Netvor z temnot

Netvor z temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42460/bmid_level-26-netvor-z-temnot-40Q-42460.jpg 4 231 50

Level 26 série

Ti, kdo se zabývají bojem proti zločinu, dobře vědí, že každého vraha lze zařadit do některé z pětadvaceti kategorií podle míry spáchaného zla – od naivků prvního stupně, označených level 1, kteří zkrátka jen využijí náhodné příležitosti, až po metodické pachatele promyšlených, surových vražd provedených zvlášť bestiálním způsobem, kteří se uvelebili na dvacátém pátém stupni tohoto žebříčku. Co ovšem neví téměř nikdo – s výjimkou elitní bezejmenné vyšetřovací skupiny ustanovené k dopadení nejnebezpečnějších vrahů světa, této skupiny mužů a žen, kteří nefigurují v žádném oficiálním seznamu –, je fakt, že právě v této době vznikají přesnější obrysy ještě jedné další kategorie vrahů. Do této třídy patří jediný muž. Anthony E. Zuiker ve spolupráci s Duanem Swierczynským vytvořili celosvětovou novinku – multimediální digi-thriller, knihu propojenou zároveň s webovou stránkou www.level26.com, na níž jsou umístěny takzvané „cyberbridges“ – krátké filmové sekvence (včetně hraných), doplňující či posunující děj knihy –, jež se spustí poté, co se čtenář zaloguje a zadá heslo uvedené v knize.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dark Origins , 2009

Brige
04.12.2015 5 z 5

Upřímně kruté,, nechutné, úžasné. Měla jsem v ruce hned první týden, co vyšlo u nás v ČR a přišlo to v užasném "zazipovaném" obalu. Četla jsem to se zatajeným dechem a jeden čas jsem se bála všeho. Skvěle protkané i videi, ke kterým byl přístup vždy po nějaké kapitole po zadaní hesla - pro podtrhnutí knihy - prostě jedním slovem - báječné - doporučuji všem, kteří mají rádi "thiller" přečíst

noral
19.11.2015 4 z 5

Napínavý a děsivý thriller, spojení s videi se mi líbilo. Jen je škoda, že videa už nejsou zaheslována, ale jsou na youtube přístupná pro každého ne jen pro čtenáře této knihy.

Salwator
28.09.2015 5 z 5

Tohle je skvost. Vrah chorobně trpělivý, brutální, nepostřehnutelný, brutální, geniální, brutální, vypočítavý a brutální. Viděl jsem i díl kriminálky, který této knize předcházel. Každé slovo je zde zbytečné, tahle kniha se musí přečíst. Digi-román je věc nevídaná, a rozhodně velmi zajímavá. Skřípal je asi nejlepší vrah co kdy žil. Kam se na něj hraje John Doe ze Se7en? Kenneth má svůj seznam, Kenneth se nezastaví...až na úplném konci, který mě velmi mile překvapil (na americké poměry)

melonka
31.07.2015 3 z 5

Podle hodnocení, jsem čekala asi víc.... Kniha není špatná, je dobře napsaná, ale vadila mi ta nereálnost, proto dávam o dvě hvězdy méně. Poslední díl jsem neměla chuť ani číst. Nápad digi-thrilleru je dobrý, ale přiznám se, že jsem se na videa dívala spíše z donucení a zvědavosti, než že by mě to bavilo. Musíte odložit knížku, najít příslušné video..

Garik
15.03.2015 1 z 5

Celý čas som musel premýšľať, či som skutočne natoľko otrlý a tak prostý akejkoľvek predstavivosti a fantázie, keďže táto kniha so mnou nič nerobila. Ale možno som iba menej vnímavý k reklame a propagácii. To, že tu niektoré citlivejšie duše v komentároch samým zdesením pomaly v mdlobách odpadávajú, svedčí skôr o tom, ako ľahko sme dnes ovplyvniteľní (občas mi to pripadá, akoby už niektorí ľudia reagovali doslova na povel).

Ale k veci. Keby som to mal opísať veľmi stručne? Predstavte si napr. pornoromán, kde pornoscénou najhrubšieho zrna by bolo toto: „X a Y sa dnešnej noci zblížili.“ Koniec scény.

Ak to mám trochu rozviesť – niečo takto naivné aby človek fakt hľadal. Surovosť jedinej naozaj surovej scény (či skôr iba záberu?) bola dosiahnutá jediným detailom, no napriek jeho nespornej surovosti je to na borca z levelu 26 predsa akosi málo. Inak kade-tade iba samé fŕkance krvi, autori sa iba okúňajú či čo, čitateľ aby bol hádam fakt úchylný, aby si vôbec čo-to domyslel (a asi dvojnásobne to platí aj pre video, ktoré je skutočne – či skôr neskutočne? – trápne). Čítal a videl som už brutálnejšie rozprávky pre deťúrence.
Aby bolo jasné – mne nechýbali scény plné brutality a násilia, iba som ich na základe komentárov kdesi (vlastne skôr na každom kroku) nutne očakával. Čo však robí tento „thriller“ naozaj biednym, je skutočnosť, že napriek potenciálu sa tým dvom upachteným scenáristom podarilo zbaviť ho akéhokoľvek naozajstného napätia. Plus stránky plné neuveriteľných myšlienkových konštrukcií, naprostých nezmyslov... Naivita „vyšpičkovaná“ až k úplnej stupidite.

Ale prečo to toľko kritizujem? Pretože toto „dielo“, tento „thriller“, jeho „tvorcovia“ postavili práve na výnimočnosti. No tá spočíva akurát tak iba v megalománii – v tom, že je všetko predimenzované, všetko má ísť za bežné hranice. Vyšetrovacie oddelenie tak tajné, že je utajené skoro aj pred sebou samým. Navyše slúži na likvidáciu najlepších vyšetrovateľov v celých USA, z ktorých sa grupuje mančaft, pretože okrem hlavnej trojky ide každý jeden v priebehu pol roka do šrotu. Minister neurobí ani krok bez goríl z ďalšieho supertajného oddelenia, ktoré má za úlohu likvidovať osoby ministrom označené ako nepohodlné, pričom ako dôvod stačí nedostatočná pracovná výkonnosť. Hlavný hrdina, nedávno psychická troska, teraz abstinujúci alkoholik, je nenahraditeľný. Keby (hrôza pomyslieť!) zahynul, verejnosť sa určite všetko dozvie a prepadne panike, ľudstvo isto iste zahynie. Hlavný hnusák je svojou technikou, ktorú mimochodom používa od samého začiatku svojich perverzných aktivít, svojimi fantastickými výkonmi (Houdini bol úbohý amatér) a dĺžkou svojho pôsobenia priam rozprávková bytosť. Výsledkom je až komiksová prepiatosť.

Celá táto sprostosť je iba ďalším krokom v technológii, ako na niečom (v tomto prípade na mene nejakého, vraj úspešného, seriálu) vytrieskať ďalšie prachy.
Tento konkrétny experiment však zjavne nevyšiel. To tvrdím o kvalite, údaje o ziskovosti tohto paškvilu mi nie sú známe.

Nekupujte, nečítajte, nepozerajte! Ľudia, ktorí majú toto na svedomí, si nezaslúžia, aby na tom ešte aj zarábali! Napokon, možno to ani nie je ich práca. Možno iba poslali objednávku do nejakej čínskej fabriky, kde to dal majster na starosť nejakým dvom robotníkom, aby to poriešili, keď si brali prestávku na veľkú potrebu.

Irika
06.03.2015 5 z 5

Skvělá detektivka, přečetla jsem ji bez doprovodných videí za dva dny. Přijde mi nepraktické od knížky stále odbíhat k počítači a hledat videa, která nejsou pod uváděnými kódy, ale na odkazu na youtube. Místy je něco nepodstatného zbytečně moc popsáno, ale nevadí to, i tak knížku rychle zhltnete. Doporučuji a jdu na druhý díl.

petaSk
29.03.2014 2 z 5

Kniha mi přišla naprosto průměrná. Autoři dobře vystavěli hrůzu skrz onoho maniaka a ze začátku se jim dařilo udržovat napětí. Bohužel Netvor byl až příliš všemocný, takže bylo jasné, že každá scéna skončí v jeho prospěch a že ve všem má prsty. Napětí tedy kleslo téměř na nulu. Postavy jsou jednotvárné a nudné: dokonalá chápající manželka, zkroušený depresivní manžel, detektiv opilec. Žádná z postav nebyla ničím zajímavá a mně bylo jedno, co s nimi bude. Autoři si zakládali hlavně na rozesetí hrůzy téměř všemocného zla a jeho brutality, a to se jim dařilo. Level 26 je ale čtivý a svěží, takže za tři dny nemáte co číst. Na Cyber mosty jsem se brzy vykašlala, protože mě rušily a navíc mi hatily mou vlastní představu o scénách. Postavy, které si vytvoříte v hlavě jsou přebity těmi, které vidíte v krátkých úryvcích zase jako cizince, ke kterým žádný vztah nemáte. Žádná digi scéna se nemůže vyrovnat tomu, co si stvoříte sami v hlavě. Pokud digi, tak pak jako celovečerní film pěkně po kupě.

cie
07.03.2014 5 z 5

Super kniha, ale jen díky spojení s videi...bez nich by to byl jen průměrný americký thriller. Škoda jen, že některá videa nejsou na netu seřazena správně podle knihy.

Marquis
04.02.2014 5 z 5

Kriminálky, detektívky, to nikdy nebolo pre mňa. Čo som mal rád, to boli príbehy sériových vrahov, zverstvá a úchylky chorých jedincov, odhodlaní vyšetrovatelia. A presne to sa mi dostalo v prvej časti série Level 26. Vrah i jeho správanie je tak beštiálne a mrazivé, že aj Mlčanie jahniat pri ňom vyznieva ako slabý čajíček, nehovoriac o Darkovi, jeho nemesis, ktorý rozhodne nie je napísaný tak plytko, ako to u vyšetrovateľov býva. Plus k tomu zákulisné intrigy vlády, vynikajúce doprovodné kyber-mosty a dokonalá nepredvídateľnosť celého deja. Po prečítaní vo mne ostala akási prázdnota a ja viem, že ju nevyplní nič iné, ako agent Steve Dark. Ďalšie dve knihy sú už na ceste ku mne.

lardis
16.01.2014 4 z 5

Výborná detektivka. Moje napětí ke konci bylo ještě vystupňované tím, že jsem nevěděl, o čem jsou další díly. Tudíž jestli bude Skřípal na konci dopaden, nebo uteče a celá triologie bude o jeho pronásledování. Po dlouhé době jsem navíc narazil na záporáka, kterého jsem mohl opravdu nenávidět.
Celkem mě překvapilo, že se nikdo neinspiroval a nevytvořil další knihu s kybermosty (pokud se mýlím, budu rád, když mě někdo opraví a dá tip do vzkazů).
Hvězdičku dolů musím dát za pár drobných nelogičností ve videích oproti knize a jednu velikou nelogičnost tohoto typu na konci.

Neobee
03.01.2014 5 z 5

Snad nejlepší detektivka, co jsem kdy četla... Byla jsem nadšená z doprovodných videí. Ty umocnily moji představivost. Rozhodně doporučuji přečtení i shlédnutí videí...

Ruxandra
27.11.2013 2 z 5

Pravděpodobně jsem od této knihy měla moc velká očekávání. Víc než spojení s internetovými videi, mě k ní ale přilákal tvůrce kriminálek CSI, které jsem ze začátku jejich vysílání sledovala. Označila bych to jako béčkovou detektivku. Kyber mosty jsou sice hezký nápad, ale musím se přiznat, že mě osobně spíše rušily.

pkr
22.09.2013 5 z 5

Sice má kniha přes 400 stran, ale je psána takovým stylem, že by se veškerý její text vešel klidně i na 200 stran. Tento styl psaní se mi ale zamlouval, protože díky tomu příběh krásně plynul a sečtělejší člověk by měl tuto knihu dočtenou za jedno odpoledne. Velice se mi také líbilo, jak autor přeskakoval z postavy na postavu, jako tomu je ve filmech. Kniha je sama o sobě dobrá, ale ty minifilmy mi přijdou zbytečné. Čekal jsem, že v nich bude něco vidět, ale bylo to přesně ve stylu kriminálky; začne boj, střih a najednou je tu záběr na mrtvolu.

mapet85
14.09.2013 4 z 5

Kniha nebola komplikovane písaná, ale musím uznať, že napätie jej nechýbalo. Videá celkom vhodne dopĺňali čítanie. Pri čítaní máte občas zatajený dych a bojíte sa, že Škripec je schovaný niekde pod stolom či posteľou alebo za dverami. Očakával som iný záver, ale som zvedavý čo prinesú ďalšie dve pokračovania. :)

Augi
08.09.2013 5 z 5

Dost zajímavý a občas nechutný příběh, napínavý od začátku do konce.

Thanyss
03.09.2013 5 z 5

Čas od času je potřeba zvolit něco lehčího ke čtení. A proč nezvolit knihu, která dopřeje vašemu obědu (snídani, večeři, svačině...) vířivý výlet napříč vaším trávicím ústrojím.
Představuje se nám totiž Skřípal, vrah tak brutální, že mu museli vymyslet i vlastní zločineckou kategorii - level 26 (chcípáček Bundy to dotáhl sotva na level 17), netvor, který velmi zdatně přenáší do reality noční můry nespočtu lidí. A pokud vám vaše představivost nedokáže nabídnout dostatečně relevantní podobu takové kreatury, můžete si četbu zpestřil sledováním internetových videosekvencí, kde se vám "borec v bílém kondomu" ukáže v celé své svíjející se kráse.
Aby Skřípal měl v knize co dělat, do cesty se mu postaví "troska" Steve Dark, jemuž náš latexový muž zanechává nesrozumitelná podobenství, o kterých je ovšem skálopevně přesvědčen, že je detektiv rozluští.
Vážení, připravte si sáčky, případně četbu zahajte nalačno, zkontrolujte veškeré myslitelné (skříně, prostor pod postelí, za závěsy, za dveřmi, prádelní koše) a následně i nemyslitelné (pračka, myčka nádobí, baťohy, lednice, kelímky od jogurtů...) místo, zda tam nezahlédnete něco, co by tam nemělo být a nesleduje vás to černýma očima a vychutnejte si napínavou jízdu s tvůrcem CSI: Las Vegas a Miami.

Layss
19.08.2013 3 z 5

Knihu jsem zakoupila celkem levně a nebyl to špatný nákup. Celkem zajímavé a zase trochu jiné čtení, než jsem zvyklá. Trochu mě rozčilovala možnost shlédnutí některých scén na internetu. Raději mám svou vlastní představivost. Ze začátku jsem se tomu nevěnovala pozornost, ale vadilo mi, že přicházím o určité skutečnosti, které jsou v textu později nebo mi některé detaily unikly úplně. Poté jsem rezignovala a vzkazy, sms a emaily jsem si na internetu přečetla. I tak ale byla četba zajímavá a knihu jsem přečetla za pár dní. Držela mě v napětí.

Hokkejka
01.08.2013 4 z 5

Po přečtení téhle knížky se mi dokonce párkrát zdálo o Skřípalovi... :)

KKK
22.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek,video jsem zkoukla jednou a pak už ne.Hned jsem sáhla po dalších dvou dílech a bohužel....zklamání.

oleg
15.04.2013 5 z 5

Kniha byla úžasná,mohu jen doporučit,ještě jsem nic takového nečetla,mám ještě dva díly,ale dám si pauzu,tím že jsem koukla na video,byl to pro mě ještě větší zážitek,až takhle bych si tu zrůdu nepředstavila!!!

sérioví vrazi

Autoři knihy