Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce

Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526831/bmid_leigh-howardova-a-duchovia-z-panstv-655fadbe7f13f.jpg 3 2 1

Shawn Warner, bývalý vojenský príslušník, si splnil svoj detský sen stať sa spisovateľom, keď vydal svoj debut s názvom Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce. Román je určený pre young adults, no veľa pozitívnych reakcií prichádza aj od starších čitateľov. Život Leigh sa rozbil na márne kúsky. Osirotená sa dostane do rodiny neuveriteľne bohatých príbuzných, o ktorých ani netušila, že existujú. Do nového sveta nevie zapadnúť, nedokáže prekonať smútok. Keď jej polícia oznámi, že vyšetrovanie vraždy jej rodičov sa dostalo do slepej uličky, pochopí, že jedinou cestou k zmiereniu vo svojej duši je vyriešenie tejto záhady vlastným úsilím. S novou rodinou a priateľmi, medzi ktorými sa ocitne duch s viacerými osobnosťami, Leigh riskuje všetko, aby našla odpovede. Pridajte sa k Leigh na jej dobrodružnej ceste v brutálnom svete organizovaného zločinu a zrady.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Aurora (SK)

Leigh Howard and the Ghosts of Simmons-Pierce Manor

kristy.books
08.01.2024 4 z 5

Táto kniha sa stala hitom TikToku, no musím sa priznať, že som ju na sociálnych sieťach nezaregistrovala, dozvedela som sa o nej až vtedy, keď sa objavila informácia, že bude preložená do slovenčiny. Myslím si, že to bol vydarený debut, kombinácia duchov, určitej detektívnej zápletky a nejakých ťažších tém sa mi páčila. Po takýchto knihách až tak často nesiaham, možno aj vďaka tomu si ich potom, keď sa k nim konečne dostanem, dokážem viac užiť. Občas mi krátka zmena od romantiky padne vhod. Napriek témam ako smrť blízkeho a samovražda dokázal byť príbeh vážny, ale aj vtipný. Možno by som trochu zmenila obálku, predovšetkým vyobrazenie hlavnej hrdinky, ktoré mi k nej až tak nesedí a môže vyvolať mylné očakávania od príbehu.

Leigh si práve prechádzala náročným obdobím - prišla o rodičov, so stratou ktorých sa stále nevyrovnala a dostala sa do bohatej rodiny, o ktorej doteraz netušila, že sú jej príbuzní. Bola odhodlaná zistiť pravdu o tom, kto zabil jej rodičov, čo ju neraz dostalo do problémov. Postupne však bolo vidieť, že sa oťukáva a opäť nadobúda chuť žiť, o čo sa postarala hlavne jej sesternica Myra. Bolo to také číslo, čo chvíľu neobsedelo, mala celkom podrezaný jazyk a k Leigh sa od prvého stretnutia správala veľmi priateľsky a pomáhala jej čo najlepšie sa prispôsobiť novej situácii. Jej strýko a teta boli tiež sympatickí, mala šťastie, že sa dostala k ľuďom, ktorým na nej záležalo.

Hlavnou otázkou príbehu bolo - čiou rukou a prečo zomreli rodičia Leigh? Nechýbali aj nejaké akčné scény, najmä v posledných kapitolách. Priznám sa, že od určitého momentu som mala v hlave hlavného podozrivého, čo sa nakoniec ukázalo ako správny tip.

Samozrejme, ako už vyplýva z názvu knihy, objavujú sa tu aj duchovia. Zaujímavosťou bolo, že hoci tu boli dvaja duchovia, išlo o duchov toho istého človeka - jeden bol duch z jeho detstva, druhý z jeho dospelosti, lepšie povedané staroby. Malý Bodie si zažil niečo podobné ako Leigh, preto vedeli jeden druhého pochopiť. Veľký Bodie už taký príjemný nebol, skôr naopak. Priznám sa, žeby mi nevadilo, keby tu tej ducharčiny bolo aj viac.

záhady zrada smutek pro dospívající mládež (young adult) odvaha

Autorovy knížky

2023  60%Leigh Howardová a duchovia z panstva Simmons-Pierce