Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467297/mid_lednicko-valticky-areal-kW4-467297.jpg 4 8 4

Průvodce po Lednicko-valtickém areálu nám představí textem i obrazem stavby a rozsáhlé parky Lednicko-valtického areálu, ale také nás zavede do historie architektury Lednicie, Valtic a Břeclavi. Kulturní krajina Lednicko-valtický areál, v 19. století výstižně nazývaná \"zahradou Evropy\", je společným výtvorem člověka a přírody.

Blíženec
11.12.2023 5 z 5

Nevím jestli spíš hodnotit knihu nebo to co kniha popisuje. Ale jsme na DK a tak nejdříve kniha. Kniha popisuje činnost rodu Lichtenštejnů na Jižní Moravě. Nejprve krátké seznámení jak rod na Moravu přišel. Pak už kniha popisuje činnost a jednotlivé stavby v areálu. Popis za mně dostačující. Vše důležité je popsáno srozumitelně.
Lichtenštejnové upravili a doplnili krajinu velice citlivě. Za to jim veliké díky. A autorům knihy poklona za jejich náročnou práci.

IvonaK
07.06.2020 3 z 5

Stručný přehled o nejdůležitějších objektech LVA. Nic víc, nic míň.

Sova15
05.09.2016 4 z 5

Nádherná publikace, krásné fotografie i popis staveb. Bohužel chybí mapka a např. otevírací hodiny. Přesto jsme se kochali.

Heyhey
10.06.2016 3 z 5

Kladně hodnotím souhrn, ale čekala jsem více informací.