Lenochovy myšlenky

Lenochovy myšlenky jsou pokračováním humorně laděných zamyšlení Jalové nápady lenivého člověka. Klapkův postřeh a vtip tentokrát míří takříkajíc do vlastních řad, když podrobují trefné kritice to, co je Angličanům tak drahé – střídmý a racionální úsudek. Čtenář se dozví, jak Angličan zvládá různé životní situace, jaké jsou například radosti a prospěch otroctví, jak pečovat o ženy a jak je zvládnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13160/lenochovy-myslenky-13160.jpg 4.422

Second Thoughts of an Idle Fellow (1898)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Garamond

Kniha Lenochovy myšlenky

MilujuV.Huga
20.02.2017

Uměl psát. Wow, ten uměl psát!
Jako většina děl staršího data vydání, i tato kniha je zastaralá, ale patří mezi ty, které se současnému čtenáři ještě dají doporučit.

karel0684
13.01.2017

6 povídek z klasikova pera. Poměrně hůře čitelné, ale myšlenky, na to, že vznikaly v předminulém století, se dají aplikovat i dnes. zde je jen jedna z mnoha
"Jednou jsem žil asi měsíc v kanceláři s telefonem, jestli je to vůbec možné nazvat životem. Řekli mi, že kdybych s tou věcí byl v těsném kontaktu o pár měsíců déle, určitě bych si zvykl. Vím o několika svých kdysi nebojácných a statečných přátelích, kteří teď stojí před svým telefonním přístrojem třeba čtvrt hodiny v kuse, aniž by se dovolali. Říkají, že nejdřív přístroji nadávali a křičeli na něj jako já, ale nyní už je jejich duch zlomen. Jde o to, že buď telefon zničíte vy, nebo on zničí vás. "