Legenda Queen - 40 let skupiny

Legenda Queen - 40 let skupiny https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101570/legenda-queen-40-let-skupiny-101570.jpg 5 16 4

Queen – jedna z největších skupin všech dob. Vyprodaná turné, nahrávky na vrcholcích hitparád a úchvatný úspěch již čtyřicet let. Stovky milionů prodaných desek, singlů a videonahrávek po celém světě. Stanovili nové, doposud nepřekonané rekordy: největší počet platících diváků na jednom koncertě, nejvyšší počet týdnů v žebříčcích, hlavní hvězdy největšího festivalu všech dob atd. Dostalo se jim více poct, než zde lze vyjmenovat, ale hodnocení Nejlepší skupina, Nejlepší album, Nejlepší singl, Nejlepší klip a Nejlepší živé vystoupení se opakují stále znovu. V roce 2001 byli uvedeni do rokenrolové síně slávy a v roce 2002 získali svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Legenda Queen je oficiální publikace, kterou v každé fázi přípravy schválila samotná skupina. Vypráví příběh fantasticky talentovaných a populárních hudebníků, kteří si udrželi obrovskou základnu fanoušků po celou historii skupiny. Kniha hovoří o kapele, jejích členech, nahrávkách a koncertech prostřednictvím obrazů, textů i jedinečných vložených vzpomínkových předmětů ze soukromé sbírky Queen. ... celý text

Koza3
04.10.2019 4 z 5

Po loňském shlédnutí Bohemian Rhapsody jsem měl chuť si o nich něco přečíst. Z filmu bylo patrné, že si to trošku zdramatizovali a ne všechno bylo pravdivé, ale to už tak u biografických děl bývá. Nedávno jsem četl Bon Jovi a líbila se mi kritika, kterou tam na sebe jednotliví aktéři uvalují. Nebojí se říct, že jsou hvězdy, ale taky říkají co posrali. To samé je super poslední kapitola Total Recall od Schwarzenegera, kde natvrdo vysvětluje, jak tajil před ženou dvacetileté "děcko" se svojí uklízečkou. Těchto "bulvárů" nebo "vyznání" se tady u Queen moc nedočkáte. Jde vidět, že spisovatel má Queen ve velké úctě a je nejen jejich letitý přítel, ale taky fanoušek. A od toho nemůžete moc čekat peprnost. Všechny ty krize jsou tedy minimalizovány do prohlášení typu "dali jsme si na osmnáct měsíců pauzu". Řekl bych, že to nebylo jen takové rozejití, ale muselo tomu předcházet více dramatu. Rád bych tedy našel nějaký zdroj, který se staví někam doprostřed mezi tuto knihu a film a podal by mi i trošku toho "bulvárna". Každopádně kromě téhle drobné výtky je kniha bombastická. Všechny ty doplňující materiály, které většina z nás nikdy neviděla a fanoušci si s nimi můžou vylepit celou garáž, jsou k popukání. Moje máma, která si z Freddieho trhá rodidla zhltla celou tuhle knihu na posezení a u mě to byla záležitost třech hezkých večerů. Děkuji Queen za to co, pro nejen hudební svět, dokázali.

Jane82
27.03.2019 5 z 5

krásná kniha,krásné dárečky,jsem velký fanda a tahle kniha mě nesměla chybět v mé sbírce knih o skupině Queen

Jarvis
11.01.2019 5 z 5

Naprostá nutnost pro fanoušky Freddieho !! Obsahuje navíc 30 dárků vložených do knihy členy skupiny.

St. Jimmy
28.12.2011 5 z 5

Výborná "encyklopedie" Queenů. Obsahuje hodně zásadních informací, nádherných fotek a hlavně plno vložených materiálů, včetně kopií dopisů, plakátů a dalších memorabilií. Opravdu překrásná věc, která potěší. Jen škoda těch překlepů, ale za ty autor nemůže ;).

hudba vzpomínky Freddie Mercury, 1946-1991 Queen (hudební skupina)

Harry Doherty
anglická