Zmiz, dokud můžeš

Zmiz, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522644/bmid_zmiz-dokud-muzes-7ev-522644.png 5 148 148

Laurel Snowová série

< 2. díl

Agentka Laurel Snowová je zpět a kromě sériového vraha se musí vypořádat s komplikovaným vztahem se svou nově objevenou polovlastní sestrou. „Komplikovaný“ je však slabé slovo. Nejenže má Laurel podezření, že za záhadným zmizením jejich otce stojí právě Abigail, ale její nevyzpytatelné chování také Laurel ztěžuje život v rodném městečku. Přesto, když Abigail tvrdí, že ji někdo chce zabít, Laurelin instinkt chránit svou sestru se rozběhne na plné obrátky. Když se však v zasněžených horách začnou objevovat mrtvá těla, obklopená květy černých jiřin, je mezi nimi jedno pojítko: Abigail… Na scénu vstupuje Huck Rivers, zádumčivý ranger, který je stejně impulzivní a vznětlivý, jako je Laurel chladně analytická, což z jejich spojenectví činí tikající bombu. Aby se však postavila tak děsivě brilantnímu vrahovi, agentka bude potřebovat veškerou pomoc, které se jí může dostat. Záchrana sestřina života by ji totiž mohla stát ten její…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

You Can Hide , 2022

Katulinka69
14.11.2023 5 z 5

Fajnove pokračování

Ajina76
14.11.2023 5 z 5

Pěkné, čtivé. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Laurel s Abigail. Určitě stojí za přečtení.

astra3
12.11.2023 5 z 5

Napínavý, čtivý. Abigail příšerná.

Maky806
11.11.2023

Úžasné! I tento druhý díl byl plný napětí . Laurel mě fakt baví

annettka1098
06.11.2023 3 z 5

V knize ZMIZ, DOKUD MŮŽEŠ jsem ocenila občasné připomenutí postav a děje z prvního dílu. Přibližně 2 kapitoly mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už jsem se začetla do příběhu. Ten mi však tentokrát přišel takový málo gradující, málo děsivý a napínavý. Pořád jsem čekala, kdy se to konečně zlomí a já budu hltat stránku za stránkou. Asi v polovině knihy se to zlepšilo a dočkala jsem se trochy napětí. Bohužel i přesto na mě kniha působila spíše odpočinkovějším dojmem bez velkých zvratů.

Protože se jedná pouze o triologii, závěrečný třetí díl serie si určitě přečtu také. Nicméně upřímně doufám, že se autorce podaří vrátit se k druhu napětí, který ukázala v knize Uteč, dokud můžeš.

MamaKnihomolka
29.10.2023 5 z 5

Druhý díl série s geniální agentkou Laurel Snowovou.
První díl mě nadchnul a těšila jsem se na pokračování z mrazivých hor v Genesis Valley.
Autorka v příběhu plynule oprašuje události z předchozího dílu, takže kdo nečetl první díl, tady se dozví co se vše dělo nebo si sérii přečtěte od začátku ať o nic nepřijdete.

Laurel je hrozně zajímavá postava a moc mě baví jak je jiná. Ne jen vzhledově, ale i tím, že třeba nechápe jak funguje kamarádství, protože žádné nikdy neměla, apod.
Mě se i líbí pasáže ze života Laurel nebo Hucka. Někomu tyto části určitě přijdou nudné nebo zbytečné, ale u mě je to přesně naopak. Ráda se dozvím jací jsou a co prožívají i mimo vyšetřování.
Ale ta Abigail... Tak nevyzpytatelnou, děsivou a zároveň nesympatickou postavu jsem dlouho nezažila. Hrozně nepříjemná ženská...

Jak v první díle, tak i v tomto vyvstávají otázky, které si autorka nechává do dalšího dílu, který si rozhodně nenechám ujít a doufám, že vyjde brzy!

Tuto sérii rozhodně doporučuji milovníkům detektivek, ale počítejte i s tím, že více nahlédnete do životů postav a i těch milostných.

13werka
24.10.2023 4 z 5

Kniha je docela vyváženým mixem detektivního pátrání po vrahovi a zmíněné romantické linky rozvíjející se mezi Laurel a Hughem, který ještě doplňují trochu znepokojivé otázky související s Laurelinou sestrou (protože Hugh má pravdu - jaká je statistická pravděpodobnost, že v malém mestěčku typu Genessis Valley budou v krátké době po sobě řádit dva sérioví vrazi...?). Pokud jste četli první knihu této řady - Uteč, dokud můžeš, tak se vám nejspíš bude líbit i tato - je napsaná ve stejném stylu. Laurel a Hugh tvoří sympatickou hlavní dvojici doplněnou několika dalšími neméně sympatickými spolupracovník a jejich vztah se zajímavým způsobem posunuje. Jen na pachatele jsem měla tentokrát podezření (do značné míry správně) už v půlce knihy, což se mi běžně nestává. Ale nebojte se - zůstanou tu otevřená i některá tajemství, abyste se mohli těšit na to, zda a kdy vyjde díl s dalším případem. A plus u mne kniha má i za pěknou obálku.

Kudík
24.10.2023 5 z 5

Ve výsledku lepší jak 1. díl. Sice část je trošku jako přes šablonu, ale jinak mi Laurel Snowová parádně sedla, hlavně její "hra" se šéfem Georgem McCrombym, u které se v samém závěru společně s Huckem hodně bavím. Být geniální má své a tohle je vážně originální. Každopádně ten závěr mě celkově dostal a už aby byl další díl, protože pachatele jsem měla v merku, ale převezl mě také tou "velikostí" a ohledně Abigail si myslím své a jsem zvědavá, jak mě autorka překvapí, protože tady dostala opět hodně prostoru, a ten konec byl....
Společně s Huckem si říkám, jaká je pravděpodobnost druhého sériového vraha v jejich městečku? Jinak jsem ráda, že se Laurelin tým zajímavě rozrůstá a postavy z předchozí části jsou nadále na scéně.

Nuttelka
16.10.2023 5 z 5

Laurel je skvělá!! Ač "nesmrtelná", tak mě opravdu baví, ty její dedukce, je to takový svěží vítr mezi všemi detektivkami a vyšetřovateli. A její počítání všeho možného, aniž by si toho někdo všiml?? Já se bavila :-)) I tento případ byl dosti brutální a kdo je vlastně vrahem, to všechno hezky zapadlo na své místo, až když byl odhalen.. Kniha se četla úplně sama, k tomu skvělá "romantická" linka s Huckem, příšerná Abigail (doufám, že ji v nějakém díle dá Laurel co proto) a skvělé prostředí.. jo, i tuto sérii budu mít nadále ve svém hledáčku :-)

WaN635
13.10.2023 5 z 5

Druhý díl se mi zdál snad ještě lepší než díl první.
Agentka Laurel a ranger Huck jsou skvělá ústřední dvojice.
Případ, který spolu tentokrát řeší je mimořádně náročný a podezřelých je více než dost.
Z Abigail mám husí kůži a nemám ji ráda.

Zaslouženě se tato série dostala do mých oblíbených, snad vyjde brzy další díl.

Magdalenkačte
13.10.2023 5 z 5

Agentka Laurel Snowová a ranger Huck Rivers se vrací ve druhém díle této krimi série a vyšetřují podivnou smrt.
Velmi vzdělaná mladá žena je nalezena ve sněhu, nahá, s rozbitým obličejem a nejvíc podivné je, že kolem ní jsou rozházené květy černých jiřin-květin zrady.
Je to snad nějaký obřad? Vyšetřování nikam nevede, stop je málo a za krátkou dobu se najde další tělo. A opět je obětí vzdělaná žena s titulem!
Do toho se Laurel do práce motá její nově nalezená sestra Abigail a ta jí pořádně komplikuje život.
Povede se Laurel zastavit vraha dřív, než se najde další mrtvola?
Příběh plný zvratů a nečekaných odhalení se čte sám! Tým kolem Laurel mi hodně sedí a Hucka Riverse prostě miluju!!
Jen ta její sestra??? To je teda materiál! Pořád mi na ní něco vadí! A to dost!!! Uvidíme, kam to bude pokračovat!
Já si příběh užila moc, už teď se těším na pokračování.

zuzana2599
09.10.2023 5 z 5

Ano, je to tak, agentka Laurel Snowová je zpět, stejně tak opět na scénu vstupuje ranger Huck Rivers a nevlastní sestra Laurel, nevypočitatelná Abigail. A sériový vrah opět řádí a zabíjí ! Zmiz, dokud můžeš je další skvělá detektivka s romantickým pozadím a já si čtení maximálně vychutnala. Více se mi líbila druhá polovina knihy, kde děj nabírá spád, pátrání se přiostřuje a i vrah přidává na svém šílenství. Takže se i já zase těším na další díl této série !

jeny-v
07.10.2023 5 z 5

Fakt dobrý, chválím. Určitě přečtení není ztrátou času. V první sérii vyšetřování agentky FBI Snowové jsem byla v hodnocení zdrženlivější díky pochybnostem o setkání nevlastních sester, vztahem se sexy rangerem a identitou vraha. I nyní se Laurel riskantně a přesto promyšleně pouští do vyšetřování sériových vražd doktorek. Do Genesis Valley jí přichází posila Nester Lewis - počítačový specialista. Abigail opět strhává na sebe pozornost. Obětí přibývá - co spustilo tu vražednou zuřivost predátora. Huck Rivers pomáhá seč může a brání se citům.....

georginaa
06.10.2023 5 z 5

Tak na tenhle díl jsem se moc těšila, abych konečně zjistila o sestře Abigeil něco víc. Jenže opět všemu unikla, opět se chová jak psychopatka, nedá se ji nic vytknout. Já se jen divím, že Laurel něco co sestra dělá tuší, jenže nedokáže ani s jejím vysokým IQ nic sestře dokázat. Protože Abigeil je též vysoce inteligentní i když s trochou brutálnosti, které zase Laurel chybí, což je dobře. Proto to může dobře oddělovat a vyšetřovat záhadné vraždy. Vypadá to, že Abigeil dobře umí chlapy nasměrovat tak, jak se jí to hodí do krámu a dělat neviňátko, jen aby si ji sestra všímala. Bylo to jak u prvního dílu tak to pokračuje i u druhého. Zdá se mi, že ale pěkně přitvrdila. Boj o nadvládu sester tím pokračuje a zase jsem skončila tam, kde začala. Abigeil je prostě záhada a musím počkat na další díl, kde se snad dozvíme víc. Tentokrát jsem si vraha vytypovala správně. Moc se o něm nemluvilo, stál v pozadí a tím mi to bylo podezřelé. Jak se říká, tichá voda břehy mele.... přesně to sedí na tak brutální činy tohoto nevyčnívajícího chlapíka.

hana4834
02.10.2023 5 z 5

Zase super počtení .Těším se na další díl

Šárka88
01.10.2023 5 z 5

Do poloviny knížky jsem se nemohla začíst, od druhé poloviny jsem stránky hltala. Další skvěle pokračováno Laurel a Hucka a jedné lstivé Abigail, která jak se zdá je tvůrcem všeho a dává tomu pěknou šťávu. Jsem zvědavá na pokračování. Co se tyče hlavního padoucha jsem tedy tipovala někoho jiného.

maluck
30.09.2023 5 z 5

Opět skvělý díl s agentkou Snowovou a kapitánem Riversem, kteří jsou na stopě dalšího sériového vraha. Už se těším na pokračování...

moudivlacek
28.09.2023 5 z 5

Poutavé čtení. Agentka Laurel, ranger Huck a lstivá závistivá potvora Abigail. Tohle byl souboj mozků geniálních žen, každá na jiné straně. Do toho psychopat, který zabíjí brutálně a čím dál rychleji. Na post vraha je plno adeptů, jen Laurel musí zvolit toho správného. Do týmu jí přibyla posila.
Doufám, že další díl bude brzy. Moc se na něj těším.

JustWomen
22.09.2023 4 z 5

Bylo to zase čtivé, ale jakoby úplně stejné jako první díl. Prostě totéž v bleděmodrém, stejné postavy, prostředí, sériový vrah .... Možná, že jsem to měla pochopit už z těch stejných názvů. Snad další díl bude trochu originálnější.

hana1039
21.09.2023 5 z 5

Co napsat,jen to, že se nemůžu dočkat až vyjde další díl:-)) !!!

Rebecca Zanetti
americká, 1970