Lidé, kteří mě znali

Lidé, kteří mě znali https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350294/bmid_lide-kteri-me-znali-WB2-350294.jpg 4 241 95

Čtrnáct let po odchodu z New Yorku bylo vše v pořádku, ale následující den se všechno změnilo... Emily se dostalo štěstí dříve než většině ostatních. Jako velmi mladá se vdala za muže, jehož vášnivě milovala, a budovala si život, jaký vždycky chtěla. Ale nic netrvá věčně. Pár ukvapených rozhodnutí, zamilování do jiného muže, nechtěné těhotenství – a život Emily je vzhůru nohama. Emily se rozhodne manželovi vše říct a odejít za otcem svého dítěte. Avšak její plány vezmou za své 11. září 2001. Strašlivá tragédie je jejím vysvobozením, dává jí možnost beze stopy zmizet z New Yorku a začít nový život. Není to snadné, ale Emily – nyní Connie Prynne –, si v Kalifornii vybuduje nový spokojený život. Ale když jí lékaři oznámí fatální diagnózu, Emily je nucena vše přehodnotit – pro dobro své třináctileté dcery. Strhující debut, v němž je obyčejná žena konfrontována se svou minulostí, aby zajistila budoucnost své dcery, Základní otázka zní: „jak byste se zachovali vy?“ "Osvěžující, napínavý a dojemný příběh. Román o ostré hraně mezi citovým traumatem a velkým zklamání. Je velmi snadné milovat Emily, je jako každý z nás, bojuje a snaží se dělat nejlepší rozhodnutí. Autorka nám připomíná starou pravdu, že minulosti se nelze zbavit a naše rozhodnutí nelze vzít zpět.“ The Wall Street Journal "Čtenáři budou přemýšlet o Emilyině obtížné situaci a možnostech volby. A možná se zamyslí i nad vlastními rozhodnutími.“ Booklist... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

People Who Knew Me , 2016

anája
06.06.2020 2 z 5

Kniha je dobře napsaná a bavila mě, byla jsem v očekávání co se z toho vyvrbi. Bohužel hlavní hrdinka se zachovala sobecký k lidem, kteří ji měly rádi a s pravdou přišla až jí samotné teklo do bot a neměla na výběr.Nevim jak s tím mohla tak dlouho žít.Konec mě zklamal, byl useknutý až moc chybělo alespoň malé vysvětlení života ostatních.

Janapek
14.05.2020 5 z 5

Velmi strhující příběh, od kterého se nedalo odthrnout..... Příběh mě hodně zaujal. Jak tragédie z 11. září 2001 může člověku život obrátit naruby - vím, že je to jen vyvyšlený příběh jednoho člověka, ale je pravda, že i takto může člověk přijít o své blízké je zdrcující.

Evaho73
05.05.2020 5 z 5

Strhujúci príbeh o láske v rôznych podobách, zbabelosti, zúfalstve, nádeji alebo aj o odvahe konfrontovať minulosť pre budúcnosť....
Prekvapilo ma, ako realistický je kniha napísaná a hoci bola hlavná hrdinka niekedy pokrytecká alebo zbabelá, mne bola práve týmito echt ľudskými vlastnosťami sympatická.
Oceňujem ako reálne a ľudský autorka opísala postoj hlavnej hrdinky k vážnej diagnóze svojej svokry, ktorá bola nakoniec aj zlomovým bodom pre jej manželstvo.
Smutný príbeh s dokonalým koncom.

Zazicekzaza
07.04.2020 5 z 5

Naprosto výborná knížka. Přečtená jedním dechem. Knížka o tom jak vám může onemocnění blízkého, onemocnění vaše a světová tragédie hrozně ovlivnit život! Výborné!

stumpy
10.01.2020 4 z 5

Kniha je čtivá. Je zajímavá. Je krutá a je zvláštní. Nevím, zda se mi víc líbilo to před a nebo to po. Asi oboje, ale každé jiným způsobem. Nikdo neví, jak by se v podobné situaci zachoval, ale asi málokdo by se zachoval, jako hlavní hrdinka. A ani si nedokážu představit, jak by to šlo. Asi nešlo. Romantika střídá deprese z bezvýchodných situací. Škoda, že ten konec je tak surově useklý. Na druhou stranu to všechno nechává prostor fantazii.

cukrovka
14.11.2019 4 z 5

Velmi čtivý a zajímavý příběh. I když jsem nesouhlasila s některými rozhodnutími hlavní hrdinky, musím říct, že příběh to byl emotivní. Nemůžeme nikoho soudit, když nežijeme jeho život. Jen ten konec mi přišel dost otevřený a useknutý. Určitě bych byla ráda za pár stránek navíc.

Moni_91
14.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Bavila od začátku do konce. Krásně se četla! Jen ten konec byl takový, no asi "domysli si sám" :)

Restang
13.10.2019 1 z 5

Tak bohužel námět dobrý, styl psaní mě nezaujal, přišlo mi to rozvleklé a nebavilo mě to. Nedočetla jsem. Za námět dávám aspoň hvězdu.

hlavajda93
18.09.2019 4 z 5

kniha o nesplněných snech a o touze být štastná...pěkný příběh o ženě, která začala znovu, ale život jí stejně hodil klacky pod nohy...konec byl na můj vkus dost useknutý, brala bych ho určitě rozvinutější, za ten hvězda dolů

Věruše65
09.08.2019 2 z 5

Nekomplikované, oddechové čtení. Ti co odrazuje 11. září, se nemusí bát.

kniha
28.07.2019 5 z 5

Krásná knížka, příběh k zamyšlení. Jedna z těch, ke kterým se budu vracet.

sabca
14.06.2019 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku. Manželství, které se nedalo zachránit, vztah se svým bývalým přítelem nyní šéfem, těhotenství a do toho 11. září, které pomohlo z Emily stát se Conny. Úplně nový život, která začal v Kalifornii. Příběh byl smutný a možná by bylo dobře napsat pokračování, které by se zaměřilo na život její dcery. Přesto, že jsou to velmi rozdílná hodnocení, za mě je to 5 hvězdiček a knihu doporučuji k přečtení.

Nicol13
19.05.2019 2 z 5

Komentář obsahuje spoilery!

Styl psaní se mi líbil. Možná to byl hlavní důvod, proč jsem četla dál. Navíc jsem čekala, co se z toho vyvine, protože hlavní hrdinka byla ve velice zoufalé situaci hned ze začátku.. Líbilo se mi, že to nemá typický happy end, ale konec mohl být vážně lépe vyřešen.
Nelíbilo se mi moc začlenění 11. září, ale to je můj osobní názor.

Co mě však zarazilo, byla konečná část s Gabem. To jako vážně nepřišel nikdo z příbuzných za celý týden k němu domu jo? Já jako nevím, ale být jeho matkou, tak mám o něj strach a minimálně se jdu za ním podívat.

S tou novou identitou.. to taky asi nebude takhle úplně jednoduchý ne?

Takže závěrem.. Bylo tam pár nepřesných věcí, nelíbilo se mi zapojení 11. září a dost situací bylo neuvěřitelných. Spisovatelka si tam nabrala hodně témat, které je nutno buďto více prozkoumat nebo popsat okrajově. Konec byl takový uštíplý. Avšak poprala se s tím vším celkem obstojně. Jako plus vnímám, že je to celé čtivě napsané.

Pro mě tedy nic extra, ale chápu, že pro někoho to mohlo být velmi dobré čtení.

i.stefany
16.04.2019 5 z 5

Tenhle příběh mne pohltil od první stránky. Je o ženě, která si vysnila svůj život, ale osud jí namíchal jiné karty. Začátky jsou vždycky slibné, ale pak přicházejí i chvíle, kdy špatná rozhodnutí obrátí váš život naruby. Příběh začíná současností a je vyprávěn samotnou Connie. Postupně se vracíme do minulosti, abychom pochopili, co vedlo Emily k rozhodnutí navždy změnit svůj život. Sloh jakým je kniha napsaná je velmi příjemný, ale osobně mi chyběl více rozvinutý konec.

PetraBery
30.03.2019 4 z 5

Emily/Connie se vlivem událostí 11.září rozhodne od základů změnit svůj život. Proč utekla do Kalifornie? Přítomnost se prolíná s minulostí a hlavní hrdinka stojí před zásadním rozhodnutím. Odhalí své dceři tíživé životní tajemství? Čtivá, smutná, ale přesto opravdu vydařená prvotina. Otevřený konec mi nevadil, do knihy si naopak hodil, protože nic není jednoznačné.

kety76
24.02.2019 5 z 5

Smutná, zajímavá knížka. Z mého pohledu osudově špatné rozhodnutí o odchodu, ale kdo ví, třeba by to stejně nedopadlo dobře, kdyby zůstala s manželem. V knize postrádám vysvětlení, co se stalo s manželovou maminkou, jak dlouho se o ní staral, jak se mu podařilo postavit se znova na nohy a otevřít restauraci, která prosperovala.

Mathiel
03.02.2019 3 z 5

Jediný pocit, který ve mně po přečtení knihy zůstává, je smutek.

Katefite
02.02.2019 3 z 5

Knížka byla poutavá a naučná. Jen mi vadily nedořešené situace na konci, kterých bylo celkem dost a tak mě ta knížka nějak nenaplnila když nakonec ani nevim jak to celé zkončí. Jinak se mk knížka celkem líbila.

MajkaH
05.01.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila i když byla smutná a konec jsem čekala lepší, víc rozepsaný. Ale dávám pět, neboť při čtení jsem si znovu uvědomila, že v životě jsou důležitější věci než ty, kvůli kterým se zbytečně trápíme. Hodně mých blízkých a známých svůj boj prohrálo a 11. září si pamatuji do dnes.....od začátku jsem nevěřícně sledovala televizi a na ten smutek a bezmoc nezapomenu nikdy :-(.

Janča86
05.01.2019 4 z 5

Docela zajímavě napsaná kniha. Z jedné strany se člověk dokáže ztotožnit s hlavní postavou ale z druhé strany bych to já osobně řešila jinak. Nejvíc mě mrzel konec.

11. září 2001 životní problémy osudy žen rakovina prsu tajná identita

Autorovy knížky

Kim Hooper
americká
2017  84%Lidé, kteří mě znali

Kniha Lidé, kteří mě znali je v