Legenda o Ladě

Legenda o Ladě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490666/bmid_legenda-o-lade-dmv-490666.jpg 4 91 27

Na den, kdy na ni se šťastným úsměvem Ilja zamával a pak se pod ním během chvilky prolomil led, Lada nikdy nezapomene. Vzal si ho Vodjanoj, pán řeky, a ona teď cítí vinu. Odmítá se smířit s tím, co se stalo, a rozhodne se navštívit kolduna – místního čaroděje. Ten jí prozradí, že existuje způsob, jak ho přivést zpět. Bude však muset najít Strom světa a u jeho kořenů obětovat jiný lidský život. Jedině tak může projít do podsvětí a Ilju zachránit…... celý text

Akléda_
09.07.2022 4 z 5

Na knížku jsem se těšila už od doby kdy měla poprvé vyjít. Pak se několikrát posunul datum vydání a já na ní zvládla zapomenout. Jsem ale neskutečně ráda, že si ke mně našla cestu, protože přijít o takovýhle příběh by byla opravdu škoda. Už od začátku mě čtení bavilo, to jak autorka popisuje přírodu a postavy je neskutečné a já si to hrozně moc užívala. Také mě už od začátku bavila Lada jako hlavní hrdinka, oblíbila jsem si jí, bavilo mě jak popisuje svojí víru a jakou má osobnost. Celý svět má autorka neskutečně dobře vymyšlený, včetně legend které do něho zasadila. To bylo tak moc boží. Všechno jsem jí věřila, chtěla jsem toho vědět co nejvíce a sama se po skrytých významech legend sápala. Romantická linka byla taky skvělá, hlavně tedy na začátku a na konci, ten prostředek kdy se vyvíjí jsem jim moc nevěřila teda. Přišlo mi, že mezi nimi byl jen respekt a možná kapka důvěry, láska ale ne. Na konci mě mimo samotného závěru, kvůli kterému mi spadla brada, překvapilo i propojení epilogu s prologem. V tu chvíli mi vypadly i oči z důlků a já listovala na začátek, abych si potvrdila zda to je tak, jak to vypadá. V celé knížce jsem si našla několik krásných myšlenek a spousta krát se nad ní zamyslela. Tohle vám moc doporučuji, jsem ráda, že jsem si tenhle příběh nenechala ujít.

#spoluprace #humbook #humbookblogeri

kaja8529
29.06.2022 5 z 5

,,Každá legenda obsahuje špetku pravdy. Je jen na tobě, čemu z toho se rozhodneš věřit."

Miluju slovanskou mytologii, takže bylo jasné, že si Legendu o Ladě přečtu, ale rozhodně jsem nečekala něco tak skvělého. Jako první bych chtěla pochválit délku knihy, která byla tak akorát. Nic nebylo zbytečně natahované a každá stránka byla důležitá a dávala v knize smysl (možná si řeknete, že to musí být samozřejmost, ale u některých knih to tak bohužel není). Dále se mi líbilo jak byl vystavěný příběh a jak jsme spolu s Ivanem a Ladou procházeli lesem plným bytostí ze slovanské mytologie. A nakonec bych chtěla zmínit konec knihy, protože nevím jestli ho mám milovat nebo nenávidět.

Doporučuji všem, kteří mají rádi slovanskou mytologii a výpravné pohádky, protože z této knihy by rozhodně mohla jedna být.

,,To příroda nám ukazuje skutečný mír. A jsme to my, kdo to přestává vidět."

Za knihu děkuji @humbook #humbookblogeri #spoluprace

Kate3003
29.06.2022 4 z 5

Tato kniha ke mě doputovala od @humbook v rámci spolupráce z #humbookblogeri za což moc děkuji.

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Téma slovanské mytologie, tu bylo skvěle zpracováno. Velmi se mi líbilo jak byli během příběhu jednotlivé mýty a mytologické postavy představovány. Lada byla velmi sympatická a nebojácná hrdinka, která mě skvěle provedla celým příběhem. Zároveň mě zaujalo i vložení tématu rozdílné víry a smýšlení jednotlivých postav. No a ten konec! Jako čekala jsem lecos, ale rozhodně ne takové zakončení příběhu, i když to vlastně asi bylo nejlepší zakončení jaké mohla autorka zvolit. Bylo nečekané a zároveň dojemné. Knihu bych rozhodně doporučila všem kdo si chtějí přečíst něco o slovanské mytologii.

tasknihama
22.06.2022 5 z 5

"Nitě osudu nejsou tak dlouhé, sestro. Pokud by měli všichni žít dlouhý život a skončit se šťastným koncem, za chvíli by došly."
Tohle byla moje první knížka s tématikou slovanské mytologie, takže nedokážu s ničím srovnávat, ale tuhle tématiku jsem si díky ní zamilovala.
Díky krásným popisům, jsem se do děje vcítila tak, že jsem všechny bytosti a svět viděla s hlavními postavami. Ladu jsem si zamilovala pro její chytrost, nebojácnost a její víru v přírodu.
Velmi se mi líbilo zaobalení příběhu do zápisu v kronice, psané mnichem. Velmi jsem ocenila krátké kapitoly, které knížku hezky strukturovaly.
Knihu bych doporučila každému, kdo má rád slovanskou mytologii nebo by si rád o ní něco přečetl.
••••••••••
Za knížku děkuju @humbook v rámci #spoluprace přes #humbookblogeri.

Knihomol_ka
20.06.2022 5 z 5

Na začátek musím říct, že jsem neměla žádná očekávání. S knihou jsem byla velmi spokojená a příjemně mě potěšila! Velmi se mi líbí, že je příběh inspirovaný lidovými pohádkami. Příběh je plný lásky, ale také smutku. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Lada je velmi sympatická a odvážná. Pro svého milovaného Ilju by udělala cokoliv na světě, aby ho přivedla zpět. V příběhu nás bude provádět Lada a tajemný křesťan. Budou se muset vypořádat s různými úkoly. Co mě překvapilo, tak konec. To jsem vážně nečekala a dokonce i slza ukápla. Knihu určitě doporučuji!

anndrra
09.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Ano, ano, ano a ještě jednou ano. Tohle se opravdu výjimečně povedlo. Něco podobného jsem čekala od Přízraků noci a nedostala jsem to (včetně toho konce). Moc se mi líbilo, jak autorka pracovala s ruskými lidovými pohádkami i mytologií. Bylo to nenásilné a přece toho bylo tolik, jako zatím v žádné jiné slovanské fantasy. Lada je navíc hrozně sympatická hrdinka. Musím se přiznat, že vzhledem k anotaci jsem čekala i nějakou tu romantiku, která tam ovšem vůbec nebyla. To by možná mohlo někoho zklamat, mě ne. Já jsem nadšená a knihu musím a budu doporučovat všem a všude.

DreamerX9
03.06.2022 4 z 5

Mne kniha velmi mile překvapila a za me o mnoho lepsi pribeh i dej než dcera zimy. Bylo to pohádkové počtení ale zároveň i smutné ale lidské s ubíhajícím dějem a krásným prostředím. Připadalo mi to jako by si někdo dovymyslel Mrazíka. Zároveň velice oceňuji nadpřirozené bytosti a Lada mi jako hlavní postava sedla :) krátké, krásné pohádkové:)

"Baba Jaga, Lešij a ostatní to nejsou skuteční nepřátelé. Jsme to my lidé a je jedno na či straně stojíme. To co si vzájemně delame se nedá nějak ospravedlnit. A ta rozdílná víra slouží jenom jako záminka k tomu, abychom mohli šířit další zlo"

česká fantasy slovanská mytologie

Autorovy knížky