Legendy sedmera moří

Legendy sedmera moří https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65462/bmid_legendy-sedmera-mori-JQ6-65462.jpg 4 8 3

Vyprávění o mořích a námořnících přibližuje zajímavé stránky z historie mořeplavby. Připomíná nejstarší zprávy o námořních plavbách, představuje legendární kapitány, velitele lodí i piráty a zmiňuje se o vzpourách na lodích.Popisuje ubytovací, hygienické a pracovní podmínky námořníků v minulosti, seznamuje s rozšířenými námořnickými pověrami, s příčinami velkých lodních katastrof aj.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Tod und Teufel , 1976

vvikingg
17.04.2022 5 z 5

tuhle knihu mám doma dlouho, hezky napsáno, dobře se čte, zajímavosti ze života námořníků, jejich zvyky, něco o pirátech, korzárech, nejslavnější mořeplavci objevitelé,,,

Usire
25.01.2021 4 z 5

Zajímavé čtení, které přinese řadu informací např. o pití rumu na moři. Kniha má co nabídnout i dnes.

Lískaran
30.04.2017 4 z 5

Jen pro doplnění strohé anotace: Nečekejte kosatky, vratiplachty a srovnávání výtlaků, ale kromě kapitol o objevitelských plavbách spíš různé „kulturní“ aspekty námořnictví. Odkud přišla námořnická záliba v tetování, proč se na lodích tolik pil rum, jak – a za co – se trestalo a popravovalo, proč se pirátům říkalo bukanýři či flibustýři (a vlastně proč piráti), o pověrách mezi lodníky nebo o otázce žen na palubě (případně v podpalubí).

námořnictvo mořeplavba piráti dějiny mořeplavectví

Autorovy knížky

Helmut Hanke