Lidé v pralese

Lidé v pralese https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227663/lide-v-pralese-227663.jpg 5 45 8

Kniha obsahuje zápisky z působení A. Schwaitzera v Africe v Lambaréné. Rozděleny jsou do dvou částí: Lidé v pralese (1913–1918) a Zprávy z Lambaréné (1924–1927). Hovoří o úžasné obětavosti, trpělivosti a soucitu lékaře, který pracuje za nejtěžších podmínek. Většinu finančních prostředků získává svými knížkami, přednáškami a koncerty, s nimiž odjíždí do Evropy i do Ameriky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

Zwischen Wasser und Urwald , 1929

m_martina
14.06.2022 5 z 5

Čtivá kniha, která je dobře napsaná. Literaturu faktu moc nečtu, ale této knize nemám co vytknout.

kannibal28
26.06.2021 2 z 5

troška nezaujimavá kniha v ktorej sa stale opakovali 4 veci. Stavba nemocnice,vredy, smrt a komáre ale má to aspom jednu plusku má to okruhli obal aspom to dám do výzvy

palka452
26.10.2020 5 z 5

Těžká práce...

Katoka2008
28.01.2019 5 z 5

Neuvěřitelný příběh hluboce věřícího člověka. Velký respekt a obdiv.

Mimir
06.07.2018 5 z 5

Albert Schweitzer patrí k elite inšpiratívnych osobností 20. storočia. Svojím odhodlaním mnohých zatienil a Nobelová cena za mier, ktorá bola udelená napr. Obamovi (2009) či Európskej únii (2012) je v porovnaní s tým, čo dokázal tento človek akousi groteskou. Individuálny úspech dokázal pretaviť na väčšie, kolektívne dobro na úkor vyhliadky pohodlného života kývol útrapám rovníkovej Afriky. Pri čítaní som sa z perspektívy čitateľa prizeral na dianie v Lambaréne akoby som stál pri všetkom, čo autor opisuje. Lambaréne a Albert Schweitzer sú odpoveďou na to, ako to myslel Wiliam James so slovami: "Svoj život najlepšie využitie, ak ho obetujete na niečo, čo Vás prežije."

85098211
17.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha o skvělém člověku a lékaři! Je výborně napsaná, autorovy zážitky jsou poutavé a strhující. Musím přiznat, že jsem netušila, jak na mne příběh zapůsobí, ale byla jsem mile překvapená. Každopádně před panem Schweitzerem hluboce smekám - dokázal mnoho nemožného a do té doby nepředstavitelného. Má můj obdiv a respekt!

Ifanka
23.02.2016 4 z 5

Psáno spíše deníkovou formou, ale i tak člověk žasne nad obdivuhodnou aktivitou a energií tohoto muže. Spousta informací o životě původních obyvatel v koloniích a zajímavé etnografické detaily...

MichelleS
05.02.2016 5 z 5

Nelze jinak než plný počet. Už z úcty k výjimečnému člověku, který léčení a zmírnění utrpení obyvatel pralesů rovníkové Afriky věnoval téměř celý svůj život. Krom toho je kniha napsaná velmi poutavě a je doslova napěchována informacemi, které dalece přesahují oblast medicíny.