Lékařův maraton

Lékařův maraton https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323375/bmid_lekaruv-maraton-fPA-323375.jpg 4 5 1

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Biografie a memoáry
Vydáno: , Argo

Lékařův maraton: Ber a dávej

surfrider_
02.05.2023 3 z 5

Profesně-osobní životopis alkohologa Doc. MUDr. Jaroslava Skály, zakladatele první záchytné stanice. Kniha je strukturovaná chronologicky na čtyři části a doplněná fotkami. Obsahuje vzpomínky Skály jako alkohologa (mj. postřehy z pracovních cest a kongresů v zahraničí) ale obsahuje i četné informace o něm jako amatérském sportovci (např. poznámky o oblíbených bežeckých a turistických trasách a sportovních výkonech).

citace z knihy

"MAXIMY
Nalezl jsem zalíbení postupně v mnoha z nich. S odstupem času bych se však omezil na čtyři.
a, V letech 40.-50. to bylo kotulánovské a garribaldovské "Kdo chce, ten taky může."
b, V druhé polovině let 50.-60. to bylo záchytkovské "Nebát se a neubližovat." bylo vzorem i pro personál
c, V letech 80. a 90. se hodilo a osvědčilo především "Být uprostřed dění a nikomu při tom nepřekážet, nikoho neohrožovat." Aplikoval jsem tuto maximu se zdarem při vedení sekce a později Společnosti pro psychoterapii a rodinnou terapii.
d, Jako celoživotní jedničku bych si určitě vybral maximu
"Ber a dávej"."