Vzkříšení Ra´se Al Ghula kniha druhá

Vzkříšení Ra´se Al Ghula kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531191/bmid_vzkriseni-ra-se-al-ghula-kniha-druh-65bb7ae69d08a.jpg 3 6 2

hroubek
08.04.2024 3 z 5

Lepší než první díl, ale i tak zůstává na jazyku mírná pachuť jelikož, to mohlo a hlavně mělo být lepší. Po scénáristické stránce už to není takový bordel jako minule. Příběhy dávají větší smysl, vše je akčnější, smysluplnější a směřuje je to k nějakému konci. Osobně se mi hodně líbil závěrečný sešit, který byl opravdu povedený. Největší problém tohoto komiksu je ten, že i přestože se čte dobře, tak je ve výsledku, takový nijak.

trudoš
18.02.2024 3 z 5

Dokončení Ra's Al Ghulova vzkříšení je lepší, než jeho začátek, minimálně po dějové stránce má příběh rozhodně co nabídnout – jak zajímavé morální konflikty, tak nápadité akční scény. Do poloviny jsem ani nevěřil, že čtu stejný komiks jako posledně.
Pak se ale redakce DC předvedla a zkazila mi zážitek. Ono, když už chci vyprávění vést napříč sériemi, je snad samozřejmostí pohlídat si detaily, popřípadě vysvětlit objevování a mizení klíčových postav. Protože u DC se to evidentně neděje, je zde standardem roztrhané oblečení, které se v průběhu jednoho sešitu samo zalátá, popřípadě projde kompletní proměnou. A to ani nemluvím o nenadálém objevení Bílého ducha, jehož jsem považoval za mrtvého – asi mi proklouzl někde mezi řádky. Vystoupení I-Ťinga pak už považuji za guilty pleasure Granta Morrisona, protože jiné opodstatnění v ději nemá.
Co naopak kvituji s povděkem, je synchronizace alb v kompletu, protože minimálně pro ty, co čtou vše dosud vydané, nebude role padoucha Senseie překvapením.

Autoři knihy

Paul Dini