Slepé oko

Slepé oko https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178904/bmid_slepe-oko-178904.jpg 4 86 31

Logan McRae série

< 5. díl

„Nemůžeš být očitý svědek, když ti vydloubnu oči…“ Někdo pase po rozrůstající se polské populaci v Aberdeenu. Zločin vypadá pokaždé stejně: takřka mrtví muži zanechaní na opuštěných místech s vydloubnutýma očima a vypálenými očními důlky. A výhružné dopisy přicházející na policejní ústředí jasně říkají, že budou následovat další. Vyšetřování vede sarkastický detektiv šéfinspektor Finnie, který je rozhodnutý udělat seržantu Loganovi McRaeovi ze života peklo. S obětmi, které se bojí promluvit, a jediným svědkem, jímž je pedofil na útěku, je grampianská policie brzy v koncích. Útoky jsou brutální, dochází k nim opakovaně a Logan se bude muset brzy rozhodnout, jak moc je připraven porušit předpisy, aby dospěl k nějakému výsledku. Žulové město stojí na pokraji války gangů, vyšetřovací tým pronásledují obvinění z korupce a hrozí, že Finnieho křížová výprava upoutá na Logana pozornost jednoho z nejproslulejších bossů aberdeenského podsvětí. Takhle poklidné léto rozhodně nevypadá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Blind Eye , 2009

Dumicek
16.02.2016 5 z 5

Opět super kniha. Nebyla tak brutální což mi po předchozím díle vůbec nevadilo... Líbilo se mi propojení těch zločinů a prostě detektiva Steelovou prostě žeru :D trochu mě mrzí, že autor trochu nerozvinul postavu Inchce. Docela by mě zajímalo jak na tom je...No kéž by už byla vydaná další kniha!

Radůz
30.06.2015 3 z 5

Opět dobrá kniha. I když pro mě, oproti předchozím, trochu slabší. Především mi tu chyběl vztekloun Insch, věčně požírající nejrůznější žužu a želé dětičky : )

BlackFun
13.06.2015 5 z 5

Stuart opět nezklamal! Syrová detektivka, kde nejsou (zaplaťpánbůh) hlavní hrdinové naprosto dokonalí. Zcela určitě doporučuju :)

RADOST
29.05.2015 3 z 5

Nebylo to podle mého gusta. Chlast, násilí, drsnost, boj o prestiž. Na obou stranách. Napínavé ano. Ze života - snad. Pro chlapy určitě. Ale já příště vyhledám jiného autora.

Merlinit
11.02.2015 5 z 5

Skvělé! Detektiva Steelovou miluji čím dál tím víc, s Lazarem nelze než souznít v harmonickém akordu, oběti upřímně lituji a s uspokojením konstatuji, že Aberdeen je i nadále bezútěšná díra ať už zalita slunečním svitem, uprostřed podzimních plískanic, či zasypána závějemi sněhu - to místo mne začíná zajímat!

čef
12.11.2014 5 z 5

Určitě nejlepší detektivka, kterou jsem letos četl. Děj a styl navazuje na to nejlepší z drsné školy, Ed McBaina a severské detektivky a posouvá úroveň ještě více. Je to správný mix popisu složitých jevů současných imigračních problémů ve Skotsku a brutální činnosti tamní kriminální scény. Současně probíhá několik napínavých pátrání, jejichž řešení není jednoznačné a nepřináší očekávané výsledky a uspokojení nejen hrdinům příběhu, ale ani čtenáři. Ten je sice často velmi rozčarován ba i zhnusen tvrdou realitou života v Aberdeenu, ale naštěstí také pobaven vtipnými replikami většinou ostře nabroušených a často podroušených detektivů skotského policejního sboru.

vincek1
08.11.2014 4 z 5

První kniha tohoto autora, kterou jsem četl. Nezklamala mě, děj se stupňoval a nenašel jsem v knize místa, kde bych se nudil. Navíc i když jsem nikdy moc neholdoval alkoholu, tak teď budu asi stopro abstinent. Tolik whisky a vodky v jedné knize to je co říci a to nemluvím o zvratcích, taky dost. Trochu připomíná americkou drsnou školu, ale v podání skotských policistů. Přesto se mi kniha líbila a poslední třetinu jsem četl takřka na jeden zátah.

Moňa69
09.03.2014

Poláky já nerad, šup se Slepým okem na seznam!

mihato
13.02.2014 5 z 5

Zajímavý děj, ale ze všech knižek se mi zdála tato nejslabší. Ikdyž spíš tím, že mi zde chyběli Tlusťoch Inch a Xena. Inspektor Steelová nezklamala, jako vždy humor jen pro určitou skupinu.

Izu
10.02.2014 5 z 5

Opět musím dát plný počet hvězd.Zápletka skvělá,Logan to tedy nemá vůbec jednoduché a člověk mu fandí celou dobu.Ani na chvíli jsem se nenudila.

Hella
09.02.2014 3 z 5

Ačkoliv předchozí tituly byly zábavné a napínací :-) , Slepé oko se bohužel této mety nedotklo.... Přečíst se to dá, ale nečekejte moc - Loganovi se celou knihu nic nedaří a inspektorka Steelová je ještě nechutnější než obvykle.

skotská literatura

Stuart MacBride