Deník alchymistky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se princezna Novy nešťastnou náhodou otráví elixírem lásky, bezhlavě se zamiluje do svého vlastního odrazu v zrcadle. V království je vyhlášeno pátrání po léku a jeho soupeřící účastníci cestují po celém světě, aby získali ty nejvzácnější přísady hluboko v kouzelném pralese a zmrzlé tundře, kde jim na každém kroku hrozí smrt. Samina rodina patřila kdysi k těm nejrespektovanějším alchymistům v království, ale přišly na ni zlé časy a vítězství v pátrání by jí zachránilo pověst. Může však Sam skutečně soupeřit s nezměrnou mocí farmaceutické společnosti ZoroAster? Jak moc se zatím sblíží se Zainem Asterem, svým okouzlujícím bývalým spolužákem? A jako by nebyl tlak už tak dost silný, sociální média jsou pátrání plná, stejně jako zpravodajství na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285628/denik-alchymistky-mQ9-285628.jpg 4.229
Série:

Lektvar (1.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Talpress
Orig. název:

The Potion Diares: Madly (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Deník alchymistky

Přidat komentář
6370
01. května

Dobrodružná a výpravná knížka, která se ani netáhla ani jsem ji nepřečetli za jeden den.

Vendula39
23. února

Krásná, dobře zpracovaná knížka. Čekala jsem od ní, že to bude nějaká dětská knížka, ale byla jsem na omylu. Stal se zní nakonec příběh pro všechny věkové kategorie.

Veruu95
28.09.2018

Sice se to může tvářit jako dětská knížka, ale já si ji užila velice :) Už dočítám i druhý díl... Jedině můžu doporučit! Myslím, že každá věková kategorie si v tom najde to své :)

SBH
27.03.2018

Bohužel, pro mě za tři. Námět byl úžasný, úvod do děje svižný a uvěřitelný. Ale pak se všechno zvrtlo. Octla jsem se ve velmi vyšisované verzi Hunger Games, a to mě dost otrávilo. Načež mi začaly vadit věci, které zpočátku vypadaly přitažlivě. Alternativní vesmír, kde k běžným technickým vymoženostem ještě fungují kouzla, představuje nefunkční paradox. Fyzika je určitým druhem magie. Společnost alchymistů a čarodějů by se vůbec nezdržovala vynalézáním mobilů, televize či letadel. A nebo by byla rozdělena na stejně hodnotné skupiny Talentovaných a Technicky zdatných. Léčebný účinek elixíru, který je věrnou kopií látky, jež otrávila princeznu, je diskutabilní. Neměl by být aspoň v něčem inverzní?
Pozitiva - jednoznačně skvěle propracované charaktery. Pouze hlavní padouška Emilia se chová rozporuplně. Vládne ohromnou mocí, cestou k trůnu hodlá kráčet přes mrtvoly, a pak ji zastraší jeden novinář?
Před četbou druhého dílu se ještě rozmyslím.

Tvefisto
24.01.2018

Ze začátku jsem se nemohla začíst a trochu mě zrazovala fantazie (nějak jsem nemohla pochopit ty "magické věci"), ale výsledkem je, že se mi to líbilo a ráda si půjčím i druhý díl.

Eslem
12.04.2017

Skvělý tah Talpressu, nahradit děsivou obálku originálu parádní ilustrací Jany Šouflové. Přitáhne zaslouženou pozornost k velmi čtivě a vtipně podané knize, která mi místy dost připomínala Střípky hvězd od T. Janišové. Neprůstřelně promyšlené to sice ani zdaleka není a romantika je ukázkově klišoidní, ale přinejmenším se autorce podařilo vymanévrovat z horizontu Zainova splynutí s něčím jako je "dokonalý Mr. Grey". Po velmi dlouhé době jsem se zase setkala s knížkou, kterou byl pro mě velký problém odložit.

Roselunda 1928
21.10.2016

Když jsem si v knihovně přečetla obsah, pobaveně jsem se usmála a řekla si: "Beru!" Docela příjemná pohádečka, neurazí, ale ani nenadchne natolik, abych si z ní něco odnesla a mám dojem, že za rok už budu těžko hádat, co se tam vlastně dělo a jaké jsem z ní měla dojmy.

Dym
18.09.2016

Moc povedená knížka. Už se těším až vyjde další díl : )