Love Me Do – 50 osudových dnů ze života Beatles

Neotřelý a podmanivý pohled na život a hudbu kapely, která jednou provždy změnila tvář popkultury. Beatles jsou bezpochyby největší rockovou kapelou. Padesát let od chvíle, kdy 5. října 1962 vydali svůj singlový debut „Love Me Do", vychází jejich nový životopis z pera uznávaného hudebního publicisty Paola Hewitta. Ojediněle strukturovaná publikace se soustřeďuje na okamžiky, kdy se legendární čtyřka věnovala tvorbě jedinečného díla. Obsahuje méně známé informace, jako okolnosti zrodu Broučího účesu, popis jejich návštěvy v Indii a seznámení s Bobem Dylanem, i ty známější, jež se týkají jejich vystoupení v show Eda Sullivana, natáčení ve studiu Abbey Road a televizního přenosu skladby „All You Need Is Love". Během třináctileté existence se kapele podařilo víc, než jiným za celý život. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167029/love-me-do-50-osudovych-dnu-ze-zivota-beatles-167029.jpg 4.618
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Slovart (ČR)

MortRainey
20.07.2018

Nenáročný doplněk knihovničky fanouška Beatles. Pro toho, v podstatě až na pár pikanterií ze života Beatles a kapitol z období po rozpadu slavné čtyřky vč. odchodu George Harrisona, nic nového. Nicméně příjemné čtení v krátkých kapitolách dle významných dat, a ještě příjemnější při poslechu jejich nesmrtelné hudby. Věřím, že pro méně zasvěceného a vzdáleného zájemce o chlapce z Liverpoolu může být tento titul skvělým začátkem;-) Za mě 3 hvězdicky, tedy dobrý:-)

qydko
08.07.2017

Love me do je brilantním výletem do historie nejznámější kapely všech dob. Čtivě napsaná, nabitá informacemi a doplněná hromadou super fotek. Můžu jen doporučit.

Michal1999
29.05.2016

Jen těžko bude kdy napsaná lepší knížka o The Beatles.

St. Jimmy
22.11.2015

Opravdu krásně napsaná knížka o Beatles, nabízející jedinečný souhrn 50 nejdůležitějších událostí nejen ze života kapely, ale i ze života samotných Brouků. Pro Beatles-začátečníky povinnost.

Kawila
07.03.2014

Tento průvodce životem mých oblíbenců mi odhalil mnoho nového a dobře se četl. Myslím, že si ho zamilují hlavně lidé, jejichž nejoblíbenější kapela nejsou zrovna Beatles, ale chtějí získat nějaké základní znalosti o moderní hudbě, případně si je doplnit.