Píseň zimy

Liesl celé své dětství poslouchala krásné a tajemné příběhy o Králi skřetů – o nezbedném panovníkovi, který vládne podzemí, o Králi duchů, který ji inspiroval ke skládání hudby. Když ale Liesl vyrostla, musela své sny o králi a skládání hudby nechat stranou a věnovat se praktičtějším věcem. Avšak když zmizí její sestra Käthe, jen Liesl ví, že ji odnesli skřeti, a vydává se do podzemní říše, aby ji zachránila a přivedla zpět. Král podzemí jí sestru vydá pouze pod jistou podmínkou – za jeden život vyžaduje jiný. Aby zimu mohlo vystřídat jaro, musí si do podzemí vždy odvést pannu, a pokud se má Käthe vrátit, musí se pro ni Liesl obětovat. Bez smrti se nemůže svět znovu zrodit, a tak Liesl nabídne králi svou ruku. V podzemní říši Liesl zjistí, že ji král nadále inspiruje a že ho obdivuje. Avšak jak se její hudební talent rozvíjí, Liesl pomalu ztrácí sílu a jako králova nevěsta umírá. Čím blíž si ale s králem jsou, tím horší se zdá jejich rozhodnutí: Obětují svou lásku, anebo nastane konec světa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339191/pisen-zimy-cQA-339191.jpg 3.5124

Wintersong (1.)

Wintersong (2017)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

_Žanet_
dnes

Asi bych knihu řadila spíš mezi nudnější knihy bez nějak výrazného děje. Když si přečtete o čem by zhruba kniha měla být, udeří vás to s tím, že si ji musíte přečíst. No když jsem knihu četla, tenhle dojem jsem z ní moc neměla. Nemohla jsem se vůbec začíst do děje a ani jsem si nemohla oblíbit hlavní postavy, až na Krále duchů, ten mi k srdci přirost a částečně i pár vedlejších postav. Bohužel mi byla nesympatická hlavní hrdinka, která se po celou knihu chovala jako dítě a působila na mě spíš rozmazleným nebo spíš sebelítostivým dojmem. Párkrát jsem si říkala, že by zasloužila spíš pár facek než obdiv. Zhruba v půlce knihy jsem si řekla, že by tak klidně mohla skončit. Nakonec jsem knihu ale dočetla a za konec má plusové body, protože jsem ho nečekala. Druhá hvězdička je za Krále duchů a třetí za krásné popisy autorky v knize.

chmelda212

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Obálka i anotace mě naladili a s chutí a velkým očekáváním jsem se pustila do čtení. Bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem více dramatické zápletky, více akce, více všeho .. nakonec jsem to dočetla jen z toho důvodu, abych zjistila, jak to dopadne.

Supernova

Zajímavá kniha, pozvolnější tempo... po přečtení některých hodnocení jsem skoro pocítila zvědavost, co že to ta hudba, ten poetický jazyk... :) ale docela dlouho mě táhl ten mrazivý prolog, při zmínce o Králi duchů mi jaksi naskočila husí kůže, táhla to zvědavost. Kniha založená tak nějak na povídání, spíš než na uříceném ději, to je pravda, ale líbila se mi :) Ještě jedna věc mi nedá. Po dlouhé době vidím obálku, u které si říkám, že bych ji ráda měla ve velkém formátu a dala si ji jako obraz na zeď, abych na ni pořád viděla.

makynka911

Mně se kniha líbila. Byla sice trošku složitější, spíš melancholický příběh než pohádka, ale myslím si, že každý si v tom najde svoje. Jediné čeho bych ubrala, tak určitě hudby. Ta se v knize prolínala až moc. Ale jinak se mi líbil styl psaní, slovní obraty a líčení situací. Navíc jsem se s Der Erlkönigem ještě nesetkala a právě tato postava záhadného muže mě upoutala nejvíc. Určitě si přečtu i další díl :)

Tenebien

Sama nechápu, že jsem to dočetla. Mám ráda poetický styl psaní, ale čeho je moc, toho je příliš. Ugh. V knížce se doslova nic nestalo a já se do čtení musela nutit, protože mě to většinu času prostě nudilo. Druhý díl si nejspíš ani nepřečtu. (čteno v originále)

Lucik100

Příběh byl dost zdlouhavý. Vlastně se Elisabeth dostala do podzemí a pak už se nic moc nedělo. Ale v konečném pohledu se mi moc líbilo, jak tam autorka zapojila hudbu.

SarahRoyalAss

To bylo divný. Anotace vypadala opravdu dobře a obálka lákala. Ale nesuď knihu podle obalu...
Liesl mi byla nesympatická a nepřirostla mi k srdci... Jsem také ze 3 sourozenců (zrovna ta prostřední) a její sobecké smýšlení o sourozencích mě často bolelo. Bylo ale zajímavé téma Der Erlkönig, líbilo se mi.
Styl psaní byl v jistém ohledu nádherný, ale té nádhery bylo občas až moc. Bylo to přehnaně bohaté slovními obraty a přirovnáními. Hudby bylo moc. Všeho tam prostě bylo moc.
Další díl přijde co nevidět, tak snad překvapí více.

Galánečka

Měla jsem poměrně velká očekávání, přece jenom král duchů - to tu ještě nebylo. Asi jsem ale od knihy očekávala trochu něco jiného, něco více podobného básni Král duchů od J.W.Goetheo a to se nekonalo. Nicméně přečtení nelituji a druhý díl si nejspíš taky přečtu.

nai.ivka

Do svatby se mi to líbilo, pěkná pohádka. Pak to začalo být uhozené jako romance, tak nevím jestli budu chtít číst další díl. Aspoň se mi hodila do čtenářské výzvy.

Princezna22

Celkem zvláštní kniha..... Pro mě zbytečná ztráta času.. Do čtení jsem se musela nutit a též mi zde vadilo ta změna jazyka ve čtení... Knihu jsem měla rozečtenou dlouho a dočetla jí s důvodu,že nemám ráda rozečtené knihy v knihovničce...

Daysi.Dee

Měla jsem příběh za dětskou a odpočinkovou literaturu, ale jak hluboce jsem se spletla. Knížka sice na první pohled půdobí, jako pohádkový příběh, kde musí dobro zvítězit nad lží a nenávistí, ale po začtení je v tom mnohem hlubší odkaz. Určitě není pro každého a nejsem si jistá, jestli mladý čtenář pochopí, co tím chtěla autorka vlastně říci. Píseň zimy je krásný a melancholický příběh plný hudby, lásky, sebepoznání. Je v něm i určitá sobeckost a sebeláska. Stále mi vrtá hlavou, jaké jméno vlastně má Der Erlkönig? Je to autor básně Král duchů? Je to někdo neznámý, koho nalezneme v dalším díle? Z příběhu mě bolí srdce, vzdát se lásky pro život...nedokázala bych to. Protože i kdybych měla prožít věčnost a shořet v tom nejkrutějším pekle, nikdy bych svojí lásku neopustila, protože bych přišla o kus sebe sama. A myslim, že to samé se stalo i Elizabeth na konci příběhu. Dospěla a rozhodla se. Sobecky a sebestředně, ale i to chce hodně odvahy. Těším se na další díl.

Kayla

Jsem upřímně ráda, že jsem jí konečně dočetla. Pro mě je tato kniha velkým zklamáním. Hlavní hrdinka mi nesedla a celkově ostatní postavy mi byly také nesympatické. Kniha byla sice čtivá a měla dobrý námět a potenciál, ale to je tak všechno.
Ani romantické scény to bohužel nějak nezachránily. Což je škoda.

Tyna.H

Zatím jsem nečetla, ale popisem mi připomíná knihu Nebezpečně krásný, také je zde král jiného magického světa a odvážná dívka, jejíž osud je s ním propleten. Kniha Nebezpečně krásný se mi moc líbila, tak jsem zvědavá na tuto.

Little_L

Zápletka může na první pohled vyznívat poněkud dětsky, nadpřirozený svět je však spíše kulisou umožňující psychologické proměny a dilemata postav, které jsou hlavní náplní knihy.

Hrdinové/hrdinky jsou příjemně "lidsky" ne-černobílí - rozhodně to nejsou postavy, jejichž chování by člověk vždycky schvaloval. Právě ne-zcela pozitivní pohnutky jako sebelítost, pocit méněcennosti či boj s vlastní sobeckostí z nich ale dělají realistické a propracované hrdiny, s jejichž pocity je zajímavé se ztotožnit.
Knize se proto podařilo vyvolat ve mně poměrně silnou emoční reakci a více dnů trvající zamyšlení, pročež ve mně zanechala dobrý celkový dojem :)

ivca79

Knížka byla jednoznačně zvláštní. Dost mi vadila ta dvojjazyčnost - chápu, že kniha byla napsaná anglicky, ale hlavní hrdinka byla přeci z Bavorska, takže by celá kniha měla být v jednom jazyce a ne část česky(původně asi anglicky) a pak najednou volání Mutti, Mutti - podle mě by se víc hodilo Maminko, maminko.Stejně tak psát 2x Král duchů jednou cz/en a podruhé de ....
Asi spoiler:
Celá kniha byla zvláštní a dočetla jsem jí jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne. Na můj vkus byl konec nedotažený a zbytečně otevřený, jako by si autorka záměrně nechala prostor pro další díl.

sgjoli

Tato kniha byla pro mne jedním velkým překvapením. Je sice pravda, že zápletku „zkušený muž a nezkušená dívka, kteří po sobě touží emocionálně, sexuálně, fyzicky“ jsme mohli vidět už nesčetněkrát dříve, ale to zasazení do světa a mystiky krále duchů mne prostě bavilo a to jsem si užívala.

Je zde perfektně zachycena nepatrná hranice mezi realitou, poetičností a snovostí. A právě tato tenká hranice je jedním z hlavních důvodů, proč by čtenář měl při čtení trochu zpomalit a zpozornět. Ale mně to vůbec nevadilo, ba naopak!

Trochu mne mrzel závěr knihy, který se mi místy zdál zdlouhavý, a některé pasáže mi přišly lehce zmatené. Každopádně jako celek mne kniha neskutečně okouzlila a já si ji užívala.

Pedruska01

Ani nevím jak začít. Jsem naprosto rozporuplná, ne-li zklamaná. Na knížku jsem se těšila, anotace zněla zajímavě, a tak jsem se do ní s chutí pustila. Začínalo to všechno slibně. Vlastně, když se nad tím zamyslím, základní kámen příběhu je víc než skvělý! Jenže ten zbytek jaksi pokulhává.
Je to vlastně taková pohádka založená na vyprávění, legendě o Králi duchů. Sice mě překvapily německé výrazy, ale nikterak mi nevadily. Ani jsem si neuvědomila, že v příběhu je tak podstatná hudba, jak již z názvu napovídá. Vlastně, točí se to všechno kolem hudby. Sice to není tak obtěžující, ale jako naprostý laik nejspíš nedokážu pochopit až tak zbožnou úctu ke psaní, tvorbě a prezentování hudby - tak jak tu bylo vyjádřeno. Místy mi to až vadilo. A taky mi to přípomínalo Fantoma opery.
S postavami jsem neměla problém. Krále duchů, leč se prezentuje jako záporák, si musíte oblíbit, protože to je vlastně klaďas - klasický tragický hrdina. Nevím, která z nás dvou - já nebo Elisabeth, hlavní hrdinka, toužila o něm zjistit daleko víc informací, toužila mu pomoct.
Každopádně kniha celkově... nemohu si pomoci, ale myslím si, že autorka to neuměla tak zachytit, polapit do vlastních rukou, aby to bylo na pomyslném vrcholu. Neuměla to opracovat. Přeci jenom, vemme si základní kámen - je to něco nového, neotřepaného. Jak skvělé by to mohlo být! Knížka se z jedné třetiny skládá jen z dlouhých, nudných a leckdy nic neříkajících popisů. Jsou všude. Ke všemu. To mi vadilo podstatně hodně. I když jsem se snažila, abych z toho něco získala, tak jsem byla z toho popisu zmatená a spíš mi nic neřekl. A to jsem se opravdu snažila. Za mě by kniha mohla být kratší o nějakou tu stovku stránek a vůbec by to ničemu nevadilo. Možná by to bylo ještě lepší. Žádné možná, určitě. Řekla bych, že se kniha dobře četla. Četla, ale dokud jsem neměla čest s těmi popisy - to jsem měla chuť s knihou praštit, však přetrpěla jsem to.
Dlouho jsem zvažovala hodnocení, dlouho jsem chtěla knize dát 4 hvězdičky, ale prostě jsem otrávená z těch popisů - zbytečných, dlouhých, nic neříkajících a otravných. Bohužel celkově na to ta kniha nemá, a takový potenciál na samém začátku to byl. Zní to, že tu knihu jenom haním, možná ano, ale má i svoje plus. Má jisté kouzlo a sílu. Každému něco řekne, někomu hodně, někomu méně. Mě se vlastně líbila, ale bohužel nikoliv jako celek, právě jen těmi místy - bez těch popisů, bez vad a kazů. Jelikož konec je jasným místem pro další vývoj příběhu, jelikož se naskýtají otázky a čtenář jednoduše chce vědět, jak to s nimi dopadlo, je logické, že je další díl. K němu bych svolila jen čistě ze zvědavosti, protože první díl je jasným znamením, že tohle jednoznačná špica není. Velká škoda, co si budeme povídat.

Klaris319
16. únoraodpad!

Na tuto knížku jsem se velice těšila a nakonec pro mě byla bohužel velkým zklamáním.Čtení bylo velice zdlouhavé, se spoustou zbytečných popisů,takže mi přišlo opravdu nekonečné a dočtení knížky pro mě bylo vysvobozením.Postavy postrádaly ten správný šmrnc a akce,co byla na začátku a dodávala příběhu alespoň trochu kouzla pomalu vyprchala.Za mě zbytečně vyhozené peníze.

LadyCharlene

Jedním slovem kouzelné. Na knížku jsem se velmi těšila, pak jsem si přečetla komentáře a začala jsem se trochu bát, ale bylo to naprosto zbytečné. Knížka má úžasnou atmosféru "bavorských" lesů, po kterých pobíhají skřeti, bludičky, duchové a jejich Král. Kniha byla prostoupena tajemstvím, kouzly a hudbou, což tady bývá kritizováno, já bych čtenáři doporučila pustit si při čtení hudbu :). Překvapivě mí oblíbení Freedom Call i The Storyteller příběh skvěle hudebně podkreslovali. Konec knížky jsem přečetla jedním dechem, na začátku jsem s hrdinkou soucítila, nyní jsem soucítila s Králem duchů.
Píseň zimy není pouze pohádkovým příběhem, je to i příběh o všech podobách lásky, lásky k hudbě, příteli, rodině, pohádkám a kouzlům i sobě samému. Je to příběh o obětování, sobeckosti a uvědomění si své existence. Ještě dlouho po přečtení vás kouzelný svět duchů neopustí.

vrana55

byla by to skvělá kniha nebýt to ho že přiběch Neměl spád.a až moc se to zabývalo hudbou

Silmarien

Podľa anotácie to vyzeralo ako pekná, trošku temná rozprávka.
No a on to bol psychedelický blábol s celkom slušným hudobným motívom.
Zvláštna, grimmovsky divná atmosféra, kde sa nesúrodo miesila realita s fantáziou, čo ma v úvode knihy dosť rušilo. Potom sa to preklenulo do toho fantazijného motívu, kde ale prevládala škaredosť a zvrátenosť. Občas sa to narušilo pomerne peknou časťou, aj pár zaujímavých myšlienok som našla, ale dohromady to bola veeeľmi divná kniha. Škoda, lebo autorka má inak celkom štýl a keby sa nestratila v nekonečných opisoch psychológie postáv, mohlo to byť aj celkom pekné.

"Kdyby na mě byl pozemský svět připraven, pak možná," prohodila jsem. "Ale obávám se, že jsem na ně příliš... a ne dost."

Bodlině se zablýsklo v očích. "Víš, co pohání kolo času, smrtelnice?"
Tento náhly zvrat v naší konverzaci mě zarazil. "Ne."
Moje skřetice se zakřenila, ale byl to zlomyslný úsměv plný pohrdání a výsměchu. "Láska."
Nevěřícně jsem se zasmála. "Cože?"
"Já vím, taková hloupost. Ale to jí neubírá na síle ani na pravdivosti."

Dakarianna

Ach, dočtení knihy bylo jako probuzení z krásného snu. Než jsem si knížku rozečetla, podívala jsem se sem na komentáře a trochu mi zatrnulo. Měla jsem dokonce chuť se na knihu vykašlat, ale pak jsem zjistila, že se mi hodí do čtenářské výzvy (kniha s ročním obdobím v názvu), a tak jsem se rozhodla přemoci. A jak dobře jsem udělala! Kniha je naprosto pohádková, spíše snad jakoby báseň než příběh. Tolik emocí a tolik citů v jedné knize!

orinka3

Je divné, že anglická autorka děj své knihy situovala do Německa. Přitom je samotná stará Anglie možná ještě záhadnější a strašidelnější. Ale nechť - doma není nikdo prorokem, tak proč ne? Kniha mi přišla vhod, měla jsem právě náladu na nějakou zvláštní pohádku. A té se mi dostalo vrchovatě. Napsáno je to hezkým jazykem, příběh velké lásky i obětování je dojemný. Konec slibuje pokračování. Připomněla jsem si filmové Deváté srdce, pohádku Dva přátelé od Andersena, našlo by se takových na ono téma jistě víc. Atmosféra mystická, temná osudová erotika...jako četbu pro mládež bych ale knihu s čistým svědomím nedoporučila. Mohla by v mladých nezkušených hlavách napáchat pěkný zmatek. Dospívající mají už tak starostí dost. Knížka je příjemná, ale člověk musí přistoupit na to, že jde jen o pohádku a nadpřirozeno.

Ésperance

Na knihu jsem se docela těšila. Podle obsahu to vypadalo na velmi zajímavý příběh. Bohužel od prvních stránek jsem si těžko zvykala na styl psaní autorky. Je pravda, že kniha je řazena hlavně pro "děti a mládež" nebo jako "dívčí román", a tak tomu může být přizpůsoben i styl psaní, ale když se nad tím zamyslím, tak některé pasáže pro děti určitě nebyly a naopak, pokud by to mělo zaujmout starší četnáře, tak některé části byly hrozně jednoduché a předvídatelné.

Celkové na mě kniha působila neuspořádaným dojmem a občas mi některé věty nedávaly smysl a hledala jsem myšlenku "co tím autor chtěl asi říci". Pokud kniha není vyloženě špatná, tak ji dočtu. Zde jsem váhala, ale dočetla jsem a jsem ráda, protože paradoxně posledních 10 stránek poskytlo to nejlepší z celé knihy a autorka si tím dala i šanci pro navazující díl.

Pokud bych to měla shrnout, tak na mě knihy působí dojmem autora začátečníka, který má rozházené myšlenky a ne úplně dobře kombinuje fantasy svět s realitou. Vadilo mi používání oslovování v cizím jazyce a hned za tím český překlad, postrádalo to smysl. Dějová linka je v podstatě úplně jednoduchá a je překvapivé, že tím autorka zvládla zaplnit 389 stránek. Co oceňuji je odvaha se do tohoto tématu pustit a třeba časem vzniknou lepší díla.

maca5449

Nedočetla jsem. Dostala jsem se do poloviny, ale bylo to vážně utrpení. Kniha si určitě najde své čtenáře, ale pro mě to nebylo. Na můj vkus je to příliš německé, divné, pochmurné, depresivní, děj ustrne zhruba v první třetině a pak už se jen opakuje tisíckrát zmíněné...
Nerada hodnotím knihy záporně, někdo si musel dát práci s napsáním, vydáním, prodejem,... proto patří jedna hvězda autorovi a všem, kteří se na vydání podíleli a druhá obálce, protože ta je pecková.

Klarys6

Nebude pro každého, ale něco na té knížce prostě je.
Za mě určitě ANO!

ladyfromskye

Jedna z nejlepších knih žánru, jakou jsem četla. Kdo ještě nejste přesyceni, nic nedejte na slova těch, kteří už ano, a knížku si přečtěte. Nebudete litovat.

Riley11

No jsem hodně rozpačitá z této knihy. Začátek byl velmi slibný, ale v polovině se to ,,nějak´´ zlomilo a už jsem chtěla aby byl konec knihy, uff. Liesl byla neskutečně protivná hrdinka. K dalším dílům se asi nikdy nevrátím.
Opravdu mi tam neskutečně vadila němčina. Chápu, že to je německá mytologie, ale hodně jsem ztrácela ve jménech, Josef, Liesl a další. A vím že to bylo celé o hudbě, ale celé mi to k sobě nesedelo.

LilianaFalcon

Začátek se mi líbil, právě protože to bylo takové jiné, takové vážnější... takové... děsivější? (to mi připadá jako vhodné slovo)... Král duchů, skřeti, klam, hrátky s pamětí...
Nevím, jestli bych musela být v nějakém jiném rozpoložení, nakonec jsem to vzdala. Autorka neustále opakovala milionkrát řečené, počáteční kouzlo se pro mě vytratilo a já se i s přeskakováním nutila do každého slova. Nakonec jsem si přečetla dvě poslední kapitoly.
A co říct? Vlastně mi to dost připomínalo nepovedený Dvůr trnů a růží.

Marry123

Tato knížka mě ani neuchvátila, ale ani nezklamala, je to takový zlatý střed, jiný čarovný svět který tu ještě nebyl. Láska, víra, opuštění. Nelituji, že jsem si ji přečetla i přes mnoho hudebních frází kterým jsem nerozuměla a určitě si ráda přečtu pokračování až u nás vyjde.