Láskyplné povídky

Láskyplné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28981/laskyplne-povidky-28981.jpg 4 19 6

"Láskyplné" povídky tvoří sedmnáct příběhů, které spojuje láska a vztahy mezi muži a ženami, rodiči a dětmi a občas i něco navíc. Autorka - t. č. ministryně spravedlnosti a ředitelka Justiční akademie - žije s manželem, dvěma dětmi a mnoha zvířaty v západních Čechách a v nepatrných zbytcích času publikuje povídky, fejetony a odborné články v časopisech a různých médiích.... celý text

DJANKA
20.01.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a musím říct, že mě příjemně překvapila. Jedná se o krátké povídky, některé se mi líbily méně, jiné více a některé tak, že jsem po dočtení zůstala sedět a překvapeně "čučet". Určitě doporučuji k přečtení.

Petja
18.03.2017 5 z 5

O těchto povídkách jsem se dozvěděla náhodou a naprosto mne nadchly - až na výjimky jsou docela krátké (což je super, protože se dají lehce číst např. při cestování nebo když je prostě méně času a člověk si nemusí pamatovat, kde skončil), ale ty pointy asi tak v předposlední větě na konci povídky jsou často dechberoucí a nepředvídatelné. Opravdu doporučuji a sama vyzkouším i minutové povídky.

RADOST
03.08.2013 5 z 5

Výborně napsáno, skvělý výběr témat, vyvážení napětí v povídkových sděleních. Byla jsem mile překvapena.

1alena1
20.09.2011 4 z 5

Přiznám se, že při mém názoru na autorku coby političku, jsem od knihy povídek nic nečekala, ale byla jsem mile překvapena, stojí za přečtení.

eosforos
03.02.2011 5 z 5

Knížku jsem přečetl jedním dechem. Autorka, jako ministryně spravedlnosti dělala jednu botu za druhou, pravda, avšak jako spisovatelka je vynikající! Skvěle komponované příběhy, mnohdy s překvapivým rozuzlením, veselé i smutné, rozverné i s hluboce filosofickým nábojem nutícím čtenáře k zamyšlení nad stavem dnešní společnosti i nad jejím dalším vývojem do budoucna.
Knížka určitě bude patřit mezi ty, k nimž se budu často vracet.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Ty uvozovky v titulu nejsou náhodou. Lásky je v povídkách pomálu. Ostatně tak jako v životě. Zaujal mne především skvělý způsob literárního zpracování obyčejných životních pravd, které často nevidíme, nechceme vidět. U některých povídek se mi vybavily Dahlovy Příběhy nečekaných konců.