Longeaterra

Longeaterra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482819/bmid_longeaterra-q9n-482819.jpg 3 2 1

Krehké prímerie medzi Zemou a jej bývalými marsovskými kolóniami trvá len niekoľko rokov. John Waterbi svoju kariéru bojového pilota predčasne zavesil na klinec a teraz je učiteľom na škole malého marsovského mestečka. Nečakaná návšteva mu rázom otočí jeho život o hore nohami. Plukovník tajnej služby mu ponúkne možnosť zúčastniť sa prísne tajnej misie, ktorá v histórii ľudstva nemá obdoby. V technológií medziplanetárnych letov došlo k obrovskému prielomu a po prvý raz bude človek schopný cestovať rýchlosťou prevyšujúcou rýchlosť svetla. John ako stíhacie eso a veterán Marsovsko-Pozemskej vojny je napokon začlenený do malej obrannej letky lode Maven, ktorá je zatiaľ ako jediná schopná prekročiť rýchlosť svetla. Za niekoľko týždňov sa tak musí nielen oboznámiť s novým typom svojej stíhačky, ale aj prelomiť nedôveru ostatných pilotov skupiny a začleniť sa do letky. Prvý let za hranice našej slnečnej sústavy napokon odhalí nekompromisnosť vesmírnej prázdnoty ako aj zúfalú nepripravenosť ľudstva na všetko čo sa v nej skrýva.... celý text

Havran42
27.01.2022 3 z 5

Vzhľadom k tomu, že som nedávno čítal prvú knihu zo série Oddysey One, ktorá má prakticky identickú zápletku, tak ma samého prekvapilo ako sa mi Longeaterra takmer úplne vymazala s pamäti.

Napriek tomu, príbeh samotný, (po prekonaní nudného začiatku), získa na intenzite. Asi by som si odpustil ten "cliffhanger" na konci... Dúfam že ďalší diel vyjde skoro. lebo si rozhodne nenechám ujsť, ako to celé dopadne :-).

Autorovy knížky

2021  60%Longeaterra