Lomnicko v obrazech

Lomnicko v obrazech https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513931/mid_lomnicko-v-obrazech-WGd-513931.jpg 5 1 1

Jihočeská krajina kolem Lomnice nad Lužnicí v olejomalbách a akvarelech Petra Ettlera. Vyobrazení jihočeské přírody jsou doprovázena poetickými a reflexivními texty Jana Nouzy.

milamarus
05.04.2023 5 z 5

Jak praví anotace shora - z jedné poloviny je to obrazárna, z té druhé pak krátké počtení. Dohromady sedmdesát stránek. Řeklo by se jednohubka..., ale těší mě, že není. Je to náležitě-pomalu-plynoucí, zklidňující a - nebála bych se toho přídavného jména - terapeutická knížka. Knížka s trochou nostalgie, trochou pravdy, slz a spoustu krásného. Kniha o malých velkých cosi..... // To jsem potřebovala. To jsem hledala. Jsem zaujata! // Dávám maximální počet hvězdiček, chválím za česko-německé zpracování a přimlouvám se, aby kniha nebyla dána hned zpátky do skladu. // Vhodné pro čtvrtou nebo pro patnáctou příčku letošní čtenářské výzvy.

-------------------------------------
ÚRYVEK:
Před každým mostem může chybět odvaha vykročit vstříc někomu jako první. Stačí ale uvědomit si, že ten na protější straně vnímá možná stejnou nejistotu.

Třeboň jižní Čechy Lužnice (řeka) krajinomalba

Autoři knihy

Petr Ettler
česká, 1947
Jan Nouza
česká, 1944 - 2013

Kniha Lomnicko v obrazech je v