Laura Deanová mě už zase nechala

Laura Deanová mě už zase nechala https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464316/bmid_laura-deanova-me-uz-zase-nechala-cTy-464316.png 4 135 135

Freddy chodí se svou dívkou snů a nejpopulárnější holkou ve škole. Laura je sebevědomá, okouzlující a krásná. Ale jako přítelkyně za moc nestojí. Freddy se trápí jejich opakovanými rozchody a zároveň přes opojení láskou nevidí, jak jí Laura ubližuje. Sama kvůli tomu zanedbává nejlepší kamarádku Doodle, která by přitom potřebovala podporu přátel jako nikdy dřív. Civilní příběh ze střední školy, ve kterém hrdinové hledají vlastní životní cestu a sebevědomí, už jsme viděli mockrát, jenže tady si to autorky uvědomují. Také díky opojnému vizuálu na pomezí evropského přístupu a japonské mangy se komiks stal senzací a přesáhl žánrové škatulky i věková doporučení. Ve Spojených státech vyhrál hlavní komiksové ceny Will Eisner Award, Harvey a Ignatz a dočkal se ocenění na Mezinárodním veletrhu dětské knihy v Boloni.... celý text

Literatura světová Pro ženy Dívčí romány
Vydáno: , Paseka

Laura Dean Keeps Breaking Up with Me , 2019

dawson321
07.10.2021 4 z 5

Pěkný komiks o jednom vztahu, kde jedna strana dává více než druhá. Myslím, že mnoho z nás si podobným vztahem někdy prošlo, kdy nás měl ten druhý na háku a my skákali jak píská. I když se mi komiks líbil, přeci jenom Srdcerváče, které mají podobnou tematiku, mám radši.

Šimon_
29.09.2021 4 z 5

Intimní portrét toxického vztahu v růžové barvě. Tamaki tyhle drobnokresby vztahů a nálad umí, Valero-O’Connell je podbarvuje krásnými, mangou líznutými ilustracemi. Záslužný počin zejména pro mladé.

Sabča92
17.08.2021 4 z 5

Na tento komiks jsem se nesmírně těšila. Popravdě jsem nečetla ani anotaci, takže pro mě bylo překvapení, že se jedná o LQBT komiks. Zatímco autorčina předchozí knize vévodila modrá barva, této patří růžová. Freddy velmi miluje nejpopulárnější dívku ve škole Lauru. Chodí s ní a nechává se sebou zametat, jak přes zamlžené brýle zamilovanosti nevidí. Laura ji využívá a hraje si s ní.
Citlivý a melancholický příběh ve kterém se najde řada z nás. O prvních láskách, naivitě a prozření. Krásný komiks s přesahem, asi se mi líbil víc než první autorčina kniha. Přesto nezapomínejte, že se jedná o komiks a celková problematika tady není probrána do hloubky, což ke svému rozsahu ani nemůže.

blackoutzuzi
10.08.2021 5 z 5

Neskutečně něžný, citlivý a melancholický příběh s naprosto čitelným poselstvím a přesahem. Je jasnou ukázkou toho, jak jsou vztahy křehké a stačí pár špatně míněných vět a pár nesplněných slibů, a vaše přátelství se dostane na velmi tenký led, kdy je jen na vás, zda ho tím dalším krokem zachráníte, nebo nadobro potopíte.

Laura Deanová mě už zase nechala se opírá o témata jako LGBT komunita, přátelské a romantické vztahy, mladistvá naivita a to ve vší důstojnosti bez jakýchkoli klišé a kýče:)

kedlis
20.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Kresba byla moc pěkná, příběh vcelku jednoduchý a přímý. Popsání toxického vztahu, jeho dopadu na osoby v něm, mimo něj a jak se z něho vymanit. Snaha o přidání dalších vážných věcí probraných okrajově upřímně moc příběhu nepřidalo. Postavy byly fajn, nejvíce se mi líbila Vi.

Sansli
14.07.2021 5 z 5

Pro grafické romány mám slabost, protože se tam spojují dvě věci, které mám hodně ráda. Hodně obrázků a málo textu. Když je čtu je to vlastně odpočinek, protože si můžu zároveň i prohlížet:) Od autorky jsem četla už Jedno obyčejný léto, které mě nadchlo a tak jsem věděla, že ani tohle mě nezklame.
Příběh je krásně zachycený a hlavně díky ilustracím mi nedělalo problém se s ním dokonale ztotožnit. Vždycky, když čtu něco podobného, uvědomím si, že vztahy jsou a prostě budou vždy propletené a nikdy nejsou a nebudou jednoduché, a nezáleží na věku ani na orientaci. Složité to má každý z nás a Frederica si nakonec se vším co ji potkalo, poradila velmi dobře.

madlenka3189
02.06.2021 4 z 5

Tak jsem se vrátila do svého pubertálního věku, kdy jsem tyhle knihy milovala. Moje mladší já by si tuhle knihu určitě oblíbilo a mé straší já se zase trochu vrátilo do doby kdy bylo hlavní životní téma: vztahy. Až mi je líto, že mi dneska kniha přišla a já ji po chvilce přečetla - nemůžu uvěřit, že jsem zase přečetla knihu na jeden zátah. Takže za mě hezký komiksový příběh pro teenageři (:

trudoš
27.05.2021 5 z 5

Tak jsem se vrátil o šestnáct let nazpátek a cítil se podobně, jako při čtení Pod dekou Craiga Thompsona. Já tyhle romance o rozpadajícím se vztahu, který třebaže vypadá osudově, v jádru není úplně zdravý, prostě můžu. A je přitom úplně jedno, zdali se jedná o lesbičky nebo gaye, základ je pořád stejný. Láska umí být pořádná mrcha, obzvláště, je-li člověk v emocionálním rozpuku a žije v domnění, že „tady a teď“ je synonymem pro „napořád“.
Mariko Tamaki patří k těm nemálo autorům, jež dokonale zvládají zachytit citovou rozmanitost všedního dne, aniž by zároveň sklouzli do kýčovitého patosu plného vzdechů a nářků, přičemž jemná kreslířská linka Rosemary Valero-O'Connellové tomu dává ještě o rozměr víc. Mě se komiks Laura Deanová mě už zase nechala jednoduše líbil moc a vůbec jsem neřešil, zdali je celý ten humbuk kolem úspěchu zapříčiněný pouze LGBT tématikou. Jakmile to jde od srdíčka, snadno propadám příjemné melancholii, ovíněné smysluplným poselstvím. A od toho takové příběhy jsou.

pista53
17.05.2021 5 z 5

Další z řady výtečných komiksů Nakladatelsví Paseka, na které jsem se těšila. Určeno sice pro čtenáře od 13 let, ale jakožto máma dvou puberťáků si občas velmi ráda udělám výlet do jejich světa, do jejich hlavy, pro představu, lepší pochopení i z čiré zvědavosti. A musím říct, že jednoduché to tyto „děti“ rozhodně nemají.

Frederice Rileyové je 17, má fajn kamarády a jednu velkou lásku – okouzlující Lauru Deanovou. Udělala by pro ni všechno a Laura to, bohužel, ví.

Co všechno jsme ochotni obětovat lásce? A stojí to nakonec za to?

Nádherně zpracované téma křehkých vztahů a citlivých duší, skvěle ilustrováno!

ElikaBendova
15.05.2021 2 z 5