Lidožrouti z Kumaonu

Lidožrouti z Kumaonu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478004/bmid_lidozrouti-z-kumaonu-2T2-478004.jpg 4 33 8

Palele
18.07.2022 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství, u které jsem se hrozně ráda bála :) Spolu s filmem Lovci lvů je to pro mě téměř kultovní záležitost

Neřeknu
12.04.2021 5 z 5

Kniha mého dětství,ke které se stále rád vracím. Poutavé příběhy založené na skutečných zážitcích autora v Indii. Musel to být výjimečný muž,klobouk dolů. Jen jsem překvapen,že tato kniha je dle statistik skoro neznámá. Což je jistě velká škoda. Já ji můžu všem jen vřele doporučit.

muf-rodrigo
06.04.2021 5 z 5

Tuhle nestárnoucí útlou knihu se zajímvou obálkou jsem poprvé četl někdy ve čtvrté třídě, tedy před 35 lety, když jsem ji sebral otci z knihovničky. A taky jsem ji tam někde ztratil. Naštěstí jsem ji zase sehnal nedávno, doplnil otcovu i svoji knihovnu a oprášil si staré vzpomínky. Kniha je psaná neuvěřitelně napínavě, zvláště když si člověk uvědomí, že jsou to autentické vzpomínky lovce, a jakkoli nemám zbytečné zabíjení zvířat rád, je třeba na příběh pohlédnout prizmatem doby, kdy v Indii žilo asi 50 tisíc tygrů, a někteří z nich doslova po desítkách masakrovali vesničany. Nikdo asi netušil, že o století později s rozvojem techniky a zbraní už budou na pokraji vyhubení, moc se to tehdy neřešilo. Člověk je roztahovačný přemnožený druh, ale z vyprávění je cítit, že lov tygrů byl velmi vyrovnaný boj a nejednou při něm šlo o život - na jedné straně muž s puškou a proti němu šelma, která z člověka neměla strach. A Corbett nebyl lovec trofejí, nechlubil se počtem zastřelených zvířat, obvykle nevyhledával příležitosti k lovu, převážně jen řešil problém šelem napadajícíh lidi, pokud byl osloven, lovil sám, pěšky. Věděl, že k lidožravosti byli tygři obykle donuceni, většinou přetrvávajícím zraněním, často od člověka. Byl to velký lovec, ale i milovník přírody, ke stáru začal bít na poplach a zasloužil se o vyhlášení několika národních parků.

Mr.JaroCZ
15.02.2021 4 z 5

Čteno už před mnoha lety :-)

Sarisek
10.12.2020 5 z 5

Četla jsem před mnoha lety a pamatuji, že jsem chvílemi napětím ani nedýchala. Ráda se ke knize teď vrátím a doporučím i dceři.

Marthos
20.11.2020 5 z 5

Jako kluk jsem ji četl před 30lety, neskutečné vyprávění. A pořád se k ní vracím.

draka
03.09.2020 5 z 5

Výborná kniha velkého znalce džungle, světa šelem a lovce lidožravých tygrů a levhartů v indické Kumáonu. Je to prosté, pravdivé a živé vyprávění dobrodružství, jak to lovec zažil a viděl.

SirokO
30.08.2014 3 z 5

Čtení je to krásné... ale je tam na mě moc zabíjení tygrů a jiných zvířat (ikdyž o tom ta kniha je, že).

Indie kanibalismus tygři

Jim Corbett