Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

Létání dopravními letadly je dnes běžnou záležitostí. Pro někoho je to rutina, pro jiného událost. Ale ruku na srdce - každého z nás během bezpečnostní instruktáže před startem někdy napadlo, co by se stalo, kdyby se letadlo zřítilo. Tento strach je naprosto přirozený a patří k lidské podstatě. A nic na tom nemění skutečnost, že létání je vůbec nejbezpečnějším druhem dopravy. Kniha, kterou držíte v rukou, je již druhým literárním počinem leteckého publicisty Lukáše Musila. Debutoval v roce 2016 titulem Encyklopedie dopravních letadel, mapující historii dopravního letectví od konce druhé světové války po současnost. Tentokrát se autor zaměřil na havárie, které k rozvoji letecké dopravy bohužel neodmyslitelně patří. Příčinou letecké havárie může být počasí, konstrukční vada, chyba posádky nebo pozemního personálu, případně špatná údržba. Nejčastěji se však jedná o kombinaci více faktorů. Podívejme se nyní na příběhy letadel, která z různých důvodů nedoletěla v pořádku do cíle. Dozvíme se o nehodě legendárního stroje Concorde, o srážce dvou Boeingů 747 na Kanárských ostrovech, o sestřelu korejského Jumbo Jetu sovětskou stíhačkou, o tragické nehodě hráčů hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl a mnoha dalších. Letecká katastrofa je bezesporu tragickou událostí, zvláště pokud dojde ke ztrátám na lidských životech. Její vyšetřování však často vede k zavedení opatření, která v budoucnu pobobným situacím zamezí. V těchto případech platí dvojnásob, že chybami se člověk učí. Vydejme se tedy po stopách vyšetřovatelů, kteří se snaží příčiny leteckých nehod objasnit. Často jde o práci vskutku detektivní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393340/letecke-katastrofy-H2v-393340.jpg 4.716

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 1.

Literatura faktu, Doprava, Technika a elektro
Vydáno, Regia

Kniha Letecké katastrofy a jejich vyšetřování

Maxmilian301
08.10.2019

Letecké Katastrofy... Moje nejoblíbenější, nejvíce krát přečtená, nejzábavnější a také nejatraktivnější kniha kterou jsem kdy četl. Kniha je originální a napsána tak že ji dokonce přečtete za týden, NE KVŮLI TOMU ŽE BY BYLA krátká ale kvůli tomu že se dobře čte!
Knihu můžu jen s velikou radostí doporučit protože je tak dobře popsaná, témata jsou zajímavá a už se nemůžu dočkat na druhý díl knihy!!!

katy238
05.10.2019

Jednoduše popsané události, na které by letecký průmysl nejraději zapomněl, ale přesto byl nucen je zaznamenat, prošetřit a vzít si z nich poučení, draze vykoupená. Každá událost obsahuje upřesnění, popis katastrofy a vyvozené důsledky, vše jednoduše popsáno pro naprostého laika i začátečníka v tématu. Výborná volba pro nováčka v zájmové oblasti nebo jako doplnění literatury zkušenějšího čtenáře.

JiříŠkorpík
26.07.2019

Oceňuji autorovu snahu text doplňovat originálními obrázky, to se u českých knih už moc nevidím. Na druhou stranu, mi připadalo, že autor už moc zkracoval, aby se mu do knihy vešlo neuvěřitelných 40 případů.

flanky
04.01.2019

Kdo zná katastrofickou a populární sérii Vteřiny před katastrofou, tohle je přesně knižní verze pro letecké nehody. Nejsou v nich všechny případy, nicméně je zde výběr z různých témat s ohledem na příčiny leteckých katastrof - lidský faktor, omyly pilotů, přírodní podmínky, špatná letadla, sestřelení letadel, havárie při přistání (při vzlétání), havárie na letišti, srážka letadel... Opravdu perfektně napsaná kniha do posledního detailu.