Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283699/bmid_lock-mori-tak-trochu-jiny-sherlock--AmE-283699.jpg 4 78 23

Lock & Mori série

1. díl

Předtím, než se stali úhlavními nepřáteli, bylo mezi nimi něco mnohem silnějšího… V současném Londýně se potkají dva výjimeční středoškoláci: Sherlock Holmes a slečna James „Mori“ Moriarty. Dohromady je přivede vyšetřování jedné vraždy. FAKT: Někdo byl zavražděn v londýnském Regent´s parku. Policie nenašla žádné stopy. FAKT: Mori a Lock by měli doma pilně studovat, ale místo toho se náhodou setkají na místě činu. FAKT: Lock vyzve Mori, aby se pokusila vyšetřit případ dříve, než se to povede jemu. Mori jeho výzvu přijme. FAKT: Přestože Mori přistoupí na Lockovo jediné pravidlo – že si předají jakoukoli informaci ohledně vyšetřování – má před ním Mori tajnosti. POZNÁMKA: Někdy nemůžeme věřit ani těm, o kterých si myslíme, že je známe. A po tomhle případu už Mori možná nikdy nebude důvěřovat Lockovi.... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Lock & Mori , 2015

warca
17.05.2016 5 z 5

Pouštěla jsem se do knihy s pořádnou dávkou nejistoty a nijak zvlášť jsem se netěšila. (Vzala jsem ji jen proto, že byla nová :D)
Ale vážně mile mě překvapila. Nechybělo napětí, pořádná zápletka ani romantika.
Autorka celkem vystihla i postavu Sherlocka, který se tomu původnímu podobal :)
A kniha byla skutečně originální. Napsána byla taky hezky. Takže nemám, co vytkout

ElisR1
22.04.2016 4 z 5

Jelikož jsem od knihy neměla moc velká očekávání, tak se mi příběh docela líbil. Taková příjemná oddechovka.

InFinito
14.04.2016 5 z 5

Hned na začátek musím říct, že to mělo chyby, něco málo jsem nepochopila a přesto dávám 5 hvězd. Jde o to, že jsem do knížky šla s tím, že je to lehká oddechovka, ale zjistila jsem, že je v tom i něco víc, že tam jsou naznačené problémy společnosti.
Knížka je čtivá, napínavá, ale i nějaká ta romantika tam je. Děj je vcelku zajímavý, bavil mě.
Co se postav týče... Tam, kde mi Mori nesedla, tam to zachránil Lock, kterého jsem si hodně oblíbila. Jen mě mrzí, že tam nebylo z jeho života víc, ne jen nějaké náznaky.
Jen děj na konci mi přišel lehce přitažený za vlasy, trošku jsem nepobrala, co to do Mori vjelo. (Spoiler: samozřejmě chápu, že na otce měla vztek, ale že ho chtěla rovnou zabít? Nebo to měl být náznak toho že je stejné krve jako on?)
Takže abych to shrnula, knížka se mi i přes chyby líbila a mám nového knižního oblíbence. Jsem ráda, že je kniha součástí mé knihovničky.

přátelství láska smrt konflikty rodinná tajemství

Autorovy knížky

2016  76%Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes