Lidé, kteří mě znali

Lidé, kteří mě znali https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350294/bmid_lide-kteri-me-znali-WB2-350294.jpg 4 241 95

Čtrnáct let po odchodu z New Yorku bylo vše v pořádku, ale následující den se všechno změnilo... Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních. Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a život Emily je vzhůru nohama. Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery. Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery, Základní otázka zní: „jak byste se zachovali vy?“ "Osvěžující, napínavý a dojemný příběh. Román o ostré hraně mezi citovým traumatem a velkým zklamání. Je velmi snadné milovat Emily, je jako každý z nás, bojuje a snaží se dělat nejlepší rozhodnutí. Autorka nám připomíná starou pravdu, že minulosti se nelze zbavit a naše rozhodnutí nelze vzít zpět.“ The Wall Street Journal "Čtenáři budou přemýšlet o Emilyině obtížné situaci a možnostech volby. A možná se zamyslí i nad vlastními rozhodnutími.“ Booklist... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

People Who Knew Me , 2016

inkatenysek
31.12.2017 5 z 5

Lidé, kteří mě znali je pro mě jednou z nejlepších knih letošního roku. Je krásně napsaná, výborně přeložená a zabalená do nádherné obálky. Nejvíce bych chtěla ocenit psychologické propracování jednotlivých postav, především hlavní hrdinky Em, která se z frustrované, sobecké, ulhané manželky změnila na milující matku samoživitelku, jež pro svou dceru udělá úplně všechno. Příběh je opravdu parádně vykonstruovaný, má spád a čtenáře doslova nutí hltat stránku za stránkou, aby věděl, co bude dál. Čím více se do něj člověk ponořuje, tím více se musí ptát sám sebe, jak by se v dané situaci zachoval on. Opustil by manžela/manželku v těžké životní situaci nebo by zatnul zuby a partnera podpořil i za cenu ztráty vlastního pohodlí? Byl by někdo natolik silný, aby si změnil téměř bezdůvodně identitu a zmizel ze života i vlastní matce? Udělal by rodič pro své dítě opravdu cokoliv? To je jen pár otázek, jež mě při čtení napadly a k nimž se musím i nyní, po dočtení, neustále vracet a přemýšlet o tom, jak bych se zachovala já. A možná právě to ukazuje na kvalitu tohoto titulu. To, že i když už čtu další knihu, tak i přesto musím na tuto stále myslet.

MonikaHos
22.12.2017 5 z 5

Tak po dlouhé době mě kniha dohnala k slzám a bylo mi z ní opravdu smutno. Velmi emotivní, ale neskutečně čtivé dílo, které se jen těžko odkládá. Doporučuji, ale připravte si kapesníčky!

Viky007
19.12.2017 5 z 5

Moc krásná psychologická knížka napsaná s citem, který se jen tak nevidí. Emily/Connie byla zvláštní a místy trochu rozporuplná postava. Osud jí naložil opravdu dost, ale za některé věci si mohla sama. Její rozhodnutí jsem ne vždy schvalovala, ale nejspíš proto se mi ta kniha tak líbila. Ukazuje i tu lidskou stránku. Žádný člověk není dokonalý a všichni děláme chyby. Otázkou je, zda se z nich dokážeme poučit...

jajinka111
17.12.2017 5 z 5

Moc pěkně napsaná knížka, bohužel s velmi rychlým a otevřeným koncem. Doporučuji přečíst.

petra7942
20.11.2017 5 z 5

Kniha čtivá,děj mě vtáhl,přelouskáno za 3 dny...ale konec hodně otevřený...byla jsem zklamaná,že jsem se nedozvěděla,jak to nakonec dopadlo s hlavní hrdinkou...

Paja1709
02.11.2017 5 z 5

Moc pekne napsana kniha i kdyz velice smutna.Smekam pred hlavni hrdinkou jak silna byla zena .Vzdy ,kdyz doctu knizku hned se pustim do nove.Po precteni teto jsem,ale potrebovala den abych vse zpracovala.Doporucuji precist.

Šánka
21.10.2017 4 z 5

Docela podrobná anotace knihy by mě měla připravit na to, do čeho jdu, i tak to byla síla.
Kniha se čte dobře, ale mně z ní bylo těžko a smutno. Život hlavní hrdince rozdal hodně špatné karty, a ta nálož byla obrovská, ale měla jsem trošku problém pochopit některá její rozhodnutí a jednání.
Jednu * ubírám za ten, podle mého, useknutý závěr, který by si zasloužil aspoň stránku navíc o postavách, které Emily za sebou zanechala ve svém původním životě.
Celkově ovšem velmi dobrá prvotina a doporučuji.

Veve721
14.10.2017 5 z 5

Čtení této knížky jsem si strašně moc užila! Bavily mě postavy, zaujal mě samotný příběh a oceňuji i realističnost, která dodala výslednému dílku lehce depresivní podtón. K Emily jsem si rychle našla cestu a přestože jsem s mnoha jejími rozhodnutími nesouhlasila, držela jsem jí palečky. Při čtení posledních stránek mi bylo líto, že už jsem na konci příběhu. Samotný závěr mi přišel až příliš otevřený - na druhou stranu si pozorný čtenář může mnohé vyvodit z náznaků... Autorka si zakládá hlavně na dialozích, díky čemuž se knížka četla velmi svižně. Zápletka byla zajímavá a v rámci žánru poměrně neokoukaná. Jde o autorčinu prvotinu a já doufám, že bude v psaní pokračovat.

Danago
14.10.2017 5 z 5

Naprosto strhující knížka . Velice silný příběh se silnou hlavní hrdinkou. S Emily jsem celou dobu prožívala její životní cestu, která nebyla vůbec jednoduchá. Její rozhodnutí využít 11.září jsem chápala. Knížka je skvěle napsaná je velice čtivá . Je to román , který čtenářky osloví a přinutí k zamyšlení. Doporučuji.

Ivuska.09
03.10.2017 5 z 5

Krásný příběh. Velmi emotivní a krásně napsaný.

Irsaf
03.10.2017 4 z 5

Četlo se to pěkně.

bookcase
28.09.2017 5 z 5

To bylo nádherné, smutné a dojemné. Z hlavní hrdinky jsem měla rozporuplné pocity, o to víc to na mě působilo lidsky.

veronika0382
27.09.2017 5 z 5

Velice silný, dechberoucí, bolestný příběh obrovských životních rozhodnutí a ztrát, který zasáhne vaše srdce. Lidé, kteří mě znali přináší hned tři veliké životní překážky a důležité zlomové body – lásky a manželství, tragické 11. září a rakovinu. .... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

evasamankova
26.09.2017 5 z 5

Krásná a smutná kniha, která se četla s lehkostí i těžkým srdcem. Autorka vypráví jemným a nevtíravým způsobem, který se mi velmi líbil.

DariDerek
20.09.2017 4 z 5

Silný a přitom velmi citlivý příběh, který si mě získal. Líbilo se mi, že je to něco, co se může stát komukoliv a možná se to i děje jako na běžícím páse. :-)
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/lide-kteri-me-znali-kim-hooper.html

11. září 2001 životní problémy osudy žen rakovina prsu tajná identita

Autorovy knížky

Kim Hooper
americká
2017  84%Lidé, kteří mě znali

Kniha Lidé, kteří mě znali je v