O1y-418623.jpg 3 3 2

Kniha obsahuje vyprávění o kontrarozvědné činnost v Británie po větší část studené války. Z mnoha hledisek mimořádně zajímavá a dobře čtivá kniha. Autor byl náměstkem ředitele britské zpravodajské služby, popisuje její aktivity v období studené války. Činnost MI5 v tomto období určovala především konfrontace se sovětskou tajnou službou. Vydání knihy bylo v Británii zakázáno vládou.... celý text

Literatura faktu
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Spycatcher , 1987

jan7760
22.02.2023 4 z 5

Zaujímavá sonda do obdobia studenej vojny z pohľadu Angličana, ktorý sa snažil vypátrať špióna vo vlastných radoch. Človeka až zaráža, koľko ruských špiónov bolo a stále je infiltrovaných v tých najvyšších vládnych kruhoch. Nerobím si ilúzie, že to nie je aj z opačnej strany. Pre mňa bola zaujímavá informácia ohľadom prezidenta Beneša, ako bol autorom knihy podozrievaný zo špionáže pre Rusov pod menom Agent 19, avšak ako uznal sám autor, nebolo to nikdy potvrdené.

madem
14.06.2022 3 z 5

Informací o studené válce a špionáži tu je dost. Mě trošku vadil ten líný jazyk vyprávění.

Autoři knihy

Peter Wright