Letadlem do země šimpanzů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, ředitel frankfurtské zoologické zahrady, líčí v knize pestré dojmy a zážitky ze své první poválečné výpravy do západní Afriky na Pobřeží slonoviny. Vypráví nejen o svých cestách za poznáním života divoké zvěře a africké přírody, ale zmiňuje se i o životě černých obyvatel, především kmene Baulů, ještě málo dotčených civilizací, jejich zvycích, pověrách a umění, o zhoubném malomocenství, boji proti dobytčí nákaze i o postupující civilizaci, která v budoucnu změní tvář černého kontinentu. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32366/big_letadlem-do-zeme-simpanzu-OMI-32366.jpg 3.77
Žánr:
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata

Vydáno: , Orbis
Originální název:

Wir lebten mit den Baule. Flug ins Schimpansenland, 1963


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Letadlem do země šimpanzů

Lac
14. září

Autor píše příjemný zoologický cestopis, navíc je velmi vnímavý k pronikání cizí kultury do rovníkové Afriky. Druhý návrat do Pobřeží slonoviny po 16 letech je jeho očima poněkud odstrašující.

Grzimek
09. ledna

Grzimek je prostě Grzimek. Jeho první poválečná expedice do Francouzské Západní Afriky, kam se dostal jako vůbec první Němec od druhé světové války, kde se setkal s mnoha zajímavými lidmi, poznal kulturu místních obyvatel a hlavně se věnoval zvířatům; těm která v této části Afriky zbyla. Útlá knížka, kde se ke slovu v poslední kapitole dostane i syn Michael, je moc krásná a zajímavá, rozhodně stojí za přečtení.