Listen To My Heart: Moje láska k životu

Listen To My Heart: Moje láska k životu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322622/bmid_moje-laska-k-zivotu-3Yu-322622.jpg 4 100 36

,,Chci vám říct jen to důležité. Žádné kudrlinky. Prostě tak, jak to doopravdy bylo." ,,Chci vám vyprávět, jaké to je, když člověka zasáhne osud tak, jako zasáhl mě." Jako zpěvačka kapely Roxette dobyla Marie Fredriksson pódia celého světa a po dětství poznamenaném chudobou zažila, kterak se pohádka stává skutečností. Všechen úspěch však ztratil svůj smysl, když se dozvěděla diagnózu: smrtelný nádor na mozku. Životní priority se v ten okamžik zcela změnily. Rakovinu porazila, přesto se však Marie již více než patnáct let potýká s jejími následky, které ji nakonec donutily se s pódiem nadobro rozloučit. Listen to my heart je příběhem velké lásky, smutku, ohromného úspěchu a vítězství nad osudem - díky lásce k životu.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Omega

Kärleken till livet , 2015

cenichajda
18.01.2019 5 z 5

Uz jsem par zivotopisu precetla a vyjma dvou, to byl takovy prumer. Jeden byl Agathy Christie a druhy byl tento. Nevim co jsem cekala, asi opet takovy prumer, ale uz u Agathy se mi potvrdilo, ze nejlepsi zivotopisy jsou ty, kde je dotycny sam autorem nebo alespon spoluautorem.
Zivotopis Marie Fredriksson by se mel cist jako povinna cetba, aby si lide uvedomili, jak dobre se maji (nekteri). Marie potvrzuje v teto knize fakt, ze lide, kteri vedi (tusi), ze se blizi konec, zmeni zpusob mysleni. Sama to pise: " Co je v zivote dulezite? Urcite ne nakupy v ... ".
Clovek si s prichodem vazne nemoci uvedomi, ze spousta veci, ktere v te dobe povazoval za nutne (nejnovejsi model telefonu, kazdy rok dovolena, ...) najednou nejsou to nejpodstatnejsi.
Za me to byla jedna z nejsilnejsich knih, ktere jsem cetla.

Jak uz v nekolika komentarich bylo napsano, korektura knihy, je opravdu hodne tristni!, a zaslouzila by minimalne o jednu hvezdicku mene, ale obsah knihy je natolik silny, ze to proste nejde. ... Marie za to nemuze...

Toňula
09.05.2018 4 z 5

Již od mládí jsem posluchačkou Roxette, proto jsem se toužila dovědět více o životě Marie Fredriksson. Zajímává, osobní zpověď kombinující vzpomínky na dětství, hudební počátky a vzestup v kariéře a boj se zákeřnou a vážnou nemocí a jejími důsledky na život jak osobní, tak profesní.

Dan
14.04.2018 4 z 5

Upřímný a detailní vhled do života a mysli zpěvačky světoznámé švédské skupiny Roxette, Marie Fredriksson. Marie neměla snadný život, jak už asi víte z anotace. Zemřela ji v mládí sestra a v relativně mladém věku pak sama velmi vážně onemocněla... Marie je navzdory často se vyskytujícímu pláči velká bojovnice a silná žena, která se umí radovat z maličkostí. Začátek knihy bylo z určitých důvodů náročné číst... po čase jsem se ke knize vrátil a dočetl ji velmi rychle.
Přestože písně Roxette znám dobře, obával jsem se nezajímavých podrobností a vaty kolem hudební části Mariina života, jako už občas bývá v biografiích některých hudebníků, jejichž písně neznáte stoprocentně. Naštěstí se tak nestalo. Jak hudební, tak osobní části života jsou popsány stručně a jasně, bez kudrlinek přesně tak, jak bylo slibováno v anotaci. Hudební tvorbu Roxette tedy nemusíte znát vůbec a kniha vás bude bavit. Marie kromě své statečnosti působí napříč celou knihou velmi skromně a sympaticky.

Měňavka
02.03.2018 5 z 5

Příběh Marie je velice zajímavý a je příjemné dozvědět se o jejím životě víc. Tady se člověk může potkat s tím, že sláva a peníze nejsou všechno. Nejvíc je zdraví, a když ho člověk ztratí, jsou mu všechny poklady světa k ničemu. Důležitá je síla, odhodlanost, nic nevzdávat a nechat se podržet či přijmout pomoc od ostatních. Taky se vyplakat, za což se Marie nestyděla a nestydí. Je to taky jenom člověk, i když je to velice slavná zpěvačka. Za to mám můj obdiv. V knize popsala svoje pocity, prohry i výhry v životě, který nebyl až tak růžový jak by si kdo myslel. Škoda jen, že kniha nezačala vznikat již dřív, než Marie částečně ztratila díky své nemoci paměť....

raidmnoid
17.02.2018 5 z 5

Občas mi kniha připomínala příběh dívky v jejímž světě jsou tři věci: hudba, boty a drahé oblečení, ale přitom to je pro mě poutavý příběh ženy, která zvítězila nad "smrtí". Můj blízký taktéž bojoval s rakovinou, a proto pro mě kniha má i citovou stránku.

Ronny
14.02.2018 3 z 5

V okamžiku, kdy Marie měla vše, co si jen mohla přát - šťastnou rodinu, oslnivou kariéru, peníze atd. - ji osud skolil v podobě nádoru na mozku. Lékaři byli skeptičtí a dávali jí 1-2 roky života. Za podpory rodiny, hlavně manžela a tchýně, se jí podařilo nemoc překonat, ne však bez následků. Marii se podařil po letech návrat ke koncertování. Po úspěšném combacku bohužel musela s vystupováním přestat.
V knize popisuje své dětství ve skromných poměrech, ale v kruhu milující rodiny, svou kariéru - tato část mne příliš nezaujala, nejsem zase až tak velkým fanouškem Roxette. Určitě stojí za přečtení. Marie má můj obdiv za svou vytrvalost.

LuckyZ
14.01.2018 5 z 5

Krásná kniha o zajímavé ženě, dobrý vhled do světa showbysnysu. škoda že čtení kazily časté chyby a nejasnosti překladu.

ElfkaEleanor
09.01.2018 5 z 5

Omego, ach, Omego, proč jen si nedáváš víc práce s korekturou textu? Občas chybí mezery, občas je přeházený slovosled až věta ztrácí v češtině smysl. Některé názvy písní jsou přeložené, jiné ne. Zajímavé je, že čím dál v knize budete, tím spíše nebudou názvy písní přeložené - že by to překladatele přestalo bavit?

Přesto musím dát knize plný počet hvězd. Marie nemůže za to, komu se její kniha dostala v Česku do rukou. Naplnila slib, že nebudou žádné kudrlinky. Kniha je zajímavá od začátku do konce, zachycuje důležité momenty Mariina života od útlého dětství až po současnost. Vše doplňují kapitoly z jejího boje s rakovinou, které poskytují unikátní pohled do rodinného prostředí slavné osoby v takto krizové situaci a zároveň ohromují silou s jakou se ke svému onemocnění sama zpěvačka staví. Přeskakování v čase může být matoucí, osobně jsem s tím ovšem problém neměla.

Ildi
06.01.2018 5 z 5

Vyrastala som a patrím do skupiny Roxeťáčok :) A preto bolo jasné, že knihu od Marie si prečítať musím. Skvelá kniha a hlboko sa sklaniam pred tým čím si Márie prešla a bohužiaľ prechádza. Držím palce a prajem veľa síl.

Květinka008
02.01.2018 3 z 5

Nečtu biografie, nemohu srovnávat, ale zpočátku se mi příliš nelíbilo "já, já, já". Postupně jsem si ale zvykla a hlavně se začaly objevovat postřehy okolí... a nesedl mi styl přeskakování, v takovém žánru bych uvítala spíš chronologii. Nic to ale nemění na velmi silném příběhu, kde se člověk minimálně na konci neubrání slzám a obdivu.

Vyjádřit se však chce i moje žurnalistické já - jak jsem byla upozorněna, čeština byla jedním z prvních překladů, dokonce ještě před angličtinou. Bohužel za tento počin uděluju o hvězdu míň. Vadí mi překlepy - opakovaně chybějící mezery mezi slovy - a gramatické chyby, například použití velkého písmena v obecném podstatném jméně uprostřed věty, také ne ojedinělé. Korektury a typografie jsou v této verzi velmi odbyté.

Jeanie
29.11.2017 5 z 5

Obdivuji Marii za její statečnost a obrovskou touhu žít, přestože si prošla takovým peklem. Člověk by měl být šťastný za každý prožitý den, radovat se z maličkostí a neřešit voloviny....na to hezké už pak nemusí zbýt čas.

Vladísek
29.10.2017 5 z 5

Roxette - moje nejoblíbenější hudební skupina, na jejichž písničkách jsem vyrůstala, tudíž jsem si nemohla tuto biografii dovolit nepřečíst. Obdivuji Marii jak statečně čelí svému osudu a i přes vážnost její nemoci se dokázala vzchopit a potěšit své fanoušky po celém světě dalšími koncerty. Knihu doporučuji.

Áňa 998
29.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha :)

bookcase
21.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších biografií, co jsem četla. Smekám před Marií. Jestli někdy fňukáte, že je toho na vás moc, přečtěte si tohle.

knihamouder
16.10.2017 5 z 5

Příběh umělkyně Marie, která se nehodlala vzdát bez boje a zvítězila. Otevřená zpověď o tom jak se vám změní pohled na svět, když zasáhne prudká rána osudu.
Kniha je velmi pěkně zpracovaná, nechybí barevné a černobílé fotografie.

Martin12345
06.10.2017 5 z 5

Jako velký fanoušek Marie a Roxette nemohu být objektivní, ale i tak, kniha nese poselství a zpověď zpěvačky, která i když měla všechno, si musela sáhnout na samotné dno... Skvělé čtení, donutí člověka se zamyslet nad svým životem. Určitě doporučuji...

životopisy, biografie zpěvačky

Autoři knihy