Léčba kabalou - Cesta k probuzení duše

Léčba kabalou - Cesta k probuzení duše https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84623/lecba-kabalou-cesta-k-probuzeni-duse-84623.jpg 2 1 1

Kabalistická léčba ukazuje, jak může kabala - židovská mystická cesta vedoucí k poznání reality - zapálit oheň našeho bytí tak, abychom se poté mohli spojit s Bohem. Kabalistická léčba se zabývá procesem sjednocování, spojováním s realitou a každodenními důsledky tohoto procesu. Vychází z autorovy práce ve Společnosti duší, která propaguje přesvědčení, že konečnou formou léčení je vytvoření jednotícího nebo nedualistického stavu vědomí a integrování zdravého lidského ega do řádného vztahu s transcendentní realitou. Když prohloubíme své chápání sebe sama, snadněji setrváme v novém stavu vědomí déle a dokážeme uzdravit nejen sami sebe, ale také druhé.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Pragma

Kabbalistic Healing , 2004

Eldar80
25.07.2014 2 z 5

Z knihy jsem velmi zklamaný hlavně proto, jak slibně se na začátku jevila. Myslel jsem si: "Konečně zcela současné dílo o kabale!". Žádné opakování teoretických a historických úvodů o kabale jak často bývá zvykem, ale autor se hned věnuje tomu jak se lidé dělí podle toho v jakém ze čtyř světů se myšlenkově pohybují a velmi trefně toto schéma popisuje. Věnuje se zdánlivé lidské osamělosti a zdůrazňuje, že vědomí máme spíše vypůjčené, než že je nám vlastní. Dobře popisuje problém vnímání ega jako něčeho na čem je náš zdravý psychický život založen. Ale velmi brzo se dostavilo zklamání, protože kniha je psána značně těžkopádně a velmi často jsem tápal, co tím chce vlastně autor říct. Je to dost intelektuální dílo a asi jsem již příliš navyklý na budhistickou literaturu, která nemá potřebu přecházet do filozofie. Kniha se ani nezdá vhodná pro úplné neznalce kabaly. S kabalou jsem obeznámený, kdysi jsem si i naučil trochu hebrejsky a tak jsem se na knihu těšil. Asi by bylo dobré dát knize ještě jednu šanci, ale aktuálně na to nemám chuť. Také je možné, že zkrátka již nepatřím mezi lidi pro které je kniha určena.
Přesto, že jsem dal nízké hodnocení, dá se kniha doporučit všem duchovně hledajícím, kteří jsou intelektuálně založení a patří mezi přemýšlivé typy. Taktéž by měli být věřící ve smyslu kladného vztahu k Bohu, kniha je psána v náboženském kontextu, ikdyž zmiňuje i jiné tradice a věnuje se některým shodám s budhismem. Autor knihy se dotýká spousty jiných oblastí, ať už fyzika nebo teorie informace, lingvistika. Rád bych si od něj přečetl i něco jiného, protože v knize jsou pěkné postřehy a závěr knihy je nádherně poetický jak jen lidský život může být. 55%

kabala

Autorovy knížky