Láskou ji nespoutáš

Láskou ji nespoutáš https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371901/bmid_laskou-ji-nespoutas-nYS-371901.jpg 4 509 134

Pro fanoušky knih Milk and Honey a The Sun and Her Flowers od Rupi Kaur. Love Her Wild je sbírkou veršů mladého autora, který si získal srdce půl milionu fanoušků na sociální síti Instagram. Časopis Teen Vogue ho označil za nejzajímavějšího básníka, kterému je třeba věnovat pozornost a magazín Galore za autora, jehož slova si lidé nejčastěji tetují na kůži. Své čtenáře okouzlil upřímností a autenticitou s jakou vystihuje ty nejdrobnější okamžiky. Jeho krátké a úsporné verše inspiruje láska, ženská duše, divoká příroda a svoboda, ve všech jejích podobách….... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Love Her Wild , 2017

1Booklover
23.02.2021 2 z 5

Toto byla pro mě první kniha od tohoto autora. Ovšem musím říct, že to pro mě nebyla top knížka poezie. Některé básně se mnou sice rezonovaly tak moc, že jsem si jen řekla wow, ale bylo jich méně než těch, ve kterých jsem žádný "význam" nebo něco co by mě chytlo za srdce nenašla.
Kniha je rozdělena do tří částí = láska, ona, divokost.

Moderní poezii mám moc ráda, ale z nějakého důvodu mě tyto básně nechytly tak za srdce, abych mohla dát plný počet hvězdiček.

NikolaJ.
18.02.2021 5 z 5

Láska na první přečtení, často se k ní vracím. Všechny sbírky od autora jsou krásné, ale tahle byla moje první a nejvíce srdcová.

evik_svistik
22.12.2020 5 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, nikdy bych po této knize nesáhla, což by byla obrovská škoda. Byla jsem nadšená, odkládám na poličku a budu se k ní vracet, úžasné a hluboké.

Zelvicka03
04.12.2020 5 z 5

Bomba, skvělý autor !!!!

Evelin2506
30.11.2020 1 z 5

Četla jsem kvůli výzvě.

Deena_
06.11.2020 5 z 5

Myslím, že každý si tam najde tu svou. Líbí se mi jak je kniha zpracovaná budu se k ní určitě ještě několikrát vracet.

Kristi_čte
26.10.2020 4 z 5

Na poezii rozhodně nejsem žádný odborník, ale tohle se mi neskutečně líbilo. Samozřejmě jsou tam věci, se kterými jsem se naprosto ztotožnila, ale i takové, které se mě moc nedotkly. A to je podle mě skvělé, protože v této sbírce současné poezie si může každý najít to své a nebude zklamaný. Navíc knihu dokreslují krásné fotografie, které celkový dojem hezky doplňují.

czeliza
03.10.2020 4 z 5

(Přečteno v anglické verzi)
Více "provařená" kniha se známějšími básněmi než Dark between Stars / Tma mezi hvězdami. Možná i proto to nebylo tak úderné. Co do hodnocení si tedy zaslouží spíš 3,5*/5.
Nicméně, zase tu byla spousta básní, které stály za zamyšlení, nebo na které jsem deset minut jen koukala a četla si je pořád dokola. Bez ohledu na výhrady mám tuhle moderní poezii prostě ráda a fakt doufám, že Atticus jen tak psát nepřestane. Byla by to škoda.

ZÓNA
24.09.2020 4 z 5

Chci být spravedlivý a zároveň vlídný.
Protože prvotina ATTICUSE není tak vyvážená, jakou by měla být.
Tento Kanaďan rozvrhl svoji sbírku do tří částí: LÁSKA, ONA a DIVOKOST.
A hned v první části vyslal své nejlepší perly, svoji nejvěrohodnější vášeň a něhu. Velice romantické, něžné a bohaté na vjemy. Pro zamilované i tápající.
Poté již "básně" tolik nerezonují. Ne, že by se opakovala pointa, ale úroveň veršů klesá.
Přesto by každá taková kniha měla mít místo v knihovnách všech lidí. Je plná dobra, lásky, míru a pocitu štěstí.
Protože láska je štěstí. A štěstí dává právo lidem být na tomto světě. Čtěte ATTICUSE a takovými lidmi se můžete stát.

Anna 13
23.09.2020 5 z 5

S každou stránkou se zamilovávám víc a víc...
Bože dej, ať Atticus nikdy nepřestane psát. Svět jeho básně potřebuje.

Miluju ty chvíle, kdy jeho knihy objednávám, pak pro ně vyrážím, následně je s opatrností rozbaluji a s něhou se do nich nořím.

Tyto stránky šustí a voní jinak...

Obdarujte někoho jeho sbírkou a dáte zážitek.
Směr.
Odvahu.
Obyčejnou a přitom tak vzácnou radost.

"Slib mi, že nezemřeš, dokud se za letní noci nevykoupeš nahá v měsíčním svitu."

Market116
18.09.2020 5 z 5

Jedním slovem...KRÁSA ♥

adevis
15.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Opět krása, ke které se čas od času ráda vrátím a prolistuji si ji :))

NEJOBLÍBENĚJŠÍ:
jsou bezpečnější
na papíře.”

pejty
13.09.2020 3 z 5

Poezie nikdy nebyla mým šálkem čaje a ani tato kniha mě nepřesvědčila o opaku. Přesto děkuji čtenářské výzvě že jsem měl díky ní možnost si tuto sbírku přečíst.

JointlieKat94
08.09.2020 4 z 5

Jo, je to krásný. Básním jsem nikdy nerozuměla, fakt, jak kdyby moje hlava vypla a odmítala to vnímat,.. ale tohle bylo jiné. Moderní. S krásnými fotkami uvnitř. Lahodící mému oku, srdci. Pěkné.

Jen ale, co mě štve, je to plýtvání papírem. :D sakra, já vím, že ta jedna fotka se k tomu citátu hodí, ale mít na jedné stránce báseň o jednom či dvou řádcích, a na druhé straně fotku.. kurňa, vim, že to psal chlap, ale to ho sakra neospravedlňuje! :D

Luccinda
24.08.2020 5 z 5

Čteno v angličtině.

Nikdy jsem se nepovažovala za velkého fanouška moderní poezie, ale tahle sbírka mě naprosto dostala! Jak už název napovídá, sbírka je rozdělená do tří částí - Love, Her a Wild. Přestože byly všechny tři opravdu skvělé, nejvíce se mi líbila část Wild, která pojednává o životě, o lásce a štěstí, o snech a životních cílech.

Atticus do této knihy vložil část svého srdce a to je právě to, co všechny básně činí tak nádhernými. Sbírka je navíc doplněná o překrásné černobílé fotografie, které básním dodávají přímo kouzelnou atmosféru.

Janinkniznisvet
13.07.2020 5 z 5

První knížka moderní poezie co jsem přečetla. Mám v ní spoustu lepiku. Dala mi spoustu inspirace.
Určitě kdo má rád poezii jedno velké doporučení.

Theliel
11.07.2020 5 z 5

Kniha na mě udělala obrovský dojem, je nádherně zpracovaná, i vzhledově prostě vypadá úžasně. Zamilovala jsem si jí, tenhle druh poezie je přímo pro mě jak dělaný. Některé ty emoce jsem přímo cítila, konečně jsem našla slovy jak se občas cítím. Chvílemi jsem měla z některých básní husí kůži. Doporučuji! Už se těším, až si přečtu další díly! :3

FejKýý
11.07.2020 4 z 5

Za mě zase pecka ale Tma mezi hvězdami se mě z těch jeho tří knih líbila zatím nejvíce. :) Něco mě opět oslovilo, něco ne.

MamaKnihomolka
03.07.2020 2 z 5

Musím říct, že tato kniha je ze všech tří nejslabší. Asi je to tím, že je první. Nevím, ale kdybych si ji přečetla jako první, tak by mě od ostatních (, které byly super) odradila.
Každopádně je to opět uklidňující čtení před spaním.

Mermaida
30.06.2020 3 z 5

Mám poezii ráda, i když k téhle "neveršované" jsem si musela najít cestu... A nakonec asi našla! Nechtěla jsem sbírku zhltnout během jednoho nebo pár dní, a tak jsem četla vždy jen pár básní večer před spaním. Pro lepší usínání po náročných dnech. Nemohu říct, že by mě nějak emočně zasáhly všechny básně, ale nějaké se opravdu našly. A hodně se mi líbilo i zpracování knihy.

láska poezie

Atticus (p)