Vévodkyně

Vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397204/bmid_vevodkyne-8R6-397204.jpg 4 223 58

Lilarie série

Samantha Rousseauová je docela obyčejná postgraduální studentka. Volný čas tráví se svými spolubydlícími, škudlí, aby vyšla s penězi, pečuje o svého nemocného otce a o zraněné dravce v univerzitním výzkumném středisku, kde pracuje, na vysoké škole přednáší ornitologii a opravuje písemky a testy svých znuděných svěřenců. Když do městečka přijedou dva členové královské rodiny z malé evropské země Lilarie a oznámí jí, že je poslední žijící příslušnicí tamního šlechtického rodu Rousseauových, Samanthin život se obrátí naruby. Chtě nechtě se musí rozhodnout, jestli přijme nejen titul vévodkyně, pozemky, nemovitosti i pohádkové bohatství, ale také odpovědnost, která k jejímu budoucímu postavení neodmyslitelně patří. A okouzlující korunní princ Alex jí rozhodování ani trochu neusnadňuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Suddenly Royal , 2013

smejkalova.m
25.08.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, zpracování na způsob Deníku princezny. :) Těším se na další díl.

tittanie
29.07.2020

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala, než jsem ji sehnala. A jsem ráda, že jsem si počkala, protože se mi velice dobře četla za den jsem ji přečetla celou. Možná by mohla být kratší některé věci tolik nerozvádět, ale příběh se mi líbil, podobný jako Deník princezny.

barap.
19.05.2020 4 z 5

Milá romantická oddechovka.

marta14
06.05.2020 3 z 5

Za mě teda celkem zklamání, čekala jsem daleko zajímavější knihu a nějaké ty zvraty... Tady mě to do poloviny knihy nudilo, posledních 100 stran to trochu zachránily, ale i tak je to průměr... Další pokračování nemám v plánu.

tanecnica
17.04.2020 4 z 5

Moc milá romantika. Kdo by přes noc nechtěl pohádkově zbohatnout, stát se vévodkyni a najít prince svých snů (prince doslova :-)
Kniha je čtivá, milá, ideální oddechovka,a přitom slušně napsaná. Doporučuji k vyčištění hlavy...

Amneris
10.04.2020 5 z 5

Do příběhu Samanthy jsem se rychle začetla, od začátku mi byla velmi sympatická, stejně jako Alex. Připomínalo mi to Deník princezny. Jen škoda toho rychlého konce, chtělo by to víc rozepsat. Skvělá knížka na pohodové čtení.

Zelvicka03
28.03.2020 5 z 5

Kniha se mi mooc líbila. Četla jsem a ani jsem si nevšimla, že čtu poslední stránku.

Ann98
15.02.2020 5 z 5

První díl série za mě fajn. Za víkend přečteno. Byla jsem velmi mile překvapena. Samotné knížce jsem propadla po pár stránkách. Děj byl poutavý a zároveň romantický, přesně to, co teď momentálně potřebuji. S klidným svědomím mohu jedině doporučit.

knihomolka11
21.01.2020 5 z 5

Je to super oddechovka. Nesmíte od knížky nic očekávat, není to něco, co vás něčím překvapí, nebo byste nečekali. Ale při čtení jsem se bavila a v době zkouškového mi knížka pomohla se odreagovat.

jesterka.as
18.01.2020 4 z 5

Romantika co naprosto splnila očekávání. Přečteno jedním dechem. Samantha i Alex mi sedli. Příběh je hezký, mě to připomíná něco mezi Deníkem princezny a Selekcí - princezna, která neví, že je princezna, ale pak už je to Selekce, kdy pořád neví zda ano nebo ne... :)
Spokojenost, přesně něco takového jsem chtěla a očekávala.

CiaKawlone
28.12.2019 5 z 5

Za mě, tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla moc hezky napsaná a snadno se dalo vžít do situace Samanthy. Z počátku mi vadilo, že se jednalo o vymyšlenou zemi, později s popisem mi to přišlo velmi krásné. Knížku jsem zhtla za dva dny a moc se těším až začnu s 2. dílem.

Maruš.D
13.12.2019 4 z 5

Za mě taky v pohodě kniha. Není to určitě topka, ale neurazí. Takové oddechové čtení, které mě popravdě zprvu dost nadchl, bohužel konec knihy to docela pokazil. Nebylo to špatné, jen bych to klidně trochu víc rozepsala. Nápad opravdu fajn, ale dost věcí se tam nakouslo a pak vymizelo do ztracena a už se o tom nic víc nedozvíme. Do prince Alexe jsem se zamilovala. Určitě si přečtu i další díly, protože jsem zvědavá, jak to dopadne s ostatními sourozenci královské rodiny.

desejka
11.11.2019 3 z 5

Příjemná pohádková oddechovka, konec mohl být trochu více rozepsaný, ale i tak to bylo pěkné :-)

Evitsa
08.11.2019 5 z 5

Mě osobně se kniha moc líbila.
Je dobře napsaná,žádné míchání v 1 a 3 osobě!
Obálka je povedená a přesně víte kdy vznikla během toho děje :-)
Děj je sice předvídatelný (u která knihy poslední dobou není,že...),ale za to
krásný a takový vyrovnaný a má všechno co by kniha měla mít a čte se úplně sama.
Alexe nejde jinak než nemít ráda a Sam držet palce !
Epilog byl takový rychlejší,ale chápu,že je to účelně,aby to navazavalo na 2 díl kde se dozvíme jak to bude dál...

Docela mě překvapilo negativní hodnocení děvčat. Chápu,že každé se to nemusí líbil,ale proto se píše přeci anotace,aby věděly do čeho jdou ,ne????
Každopádně tady hážou co tam chybělo a jak to stálo za .... atd. ,a dělají jak když mají za sebou kupu bestsellerů ,které napsaly!
Rozhodně se nebráním a můžou se do nějaké knihy pustit a pak si ráda přečtu jejich "TRHÁK"! ;-)

peitho.1
23.10.2019 4 z 5

Celkem příjemná pohádka pro dospělé, jen na můj vkus tam bylo příliš málo děje a závěr byl zbytečně uspěchaný, ale jako relax to bylo dobré.

Pavla79
02.10.2019 2 z 5

Pro ty, jenž mají tento druh rády, rádi, se bude líbit. Nenáročné, pohádkové... Pro mě po pár stránkách nuda, krom Chadwicka :) škoda, že třetí díl není o něm ;) Co bylo fajn, že se velmi rychle četla. S princem asi chvíli počkám a možná někdy...

kolacky
24.09.2019 4 z 5

Jó, Chadwick... Dobrá postava!

-Sinéad-
17.09.2019 5 z 5

Výborná kniha. Skvěle se četla a krásně jsem si u ní odpočinula.

DomenicaRisa
16.09.2019 2 z 5

Jednoduše je označit jako deník princezny pro dospělé holky. Existence nového království mě tady ale spíš iritovala. Nebylo tam o něm nic bližšího, existovalo jen kvůli zápletce. Fandila jsem postavě Chadwicka, diky jeho poznámkám to nebyla taková nuda. Celá knížka směřovala k jedinému bodu, který byl jasný zhruba po 40 stránkách, takže příběh nic moc. Každopádně hezká pohádka na zabití jednoho odpoledne. Teda spíš pár jeho hodin.

Tesset
16.09.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka. Žádná extra zápletka, ale milý příběh, tak trochu pohádka, u které si člověk ale odpočine a pobaví se. Jen mě trochu mrzelo, že tam nebylo více rozebráno to s Alexem a těmi fotkami. Hurá na druhý díl.

dědictví romantika královská rodina romance monarchie království vévodkyně

Nichole Chase
americká, 1982