Lekárnikova dcéra

Lekárnikova dcéra https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502709/bmid_lekarnikova-dcera-kw8-502709.jpg 4 14 2

Prvotina Julie Klassen. Nájde Lilly to, čo hľadá? Pravdu o minulosti a lásku v budúcnosti? Lilly Haswellová si pamätá všetko – či chce, alebo nie… Lilly pomáha v otcovej v lekárni, suší bylinky, zručne pripravuje rôzne mastičky a lieky, no stále ju prenasledujú spomienky na matku, ktorá pred pár rokmi bez slova zmizla. Celá dedina si o tom šepká, ale jej otec o tom odmieta hovoriť. A ona celé dni sníva o ďalekých svetoch – o cestovaní, dobrodružstvách a láske. Keď jej príbuzní ponúknu možnosť bývať s nimi v Londýne, Lilly objaví nielen radosti či nástrahy vyššej spoločnosti a ctiteľov, ale aj stopy vedúce k matke. Nájde však to, čo hľadá – pravdu o minulosti a lásku do budúcnosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

The Apothecary's Daughter , 2009

Baaletka
28.04.2024 5 z 5

Moc hezké. Musím říct, že jsem dlouho netušila, kdo bude ten vyvolený. Vidíte tam Austenové prvky, ale je to i originální. Zajímavé detaily o lékárnících té doby.

vierak
19.04.2023 4 z 5

Trocha prekvapivý a pre mňa ťažko uveriteľný úvod nás zanesie do Anglicka 19. storočia, do rodiny lekárnika, k jeho mimoriadne nadanej dcére a čiastočne mentálne spomalenému synovi, ktorých opustila matka manželka. Ranu z jej nevysvetliteľného odchodu prežíva najmä dcéra Lilly veľmi ťažko. Prichádzajú však nové životné šance a možnosti splniť si tajné sny. Lilly dostáva príležitosť zažiť veľkolepý život v Londýne a predsa volanie koreňov domova ostáva silné.
Príjemná pekná kniha.