Leonard a Hladový Paul

Leonard a Hladový Paul https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463535/bmid_leonard-a-hladovy-paul-pja-463535.jpg 4 99 99

Odzbrojující román kladoucí prostou otázku: Mohou dobří lidé změnit svět? Leonard a Hladový Paul je okouzlující příběh dvou milých svobodných třicátníků, kterých byste si na ulici ani nevšimli, natož aby se z nich stávali hrdinové románů. V jejich obyčejnosti se však skrývá neobyčejná síla. Leonard se živí psaním encyklopedií pro děti a touží po někom, s kým by mohl společně žasnout nad krásou všehomíra. Hladový Paul je naopak se svým životem spokojený beze zbytku — je chodícím ztělesněním bytí v přítomném okamžiku. Oba přátelé se pomocí humoru, deskových her a ticha snaží proplout bouří života v jednadvacátém století a uchránit si to nejcennější — radost z každé, i té nejobyčejnější chvíle.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Leonard and Hungry Paul , 2019

Kenan
12.12.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Kniha skoro o ničem a vlastně o všem. Líbili se mi dialogy mezi Leonardem a Hladovým Paulem, líbilo se mi jak si každý z nich šel svou cestou, i když se ostatním mohli zdát jako podivíni, líbilo se mi souznění rodiny, sdílené ticho. Užívala jsem si samotné čtení a i když chápu, že kniha neosloví všechny, vřele doporučuji.

blackoutzuzi
26.11.2021 5 z 5

Tohle byla taak milá kniha! Leonard i Hladový Paul jsou neskutečně osobité postavy, zamilujete si jejich humor, pohled na svět a zároveň je přijmete takové, jací jsou - protože i oni to tak vnímají. Nemají absolutně pocit, že by se měli za každou cenu měnit a přizpůsobovat většinové společnosti.

Z celého příběhu vyzařuje neskutečný klid, pozitivní vibrace a ač se nejedná o žádnou akcí nadupanou knihu, spíše je o životech dvou kamarádů, věřím, že vás pohladí po duši tak, jako mě:)

Charmedka
24.11.2021 3 z 5

Stále nevím, co si myslet o knize. Ona je ta kniha opravdu ve větší míře o ničem, ale přesto je neskutečně laskavá, naivní a humorná takovým tím milým způsobem.

Pilulka89
10.11.2021 4 z 5

Pokud mám knihu definovat jedním slovem, je tím slovem laskavost. Milé čtení.

iceVS
29.10.2021 2 z 5

Krásná obálka, krásná čeština, slibný název - mimochodem, fakt se nedozvíte, proč právě Hladový Paul...
Jinak prostě jen POPIS... Popis toho, co kdo dělá, toho, co si kdo myslí, nebetyčná nuda k uzoufání. Mám docela ráda knihy o ničem, ale tahle mezi ně nepatří. Tohle totiž bylo takové brutální pseudointelektuálno. Autor se snažil oslnit pár encyklopedickými informacemi, postavy byly podobného ražení a zbytek byly - slovy klasika - plky, plky, plky...
Měla jsem dát na instinkt, varovala mě už druhá věta. Následujících padesát stránek jsem se přes ní nedokázala přenést... "Leonarda vychovávala jen matka a nesnáze s tím spojené skrývala pod rouškou veselosti. Jeho otec tragicky zemřel při porodu."
Zemřel při porodu? To jako vážně? Jasně, že chápu, ale stejně... :-D

L.Helena
07.10.2021 2 z 5

Tak bohužel, za mě zklamání. Nějak mně uniklo to skryté kouzlo této knihy, které působilo na většinu zde komentujících čtenářů. Knížka o dvou hlavních postavách, které jakoby tak trochu nepatřily do dnešního světa. Což jistě může být velice dobrý námět na knihu, jenže na mě to prostě nějak nefungovalo. Přijde mi, že knížka nemá žádný příběh, sice mě pobavila historka s reklamací bonboniéry, ale velká část ostatního textu je pouze obšírné rozpitvávání nezáživných situací. Po celou dobu jsem se vůbec nezačetla a většinu času mě kniha jen nudila.

SBH
10.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Odlehčené čtení na pláž? Tak to ani omylem. Mnohé odstavce jsem četla několikrát za sebou, knihu jsem musela odkládat, abych přemýšlela o jednotlivých větách. Ne, nesouhlasila jsem vždycky se vším, ale respektuji každé písmeno, které autor umístil na jeho přesné místo.
U této knihy mě překvapilo, že se na ni „čeká“ fronta v knihovně, protože rozhodně nepatří do hlavního proudu. Děj – chtěla jsem napsat, že žádný nemá, ale vlastně ano, takový tichý a na pozadí, stejně jako povaha a chování jednoho z hrdinů.
Další mega plus – tak od půlky jsem čekala brutální smutný konec, koneckonců přehršel tragédií, které jsou jakoby mimochodem líčeny prakticky od první stránky, tomu napovídala. Takže další velmi příjemné překvapení představovala naděje v závěru. Ne, autor tam nenapsal na plná ústa, že vše bude růžové a báječné. Protože nejspíš nebude. Ale všichni měli dobře nakročeno a o to nakonec jde.
Leonard byl báječný a vlastně jsem záviděla Shelley, že si ho všimla a taky hlavně on jí. Ale mým favoritem je jednoznačně Paul, jeho stoické bytí v přítomném okamžiku představovalo rozhodně poučení a inspiraci.
Negativa: Obálka. Ano, je poklidná, ale především nudná, což kniha není ani náhodou. Obrázek měsíčníka by byl samozřejmě lepší a výstižnější (a zajímavější), ovšem co čekat od nakladatelství Host. Další už jde za autorem – absolutní absence popisů. A mě by zrovna zajímalo, jak Paul vypadal (a proč se mu říkalo Hladový). Čtenář se dozví jména všech známostí sestry Grace, ale důležité drobnosti nikoli.
Příběh bez katastrof, zákeřného padoucha a hrdinů se superschopnostmi, a přesto dokonalý, vyvážený, milý a – nejdůležitější adjektivum – NĚŽNÝ. Vřele doporučuji.

Alena_S
03.09.2021 3 z 5

Příjemné a mile vtipné čtení ke zklidnění ducha. Kvůli tomu jsem si ji vybrala. Nevím, proč teď nevděčně nadávám už i na šťastný konec. Ale když mně tam chybělo nějaké ukončení, něco víc, než "No a dál to snad taky nějak pude." Asi jsem měla počkat na lepší rozpoložení.

dagmar7365
24.08.2021 4 z 5

Leonard a Hladový Paul nejsou klasičtí knižní hrdinové, nejsou ani geniální detektivové, obávaní zločinci, lamači ženských srdcí nebo v dětství týraní jedinci. Jsou to úplně obyčejní lidé, kteří si žijí svůj poklidný život. Kniha nepřináší žádná velká dramata, zvraty a nečekané konce. Ale přesto stojí za přečtení. Pokud dokážete najít krásu v každodennosti a obyčejnosti, pak vás nutně musí chytit za srdce. Je to takové milé, laskavé čtení, které vám vykouzlí úsměv na rtu.

pani.tau
16.07.2021 3 z 5

Letní kniha či spíše knížečka, odlehčené čtení na pláž, prosté jakýchkoliv negativních pocitů či konfliktů. Lehké, přitom ne povrchní čtení, ale bohatě by mi stačilo zakoupit někde z druhé ruky, je to jedna z těch knih, které jsou příjemné na čtení a bystře napsané, ale nic moc po ní v hlavě nezůstane. 349 Kč bych za tuto knihu již znovu nedala :)

iška
15.06.2021 4 z 5

Obyčejní lidé s obyčejnými životy plných běžných starostí a vše bráno s humorných nadhledem. Mně se to četlo moc příjemně.

pajaroh
09.06.2021 4 z 5

Málokterá kniha s méně akčním dějem dokáže zaujmout tak jako Leonard a Hladový Paul. Oba hrdinové i jejich blízké osoby jsou ve své originalitě velmi sympatičtí, vztahy trošku naivní a i když si na detaily či zápletku zanedlouho nevzpomenu, čtení této knihy jsou prostě příjemně strávené chvíle. Popisy myšlenek i jednání a především Paulův svět a jeho laskavá lidskost je vkutku k "zaznamenání".

markej
30.05.2021 5 z 5

Když jsem četla tuhle knížku, nejednou jsem si vzpomněla na film Čtyři svatby a jeden pohřeb. Román se odehrává v Anglii, je plný postav, které mají své libůstky a jsou velmi originální, milé, laskavé a okouzlující, nechybí jemný, sofistikovaný humor. Děj plyne pozvolna a není nijak vypjatý, tohle je zkrátka kniha, která se čte především kvůli atmosféře a potěšení ze čtení samotného. Dala jsem jí pět hvězd z pěti a velice doporučuju. :-)
***
Hladový Paul se neustále pohyboval na tenké hraně mezi vášní pro deskové hry a averzí k jejich návodům.
***
Oba měli rádi své rodiče a prožili šťastné, i když ne nutně snadné dětství.

Atuin
20.05.2021 4 z 5

Je to takové působivé, soft čtení. Neotřelé a přesto zvláštně známé. Nevím co mě úplně přesně sedlo nejvíce ( tak že jsem dala nejvyšší hodnocení) ale možná souhra drobných věcí které dávají smysl a v mnohých chvilkách se přesně taková kniha hodí. Postavy nejsou černobílé, mají jisté osobní kouzlo. Sympatické, komorní a úžasné čtení. Takové upravené bez zbrklosti. 5/5
Douška : Scénka s dózou s pralinkami je famózní :-))