Legendy a mýty starého Grécka: Starogrécky epos

Legendy a mýty starého Grécka: Starogrécky epos https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431660/bmid_legendy-a-myty-stareho-grecka-staro-HEc-431660.jpg 5 2 2

Kun vo svojej knihe zrozumiteľným a súvislým spôsobom uvádza všetky najvýznamnejšie príbehy o bohoch a hrdinoch starobylého Grécka, ktoré sa odohrávali v najstarších známych časoch. V jeho príbehoch sú obsiahnuté údaje z eposov, historických spisov, drám a básní, ktoré autor systematicky zoradil a prerozprával prozaickou formou. Spis Kun rozčlenil do dvoch základných častí Bohovia a héroovia, Starogrécky epos. V druhej časti uvádza príbehy o udalostiach zaznamenaných v najvýznamnejších eposoch, o plavbe a údeloch Argonautov, o vzniku a priebehu trójskej vojny, o strastiplnom putovaní Odyssea po skončení trójskej vojny, o osudoch hlavného veliteľa Grékov pri Tróji Agamemnona a jeho syna Oresta, o Oidipovi a Antigone v Tébach. Popri nich v Kunových Legendách a mýtoch nechýbajú Iason, Medeia, Helena, Paris, Menelaos, Peleus, Thetis, Achilleus, Hektor, Patroklos, Penelopa, Telemachos, Alkmaion a mnoho iných.... celý text

martin_aston
28.09.2023 5 z 5

Pre tých, ktorí vyrástli z knihy "Staré grécke báje a povesti", ale stále ich táto téma baví, sú knihy Nikolaja Kuna skvelou voľbou. Tlieskam a odporúčam (na rozdiel od knihy podobného zamerania od Stephena Frya, ktorá mi vôbec nesadla).

Igwarr
11.02.2021 4 z 5

V knihe sú opísané príbehy viacerých, nám známych postáv, ktoré na seba nadväzujú a utvárajú spolu pekné celky. Čítanie bolo celkom príjemné a pútavé. Avšak Kun si trochu prispôsobil príbehy tak, aby mohol viacej zdramatizovať. V niektorých chvíľach ma to bohužiaľ až tak neoslovilo. Celkovo hodnotím dielo pozitívne.

mýty a legendy řecká mytologie báje

Nikolaj Albertovič Kun
ruská, 1877 - 1940